Skocz do zawartości

tabliczka znamionowa chodzi o DMC


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym przyjął 0.2.e - ponieważ producent wie co wyprodukował i tak określił na TZ, natomiast z drugiej strony DR był wydany na podstawie ŚH czyli producent nie wie co wyprodukował w stosunku go homologacji... :keep:::D, nie biorąc pod uwagę błędu wystawienia DR.

Edytowane przez adam1501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adam1501 napisał:

Ja bym przyjął 0.2.e

dwa jak nie trzy lata wystawiam 0.2.e w dowodzie jest DMC 26000 a na tabliczce 22500 to spora różnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem (wiem nawet o jaki pojazd się rozchodzi), dopóki mamy przepisy jakie mamy, kontynuuję 0.2.e i za każdym razem ostrzegam, żeby nie było zdziwienia, że jak się zmienią przepisy i waga usterki się zmieni zarobi taki delikwent sagana bez mrugnięcia okiem i nie będzie dyskusji, że przez tyle lat było dobrze a teraz nie, bo nigdy nie było dobrze. Natomiast osoba odpowiedzialna zignorowała sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co jest stanem faktycznym. Jak nie musisz być detektywem, to po co Ci to. Swoją robotę wykonałeś, usterkę omyłek-niezgodności wykorzystałeś i masz w czapce co dalej. Reszta jest zmartwieniem "właściciela", który jest poinformowany o takim stanie rzeczy i niech działa. Gdyby stało się to przyczyną jakichkolwiek problemów Ty jesteś czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód poleciał do WK a tam Pan powiedział, że nie ma podstaw do zmiany i kazał mi zrobić dodatkowe badanie. Na podstawie tego badania zmieni DMC w dowodzie z 26000 na 22500. Tylko nie bardo wiem o jakie badanie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wacek napisał:

Dowód poleciał do WK a tam Pan powiedział, że nie ma podstaw do zmiany

Bo w ŚH jest wartość wyższa i dla niego nie ma podstawy do zmiany.

7 minut temu, Wacek napisał:

Tylko nie bardo wiem o jakie badanie chodzi.

Ustalenie danych, na podstawie TZ, a następnie niech się urzędnik zastanowi dlaczego tak jest.

Z doświadczenia nic nie zrobią, choć wszyscy wiedzą, że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adam1501 napisał:

Bo w ŚH jest wartość wyższa i dla niego nie ma podstawy do zmiany.

zgadza się , bo nieoficjalnie wiem, że producent w homo dał 26000 a na tabliczce jest 22500 mieli wymienić tabliczki, ale jakoś do tej pory nie ogarnęli tego tematu.

Co ciekawe przyjechały do mnie dwa takie pojazdy i te dane zostały zmienione (skreślili 26000 i dali nową wartość 22500) Pan z WK jak mu podesłałem dowody w których te dane zostały poprawione to zaniemówił (a to jego wydział zrobił)

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wacek napisał:

gadza się , bo nieoficjalnie wiem, że producent w homo dał 26000 a na tabliczce jest 22500 mieli wymienić tabliczki

Dlatego jeśli dane z homo są pewne to wynik N i zaraz się odpowiednia tabliczka znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wacek napisał:

skreślili 26000 i dali nową wartość 22500

Źle zrobił, bo teraz te pojazdy nie zmieszczą się w rzeczywistej DMC. One mają podniesione DMC aby rzeczywiście mieścić się w parametrach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nikt nie ciśnie producenta o wymianę TZ? W sensie kupiłem pojazd w którym diagnosta stwierdził rozbieżność TZ a ŚH. Cisnę sprzedawcę aby załatwił odpowiednia TZ bo pojazd ma wadę prawną tak jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wacek napisał:

Jak im nie dam badania

To Tobie ma zależeć? Ty masz robić porządek? Wszystkim pasuje, to i Tobie może, tym bardziej, że przepisy na to pozwalają. Nie ma co się stresować nie swoimi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
2 minuty temu, adam1501 napisał:

traktować jak tabliczkę z drugiego etapu.

Tylko zastanawia mnie jeszcze czy nr vin nie powinien być umieszczony no i czy rosomak lub rak to moździerz samobieżny 120mm (czy ta informacja musi być na tej tabliczce?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wacek napisał:

czy nr vin nie powinien być umieszczony

Teoretycznie tak, natomiast już sama informacja od producenta zamieszczona w ten sposób powinna wystarczyć.

3 minuty temu, Wacek napisał:

no i czy rosomak lub rak to moździerz samobieżny 120mm

Zmiany mas dotyczą tylko dział, ponieważ one mają zmienione masy. W pozostałych pojazdach tego typu masy zgadzają się pomiędzy TZ a DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.