Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny Warszawa 15.09.2022


apig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mała relacja z egzaminu praktycznego. Egzamin na godz. 8:00. Wszyscy wchodzą do pomieszczenia akwarium i po krótkiej odprawie co i jak zostaje poproszona pierwsza piątka. Na egzaminie Seicento z gazem, Autobus Tempo 100 i zestaw ADR.

Wylosowałem badanie dodatkowe naczepy ADR. Należy zidentyfikować pojazd, zweryfikować dane z dokumentacją, sprawdzić czy spełnia warunki ADR zakładając, że pozostałe rzeczy są sprawne i na koniec wypisać zaświadczenia. Na początku egzaminator zapytał jakich dokumentów będę wymagał do badania (1. DR, PC lub pokwitowanie 2. Protokół i decyzja z TDT 3. Zaświadczenie na ABS kat. A) Jak podałem co potrzeba padły pytania o ABS oraz jego kategorię i sposób jego sprawdzenia. Po oględzinach naczepy i weryfikacji numerów VIN, nr zbiornika, tablicy rej. czas na wypełnienie dokumentów (zaświadczenie z badania oraz zaświadczenie ADR). W protokole z TDT nie było określonych dokładnie materiałów jakie mogą być przewożone tylko był wpis (już nie pamiętam dokładnie) o kategorii lub zakresie LGBF. Wypisałem obydwa protokoły (w protokole ADR zaznaczyłem kategorię FL, nr protokołu z TDT i dane z DR). Na koniec padły pytania w jaki sposób sprawdzę czy te dokumenty są do tej cysterny (weryfikacja numerów VIN, nr zbiornika i porównanie dokumentacji i tego co jest nabite na samochodzie oraz na tabliczkach) oraz jak zinterpretować dane z tabliczki znamionowej (dopuszczalna masa całkowita, maksymalna masa całkowita, naciski na osie oraz sprzęg oraz jak jest liczona długość - punkt początkowy oraz końcowy). Egzamin zdany - przyszłym diagnostom życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

Otrzymać stosowny "kwit" potwierdzający powyższe.

To wiem ale co jeszcze można powiedzieć dla egzaminatora o tym ABS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 18:22, MatiMati napisał:

Gratulacje! To jak sprawdzić ten ABS aktegori A. Jak odpowiedziałeś? 

Sprawdzamy układ samodiagnostyki, czyli kontrolkę ABS na desce rozdzielczej (czy się zapala po przekręceniu kluczyka i po chwili gaśnie), sprawdzamy (organoleptycznie) czy nie są uszkodzone czujniki przy kołach, czy układ jest kompletny, czy nic nie jest zdemontowane bądź przerobione. No i w przypadku naczepy czy jest podłączony przewód do ciągnika.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 minuty temu, Jacob napisał:

zwalniacz kategorii IIA czy samo A? ABS kategorii pierwszej?

ABS kategorii 1,

zwalniacz powinien spełniać wymagania stosownie do badania typu IIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TED napisał:

ABS kategorii 1,

zwalniacz powinien spełniać wymagania stosownie do badania typu IIA.

Dzięki za odpowiedź, dobrze pamiętałem :) mam nadzieje, że na egzaminie nie czepiają się takich pomyłek jak kategoria, a badanie typu, prawdopodobnie w listopadzie czeka mnie praktyczny. Już po teorii i czekam na termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Cysterne to ABS kategori A a jęśli o Ciągnik to Kategoria 1 no i pytanie o różnicę pomiędzy tymi kategoriami. A zwalniacz typu IIA w Ciągniku i do jakiego DMC jest przystosowany.

No 11 pazdziernika Warszawa na 11 . będzie podejście II

Edytowane przez ELCAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.