Skocz do zawartości

Problem z analizatorem


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Analizator Brain Bee AGS-688. Analizator pokazuje zawyżoną lambdę we wszystkich pojazdach. Był w serwisie, serwis twierdzi że z analizatorem jest wszystko porządku (po podpięciu gazów wszystko jest ok). Legalizację przechodzi bez problemu. Przewód doprowadzający spaliny jest nowy. Szczelność przechodzi bez problemu. Może miał ktoś podobny problem z takim lub innym analizatorem i mógł by coś poradzić? Będę niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim poziomie pokazuję tą lambdę?

EDIT:

Na jakiej ilości pojazdów był sprawdzany?

Edytowane przez thefilinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wskazania CO2 i O2 ? Jeżeli CO2 niskie (poniżej 14%), a  O2 wysokie (powyżej 1%) to może po prostu układy wydechowe badanych pojazdów nie są szczelne i powstają z tego powodu zakłamania w pomiarach. :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zobaczyć jakie będzie CO2 i O2 bo nie zwróciłem uwagi. A pojazdów było dużo i w każdym jest lambda zawyżona. Także nie możliwe żeby wszystkie miały nieszczelny wydech.

Aż wziąłem nasze auto firmowe i tak to wychodzi:

IMG_20220817_141721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Demart napisał:

wziąłem nasze auto firmowe i tak to wychodzi

To teraz trzeba podjechać na zaprzyjaźnioną skp, zrobić analizę, jeżeli się potwierdzi to wniosek oczywisty, jeżeli nie, podpiąć kompa i sprawdzić sygnał sondy. 

P.S. Zakładam, że sprawdziłeś szczelność wydechu. 

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym problemu szukał głównie w  szczelności przewodów, filtrów jeśli macie jakieś lub w "płytkości" wkładania sondy w wydech....

a sama sonda wkładana w wydech nie ma czasem nieszczelności?

lub jak to już przedmówcy wspominali w szczelności wydechu

Edytowane przez fuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda cała w wydech jak zawsze. Test szczelności przechodzi bez problemu. Jak by była nieszczelność to testu by nie przeszedł. Filtry wyeliminowałem i dalej to samo. Tak się dzieje na wszystkich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tlen w spalinach - czyt. nieszczelność w układzie wydechowym, albo nieszczelny przewód sondy. Im więcej tym wyższa lambda. Jak przytrzymasz na obrotach i wydmucha tlen, to lambda będzie się zbliżać do 1. Test szczelności robisz na końcu sondy?

Na zdjęciu przy CO=0,02 raczej lambda powinna się zgadzać...

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obrotach to samo. Test szczelności na końcu sondy. Jeszcze wziąłem i odpiąłem sondę i wsadziłem samą rurkę w wydech i dalej to samo. Wychodzi jak by gdzieś nieszczelność na analizatorze była, ale to nie powinien przejść testu w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim da się wyjąć czujnik tlenu, chyba był też już wymieniany - ma określoną wartość działania. Wygląda jakby on fiksował...

wg netu Twój analizator posiada:

• Automatyczna informacja o zużyciu czujnika tlenu

Więc warto by się nim zająć...

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniany jest na bieżąco. Analizator wczoraj wrócił z serwisu i serwis twierdzi że wszystko jest w porządku. Mówili żebym sprawdził  sondę i przewód, ale to też jest ok. Już nie wiem co z tym dalej robić. Jak by był pęknięty jakiś plastik przy wejściu do analizatora to im to powinno wyjść przy testowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału spadało z 20,60. Zaraz podmienię ze starego bo mamy taki sam zepsuty. Zaraz dam znać.

Niestety jak podpiąłem nowy czujnik to go wykrywa i woła o ponowną kalibrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki Pojutrze tam zadzwonię bo jutro wolne. Dzięki za pomoc. Odezwę się jak coś ustalę.

Rozmawiałem dzisiaj z serwisem i serwis twierdzi że jak by czujnik tlenu był uszkodzony to analizator nie przeszedł by kalibracji, a wartość tlenu 20,60% na sucho jest ok. Także nie wiem co już z tym robić. Kolego Adamos, a jakie O2 ma wskazywać żeby było prawidłowo? Gość z serwisu ma jeszcze podjechać. Możecie mi doradzić na co ma zwrócić jeszcze uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.