Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny 31.08.2022 Warszawa


guma

Rekomendowane odpowiedzi

Autobus VanHool, Seicento z gazem LPG, oraz ciągnik Volvo z naczepą Adr. Wylosowalem pytanie żeby przeprowadzić dodatkowe badanie cysterny. Wystawienie zaświadczenia i kilka dodatkowych pytań z oznaczeń tabliczek, numerów, rejestracji oraz uziemienia. Egzamin zaliczony pozytywnie. Egzaminatorzy w porządku i naprowadzają, ale bez wiedzy i odpowiedniego przygotowania nie ma po co jechać.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, guma napisał:

Autobus VanHool, Seicento z gazem LPG, oraz ciągnik Volvo z naczepą Adr. Wylosowalem pytanie żeby przeprowadzić dodatkowe badanie cysterny. Wystawienie zaświadczenia i kilka dodatkowych pytań z oznaczeń tabliczek, numerów, rejestracji oraz uziemienia. Egzamin zaliczony pozytywnie. Egzaminatorzy w porządku i naprowadzają, ale bez wiedzy i odpowiedniego przygotowania nie ma po co jechać.

Powodzenia.

Wystawiłeś/Aś oba zaświadczenia? Odnośnie uziemienia pytali się podczas jazdy czy tankowania? O które tabliczki dokładnie dopytywali? O rodzaj przewożonego towaru niebezpiecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek152 napisał:

Wystawiłeś/Aś oba zaświadczenia?

wyrażnie napisane przecież

19 godzin temu, guma napisał:

Wylosowalem pytanie żeby przeprowadzić dodatkowe badanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o nr zaświadczenia przy wystawianiu już zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym.

Ma on odpowiednią strukturę XXXX/XXX/XXX/XXXX

Pierwsze 4 X to nr badania;

Kolejne 3 to określenie województwa i powiatu

Kolejce 3 X to nr stacji kontroli pojazdów 

i ostatnie 4 to rok.

Co w przypadku gdy na tablicy na stacji jest napisane np. WX/138

Wtedy wpisujemy w numerze zaświadczenia np. 0123/WX/138/2022 czy nr określający województwo lub powiat musi mieć 3 znaki i należy coś dopisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zastosować się do rozporządzenia:

"...Kod rozpoznawczy stacji kontroli pojazdów: XXX – właściwy wyróżnik województwa i powiatu oznaczony według przepisów dotyczących rejestracji i oznaczania pojazdów (dwie lub odpowiednio trzy litery)..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety uwalilem na zaswiadczeniu. Autobus przeglad ukladu kierowniczego. Wszystko opowiedziałam na dodatkowe pytania także a poległem na zaswiadczeniu a mianowicie . Nie podałem w zaswiadczeniu adnotacji z dowodu rejestracyjnego ze Autobus T100 i Hak. które powinienem wpisać w zaswiadczeniu. Egzaminator próbował mnie naprowadzić ale stres zrobil swoje i lipa. 11 października 2 podejście może sie nie spale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ELCAR napisał:

Nie podałem w zaswiadczeniu adnotacji z dowodu rejestracyjnego ze Autobus T100 i Hak. które powinienem wpisać w zaswiadczeniu.

Jeszcze raz apeluje do adeptów: nie uczcie się na pamięć tylko rozumiejcie sytuację. Wypełnianie dokumentów to podstawa i na sposób ich wypełniania nie mogą mieć wpływu stres, krzyczący klient czy grające radio. Powodzenia na repecie.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia można nie włączać a miejsce klienta nie jest na stacji tylko w poczekalni. Tego też się adepci nauczcie. Klient nie ma za Tobą łazić po kanale tylko grzecznie czekać poza stanowiskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod pytanie, czy w trakcie egzaminu jest może możliwość do tego żeby używać Niezbednika Diagnosty albo może książki która jest na stacji podczas egzaminu? Czy wszystko trzeba leciec z głowy, jeśli chodzi np o analizy spalin czy pomiar hałasu zewnetrznego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na egzaminie wiem że można poprosić o Dz.U jeśli chcesz wpisać kod usterki. Tak miał kolega bo zauważył odprysk na szybie i poprosił o Dz.U.  wpisał kod usterki no i choinka on zdał - " zazdrość"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekrap napisał:

Czy wszystko trzeba leciec z głowy, jeśli chodzi np o analizy spalin czy pomiar hałasu zewnetrznego.

Jeśli chodzi o kody usterek by wpisać do zaświadczenia, to tak

Nie, by zerknąć jakie czynności wykonać, wtedy z głowy tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 21:00, ELCAR napisał:

Ja niestety uwalilem na zaswiadczeniu. Autobus przeglad ukladu kierowniczego. Wszystko opowiedziałam na dodatkowe pytania także a poległem na zaswiadczeniu a mianowicie . Nie podałem w zaswiadczeniu adnotacji z dowodu rejestracyjnego ze Autobus T100 i Hak. które powinienem wpisać w zaswiadczeniu. Egzaminator próbował mnie naprowadzić ale stres zrobil swoje i lipa. 11 października 2 podejście może sie nie spale. 

A jak odpowiedziałeś na temat przegląd układu kierowniczego? Jakaś konkretna odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie po prostu po kolei jak sprawdzamy układ kierowniczy od Osadzenia koła kierowniczego po sprawdzenie luzu na końcówkach kierowniczych. np: poprzez energiczne ruszanie kierownicą. Egzaminator tylko zadał pytanie , co to jest zbieżność , gdzie regulujemy i po czym poznać, że jest niewłaściwa.

Edytowane przez ELCAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.