Skocz do zawartości

Rzeczoznawcy


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie w związku z wysyłaniem klientów do rzeczoznawcy.Czy macie jakiś sposób aby klient którego wysyłacie do rzeczoznawcy wrócił do was na stację a nie pojechał tam gdzie mu zrobią bez opini.W mojej sytuacji nie bardzo mogę sobie pozwolić na wysyłanie kogoś do rzeczoznawcy bo zazwyczaj już nie wraca a prezes dostaje białej gorączki a ja ze swoją niewiedzą bo cóż można wiedzieć po trzech latach czasami mam ciężki orzech do zgryzienia.Może można coś z tym zrobić.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A. Mieć zaprzyjaźnionego rzeczoznawce (choćby telefonicznie) lub:

B. Ja sprawdzam całe auto i mówie że wszystko gra, ALE trzeba udać się do rzeczoznawcy i jak pan wróci to już badanie mamy z głowy tylko nabicie numerów. Przeważnie klient wraca na drugi dzień na nabicie nr a ja i tak robie wszystko od początku i dopiero wtedy pobieram opłate (wcześniej nie biore nic).

 

Klient jeśli usłyszy że technicznie go puścisz tylko trzeba zrobić te nr to jest uhahany i na 90% wróci do ciebie. Bo i po co ma jechać do innej SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jeżeli chodzi o numery to robie badanie- kasuje- wpisuje do komp jako negat i informuje że ma 14 dni na powrót do mnie ot co , żaden problem jak zapłaci to wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Żeby pokazać Ci jak bardzo rozumiem Twój problem, powiem tak : pracuję w tej branzy już 15 lat i chetnie podzielę się swoją wiedzą. Przy okazji jestem też rzeczoznawcą. Nie ,żebym się chwalił. Ukierunkowałem swoje zainteresowania zgodnie z wykonywaną pracą więc mogę pomóc w ograniczionym zakresie. Tak na marginesie rzeczoznawca moim zdaniem, który zna się na wszystkim tak na prawde nie zna się na miczym. Jesli będziesz miał jakiś problem to dzwoń 601 596 216, jeśli będę mógł to na pewno Ci pomogę. Wiem co to znaczy być poczatkującym diagnostą. Jak za bardzo wczytasz się w ustawy i z nikąd nie otrzymasz jakiejś pomocy to ze strachu nie zejdziesz z kibla. Każdy z nas to przechodził. Dasz sobie radę. Jak ja zaczynałem nie było czegoś takiego jak to forum. Bądź za to wdzięczny administratorowi. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak moja żona mówi czasmi do mnie "nie czytaj tych książek o chorobach bo i tak nie bedziesz umiał podejść do tematu i wszystkie choroby będą Tobie pasować do objawów". Decyzje jakąś trzeba podjąć,byle by obronić swoje stanowisko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać. Co Ci po opinii rzeczoznawcy, kiedy i tak ty za wszystko odpowiadasz? Taka jest wersja WK i ITS. Ja jednak Uważam, że jesli by doszło do rozprawy w sądzie, to jest punkt w ustawie, który uprawnia Ciebie do odwołania się do wiedzy rzeczoznawcy. Tak więc jeśli masz wątpliwość to z czystym sumieniem możesz wysłać klienta do rzeczoznawcy. Dziwi mnie fakt, że Twoi klienci potem jadą do innych stacji. Jesli juz zacząłeś badanie, coś wyszło nie tak, to wystawiasz zaświadczenie i klient musi z opinią przyjechać na Twoją stację. Chyba, że zrezygnuje z zainwestowanej kasy i od początku zacznie gdzieś indziej ale w tym momencie to juz nie Twój problem. A prezesa się nie bój. Z dwojga złego lepiej stracić pracę przez głupotę prezesa i zachowac uprawnienia niż stracić uprawnienia i przez to pracę przez swoja głupotę. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sądzie rzeczoznawca powie "to tylko moja opinia, ja żadnej decyzji nie podejmowałem, to ja miałem pomóc diagnoście a nie podejmować decyzje". Diagnosta to "mięso armatnie" ktoś musi być winny ! A o tym co piszą Ci panowie to nie bede się wypowiadać, ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam: uważam że opinia rzeczoznawcy samochodowego jest jednak zobowiązująca

i my jako uprawnieni diagności mamy obowiązek podpierania się tym dokumentem

nie jesteś w stanie stwierdzić dlaczego numer np. silnika jast nieczytelny w warunkach skp, nie wierze w to że w sądzie my będziemy odpowiedzialni za badanie tech poj. jeżeli rzeczoznewca wystawi "świstek" na potwierdzenie np. skorodowania pola numerowego silnika(nadwozia-ramy) bez ingerencji osób trzecich.

obowiązek podpierania się takimi "swistkami" nakłada na nas dz. ustaw.

miłej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Rzeczoznawcza jest ekspertem wyższej rangi i jego opinia powinna być dla nas wiążąca ( skoro wyroki sędziego opierają sie o opinie rzeczoznawcy to nasze również) w każdym razie mamy jakąś podkładkę i wina rozkłada się na dwóch.

