Skocz do zawartości

Ustalenie kod 0611002


Apo

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem takie lakoniczne pismo z leasingu, że jeżeli chcę zmienić z furgon izotermiczny na VAN, to diagnosta ma według WK dopisać do VANa "izotermiczny" (nie wiem jakim cudem ma to zrobić) i jeszcze zrobić coś z tym kodem. Więc ja niestety też nic więcej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Apo napisał:

Dostałem takie lakoniczne pismo z leasingu, że jeżeli chcę zmienić z furgon izotermiczny na VAN

Kupiłeś pojazd pod VAT, który nie spełnia warunków na VAT i chcesz go dostosować? Tak to mamy rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kupiłem pojazd (Ford Custom) który od czapy ma wpisany furgon i męczę się ze zmianą. Teraz chcę ustalić co to za kod. Oczywiście pełen VAT też chcę odliczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z 06 (samochód ciężarowy) 02 (Furgon) zmienić na 06 (ciężarowy) 11(VAN)  to z tabeli 

002 - izotermczny

odpisz do tego leasingu żeby takie cuda sami z WK załatwili

A jak Cię oleją - to napisz do Skarbowego pismo czy wyraża zgodę żeby na ten furgon odliczać pełen VAT bo używasz go tylko do celów służbowych. To kolejny bubel prawny w tym Kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rozszyfrowanie. Problem polega na tym że to Wydział komunikacji Warszawa Ochota, napisał taką bzdurę i ja mam z tym iść do diagnosty żeby ten zaczął jeszcze bardziej komplikować sprawę. Dla ITS ten samochód jest VANem, a ktoś 7 lat temu się bardzo na badaniu postarał i stworzył taki bubel, a tamtejszy WK to przyklepał (Gryfice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale klasyfikacja pojazdów jest dość archaiczna i nie ma w niej takiego pojazdu jak VAN z zabudowa izotermiczną, bo w momencie jest tworzenia taki pojazd nie istniał. Są za to takie twory jak pojazd do przewozu konfekcji itp., niestety ale w kartonowym państwie nikomu nie zalezy aby przepisy były dostosowane do obecnego poziomu rozwoju motoryzacji i dlatego jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielg539 napisał:

kartonowym państwie

Weź wyluzuj...

Ktoś kiedyś spier*olił i zamiast i zamiast zwykłego VANa do DIPu wpisał furgon, a Ty jakieś polityczne teorie dorabiasz.

@Apo podaj VIN to może ktoś da Ci dane z homologacji. Na tej podstawie na SKP na ustalenie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co bić dalej piany, bo ten samochód był już tu przerabiany:👉 

Halo! Panie MoRderatorze! Proszę scalić te dwa tematy.

:pada:

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodziło o rozszyfrowanie tego kodu co się udało. Reszta historii będzie chyba sądowa, bo już nie wyrabiam z tymi dwoma WK i stacją diagnostyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna decyzja! Możesz sobie nawet forum przeszukać coby mieć dla sądu podkładki jak to producenci poprawiali świadectwa homologacji blaszaków z furgonów na vany.

Możesz nawet przedłożyć Temidzie jedną i tą samą dyrektywę w różnych językach, żeby niezawisłemu wyjśnić co po włosku, francusku, hispańsku znaczy CAMION/CAMIONNETTE, FOURGONE/FURGONE i jak to się na angielski tłumaczy, a z wyspiarskiego na naszą mowę.

A scalić dlatego, że dopóki piszesz o tym samochodzi, no to sorry, ale to jest wciąż jeden i ten sam problem. Sens zagadnienia pozostaje niezmienny i cały czas dotyczy przeobrażenia furgona w vana. 

Powodzenia!

800px-Temida,_Gdansk_Court.jpg

Autorstwa LukaszKatlewa - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48612259

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech w końcu zmienią te chore przepisy i dodadzą ten niesławny furgon do ustawy o VAT PIT czy CIT i nie trzeba będzie po raz kolejny nad tym płakać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekd2 napisał:

Ktoś kiedyś spier*olił i zamiast i zamiast zwykłego VANa do DIPu wpisał furgon, a Ty jakieś polityczne teorie dorabiasz.

Nie w DIP, bo to krajowy pojazd a w rozporządzeniu z podrodzajami pojazdów. Dla przypomnienia brak tam VAN-a o przeznaczeniu izotermiczny a jest tylko furgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.