Skocz do zawartości

błędne dane w DR ciągnika rolniczego na pierwszym badaniu po 3 latach


uzytkownik2

Rekomendowane odpowiedzi

witam, Panowie, przyjechał na pierwsze OBT po 3 latach ciągnik rolniczy zakupiony przez rolnika w PL od dealera.

Sytuacja miała miejsce tydzień temu, ale dziś mam czas, żeby poruszyć temat.

DMC na tabliczce było znacznie większe niż w DR,

O.1 w DR 8000kg

O.2 w DR 9000kg

O.1 w TZ 32000

Dzwonię do wydziału komunikacji właściwego dla rejestracji pojazdu, pytam dlaczego takie kwiatki wydali przy rejestracji,

Oczywiście odpowiedź- nie wiem Proszę Pana tak było w świadectwie homologacji i co ja Panu poradzę.... (takiego typu odpowiedzi słyszę CZĘSTO przy kontakcie z WK)

Rozkodowałem świadectwo homologacji i zgadzało się ono z TZ.

 

moje pytania :
1. czy zdarzają się Wam takie sytuacje?

2. czy w wydziale komuniacji pracują osoby, które nie mają pojęcia co robią?
3. czy w wydziale komunikacji pracują osoby, które wiedzą co należy robic, ale system / program / ustawa/ cokolwiek innego- narzuca na nich przepisywanie homologacji na ślepo do dowodu, wiedząc, że np 9 ton bez hamulca to brednia?
4. jak korygujecie takie błędy w DR- koniec końców- TZ nie zgadza się z DR...

 

 

@aaa no i w trakcie rozmowy usluszalem jeszcze - to moze niech Pan "wywali" tabliczke znamionową, skoro się nie zgadza z DR... no ręce opadają...

Edytowane przez uzytkownik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, uzytkownik2 napisał:

1. czy zdarzają się Wam takie sytuacje?

Oczywiście.

3 minuty temu, uzytkownik2 napisał:

4. jak korygujecie takie błędy w DR- koniec końców- TZ nie zgadza się z DR...

0.2.e - informacja dla klienta o niezgodności i szczęśliwej drogi. 

5 minut temu, uzytkownik2 napisał:

wiedząc, że np 9 ton bez hamulca to brednia?

Po pierwsze nie wiedzą, po drugie to wcale nie musi być brednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1501 napisał:

Oczywiście.

0.2.e - informacja dla klienta o niezgodności i szczęśliwej drogi. 

Po pierwsze nie wiedzą, po drugie to wcale nie musi być brednia.

1. czyli za 2 lata po raz kolejny 0.2e i tak wkoło? (wydziały komunikacji, u mnie w okolicy nie zmieniają DMC na większe, argumentując tym, że się nie da/ nie można i nie obchodzi ich TZ)

2. trochę brednią jest, skoro w danej homologacji jest podane 1500kg.... (moze nie do konca podalem we wczesniejszym poscie, ale w homologacji było 1500).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, uzytkownik2 napisał:

czyli za 2 lata po raz kolejny 0.2e i tak wkoło?

Jak się nic nie zmieni, to tak. Jak się zmienią przepisy i wróci forma z przed 2017 roku to sagan i niech się wtedy ktoś określi.

39 minut temu, uzytkownik2 napisał:

trochę brednią jest, skoro w danej homologacji jest podane 1500kg

Jeżeli dane na TZ są niezgodne z homo, to albo ktoś nie umie wystawić tego dokumentu albo producent nie wie co wyprodukował. Kilkukrotnie już zwracałem uwagę na masy pomiędzy DR a TZ w ciągnikach rolniczych i każdy ma to w poważaniu. Przy ostatniej bytności w ITSie również zrobili duże oczy i byli zdziwieni taką sytuacją. Stwierdzili, że temat homologacji to działka TDTu i tam trzeba szukać odpowiedzi. Ja jako diagnosta robię swoje i też mi to nie przeszkadza a jak zmienią się przepisy to wówczas niech się właściciel martwi, bo ja swoją robotę zrobiłem i na każdym badaniu odnotowuje to w zaświadczeniu i informuję o tym klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2022 o 11:27, uzytkownik2 napisał:

witam, Panowie, przyjechał na pierwsze OBT po 3 latach ciągnik rolniczy zakupiony przez rolnika w PL od dealera.

1. czy zdarzają się Wam takie sytuacje?
2. czy w wydziale komuniacji pracują osoby, które nie mają pojęcia co robią?
@aaa no i w trakcie rozmowy usluszalem jeszcze - to moze niech Pan "wywali" tabliczke znamionową, skoro się nie zgadza z DR... no ręce opadają...

hmm-dziwne że klient nie sprawdził odbierając DR czy dane grają między ŚH a DR. Z ŚH mi się raz zdarzyły kwiatki że co innego do PC chcieli wpisać i ze dwa razy jak nie trzy inne kwiatki pojawiające się w DR mimo że w poprzednim było co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.