A tak z innej beczki uważam że najlepszymi rzeczoznawcami byliby diagności z przynajmniej 10 letnim starzem i taki diagnosta- rzeczoznawca( przynajmniej 1) powinien obowiązkowo pracować na okręgówce ( np: do badania samów itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że najlepszymi rzeczoznawcami byliby diagności z przynajmniej 10 letnim starzem i taki diagnosta- rzeczoznawca( przynajmniej 1) powinien obowiązkowo pracować na okręgówce ( np: do badania samów itp)

Znam takich ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki uważam że najlepszymi rzeczoznawcami byliby diagności z przynajmniej 10 letnim starzem i taki diagnosta- rzeczoznawca ( przynajmniej 1) powinien obowiązkowo pracować na okręgówce ( np: do badania samów itp)

 

Pozwolę się nie zgodzić. W motoryzacji pracuję 7 od dwóch lat na SKP. Z każdym rokiem przepracowanym na SKP wiem co raz mniej o motoryzacji. Po pierwsze dlatego, że motoryzacja mimo wszystko bardzo prze do przodu, a My nowość widzimy dopiero po 3 latach. Po drugie dlatego, że nasza robota ma wyjątkowo mało wspólnego z... motoryzacją. Wystarczy tylko przeczytać na tym forum jakie problemy mają diagności i technika napewno nie przekracza 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30 pamiętaj że opinia rzeczoznawcy może być tylko pomocą a ostateczna decyzja należy do diagnosty. Rzeczoznawcy i opinie są różne, ja widziałem takie że nawet w fordzie był zawyżony rocznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy u siebie identycznie jak panowie z Bydgoszczy. Wyjaśniamy klientom sprawy tak , że co najwyżej są wkurzeni na ustawodawcę za skomplikowane, drogie i nieżyciowe procedury. I zawsze wracają. Dla nas klient jest cennym partnerem w naszej pracy i dbamy o każdego.

A co do rzeczoznawców, to uważam, że odpowiadają w 100% za to co piszą w swoich opiniach, ale tylko w relacjach prawda czy fałsz. Dokument wystawiany przez rzeczoznawcę ma diagnoście wyjaśnić jego wątpliwości co do konkretnej sprawy, ale trzeźwego myślenia na pewno nie zastępuje. I staż diagnosty nie ma tu wiele do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie troszeczkę odbiegające od tematu,czy ja mogę wysłać klienta do obojetnie jakiego rzeczoznawcy czy musi on być z LISTY (nie WILDSTEINA) :D ,bo kiedyś klienta wysłałem do rzeczoznawcy nie z listy i (znowu)pani HANIA z WK powiedziała że ta opinią to może sobie D..e podetrzeć i skierowała go do gośćia z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musi on być z LISTY

 

od poczatku tego roku rzeczywiście rzeczoznawca musi byc wpisany na listę ministerialną , aby jego opinie były chonorowane w WK,

 

a co do opinji wystawianych przez rzeczoznawców, to mają nam tylko pomóc w razie wątpliwosci, czy ustaleniu nieznanych parametrów ,ostateczna decyzja i tak należy do nas.

Wiekszość opinji które widziałem miały na dole dopisek

"Pojazd może byc dopuszczony do ruchu po pozytywnym wyniku badania technicznego na SKP"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie troszeczkę odbiegające od tematu,czy ja mogę wysłać klienta do obojetnie jakiego rzeczoznawcy czy musi on być z LISTY

Rzeczoznawca musi posiadać certyfikat Ministra Infrastruktury (czyli faktycznie musi być z listy). Taki rzeczoznawca posiada numer uprawnień zaczynający się na "RS". Innych starostwa raczej honorować nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie a znajdziecie :D

Lista stworzona jest bardzo niechlujnie - ale cóż tam - nie o sposób podania chodzi, ale o zawartość :lol:

W końcu przeczyta to tylko parenaście tysięcy osób ...

I popatrzcie na nazwiska ...

 

http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/rejestry_i_ewidencje/transport_drogowy/e_lista_rzeczoznawcow_samochodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś to nieaktualna lista, znalazłem nowszą i popatrzcie na... PESEL jaka średnia wieku wyjdzie ? W moim mieście zostało 15 z tego .... 3 z datą urodzenia powyżej 50 roku, w tym dwóch z lat 70. Czas wyciągnąc wnioski.

Kliknij Lista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.