Skocz do zawartości

Nowe rozporzadzenie Dz.U pozycja 2066 zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu badań technicznych


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fuks napisał:

No i bardzo dobrze ...

Wypadło też obecne 0.1.d) i zaczęło się żonglowanie nad tym jak do tego podejść po nowemu, czy sprawdzać i jak traktować ew. niezgodności...

Tutaj można by dać usterkę 0.1.c) Numer rejestracyjny niezgodny z dokumentami lub danymi pojazdu - UP

albo wybierać Inna Usterka Pojazdu zgodnie z info w uwagach: Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Solaris napisał:

sprawdzać czy nie

Kierowcy przed wyjazdem w trasę mają obowiązek wykonać obsługę OC (za którą biorą jakieś pieniążki :-)) ... Przyjmę, że jest sprawdzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie, to pewnie zapomnieli, że taki zapis gdzieś jeszcze istnieje...i wyszło jak zwykle. Choć szkoda, bo faktycznie jak mi za ścianą u kolegów pękła opona, to nie wiedziałem, czy dzwonić od razu do grabarza czy jeszcze na pogotowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano wreszcie kryteria dla świateł LED które ma już każdy nowy samochód praktycznie.

Zawsze były wątpliwości bo światło ma wiele diód i czy jak jedna się nie świeci to jest źle czy dobrze.

No i przykładowo przy światłach mijania jest napisane, że nie może się nie świecić więcej niż 1/3 . Więc 2/3 musi być sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mirek.g napisał:

Czy gdy zatrzymamy DR to odsyłamy , czy trzymamy w szufladzie?

Tu nic się nie zmieniło.Art. 132 ust. 4 PORD.

 

5 godzin temu, adam1501 napisał:

już UP nie pozwala jeździć.

Rozporządzenie to zmienia. Teraz przy UP będzie można umożliwić poruszanie się pojazdem z ograniczenia nałożonymi przez diagnostę.

25 minut temu, viproom napisał:

Mogą być tablice nielegalizowane ??

Art. 71 ust. 2 PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad pokwitowaniem które jest jako podstawa do identyfikacji - czy samo wystarczy + CEP do badania bez DR  czy dotyczy fizycznie zatrzymanego DR - jakoś to niezbyt sprecyzowali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aboz napisał:

Rozporządzenie to zmienia. Teraz przy UP będzie można umożliwić poruszanie się pojazdem z ograniczenia nałożonymi przez diagnostę.

Też tak to rozumiem, trochę rzeczy to porządkuje i wydaje się logiczne. Szczególnie z usterkami nie dotyczącymi stricte działania pojazdu jako ustroju mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aboz napisał:
47 minut temu, viproom napisał:

Mogą być tablice nielegalizowane ??

Art. 71 ust. 2 PORD

A kod usterki bo  to z pod tabelki to znam w  programie SKP nie wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było zbyt pięknie i jednoznacznie to pewne usterki się wzajemnie wykluczają, np. te dotyczące świateł STOP:

4.3.1. a) Uszkodzone źródło światła (złożone źródła światła; w przypadku LED nie działa najwyżej 1/3) = UD

Pojedyncze źródło światła; w przypadku LED działa mniej niż 2/3 = UP

Żadne źródło światła nie działa = UN

Ale ta sama usterka w następnym podpunkcie:

g) Nie włącza się przy uruchomieniu hamulca roboczego = UP

 

Czy w przypadku wszystkich żarówek przepalonych trzeba zabrać klientowi DR ale w przypadku braku zasilania tych żarówek mamy tylko UP.

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielg539 napisał:

Czy w przypadku wszystkich żarówek przepalonych trzeba zabrać klientowi DR ale w przypadku braku zasilania tych żarówek mamy tylko UP.

I jak sprawdzić czy są wszystkie przepalone czy brak zasilania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma sprawa z kierunkowskazami np w nowych motocyklach:

czy mogą się świecić światłem stałym razem z włączonym światłem mijania jak nie są używane?

a jak włącza kierujący przełącznik to migają?

nie mogę znaleźć przepisu który mówi, że tylko mogą migać a już świecić światłem stałym jak są nie używane nie mogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, danielg539 napisał:

Gdzie mogę znaleźć definicje czym jest pojedyncze źródło światła

Pod tabelą o światłach w załącznikach/odnośnikach - nie pamiętam którym ale coś około 30-35 odnośnika - .. źródła światła wypełniają 60% powierzchni opisanej prostokątem .... z tego co pamiętam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Galaxy_13 napisał:

czy mogą się świecić światłem stałym razem z włączonym światłem mijania jak nie są używane?

Od sześciu lat obowiązują przepisy dopuszczające światła pozycyjne przednie barwy samochodowej żółtej w motocyklach.

38 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Szczególnie z usterkami nie dotyczącymi stricte działania pojazdu jako ustroju mechanicznego.

Tak. Dotyczy to tylko usterek nie mających wpływu na bezpieczeństwo lub naruszających wymagania ochrony środowiska. Np. brak TZ, niedziałające światło przeciwmgłowe tylne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.