Skocz do zawartości

brak pojazdu w cep, pojawiła sie informacja


Tomek8340

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio w moim programie widnieje taka o to informacja
 

Cytat

PRE-REJESTRACJA pojazdów o krótkich numerach VIN posiadających stare polskie dowody rejestracyjne lub wyrejestrowanych:
w związku z coraz większą ilością takich pojazdów (przyczep, ciągników, motocykli itd.) zgłaszających się do bt w stacjach kontroli, pojawił się problem niedostępności danych w bazie CEPIK. Nie należy takich pojazdów ponownie PRE-rejestrować. W dniu 17-10-2022 z biura Service Desk CEPIK otrzymaliśmy instrukcję postępowania w takich przypadkach:
[...]
1. SKP mogą używać pre-rejestracji TYLKO dla pojazdów zagranicznych. Jeżeli pojazd był zarejestrowany w Polsce to SKP nie ma podstaw ani merytorycznych, ani prawnych do przekazania pre-rejestracji takiego pojazdu.
2. W takim przypadku to Starosta przez funkcjonalność "Archiwum" może przekazać brakujący pojazd do CEP. To Starosta decyduje czy jest to ten sam pojazd, czy jest to inny pojazd i wtedy Starosta go wprowadza do systemu CEPiK. Dopiero gdy Starosta przekaże lub potwierdzi poprawność pojazdu w CEP, wtedy dopiero SKP może przekazać badanie.
[...]
Przekazać badanie, czyli wykonać pełną procedurę dla badania technicznego.


Jak rozumiecie czy jeśli nie ma pojazdu w cep to mamy kontaktować sie z wydziałem komunikacji czy odsyłamy klienta

jakie jest wasze zdanie ?  

jak postępujecie w takich przypadkach ?

 

Edytowane przez Jacdiag
formatowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisali. My na SKP możemy wprowadzić pojazd do CEP tylko w trybie pre-rejestracji. Jeśli pojazd był już zarejestrowany w Polsce (stary dowód) , ja nie robię pre-rejestracji nawet jeśli nie ma go w CEP. Starosta decyduje i wprowadza do CEP

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś robiłem w trybie awaryjnym  ale program wymuszał pre rejestracje

 

3 minuty temu, michal_k napisał:

 i wysłać formularza niezgodności do CEP?

chyba już z 10 niezgodności   wysłanych ode mnie i żaden nie został poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Brak możliwości wprowadzenia pojazdu do CEP to jeden z wymienionych powodów na stronie CEPIK, kiedy można zgłosić niezgodności. A badanie będzie wisiało w trybie awaryjnym i nie nadeślemy go dopóki Starosta nie wprowadzi pojazdu. Ale sami nie powinniśmy robić pre-rejestracji. Rezerwujemy ją dla pojazdów zarejestrowanych za granicą   

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek8340 napisał:

chyba już z 10 niezgodności   wysłanych ode mnie i żaden nie został poprawiony

Na moje wysłane niezgodności czekałem około roku na poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

nie należy wykonać badania w trybie awaryjnym

literalnie tak, tylko że:

2 godziny temu, Tomek8340 napisał:

10 niezgodności   wysłanych ode mnie i żaden nie został poprawiony

 

Godzinę temu, radekd2 napisał:

Na moje wysłane niezgodności czekałem około roku na poprawę.

oraz na podstawie własnych doświadczeń, że klient jak dostał pieczątkę to ma "w trąbie" załatwienie sprawy, odsyłam takiego delikwenta do WK i niech załatwia sprawę abym widział ten pojazd w CEP i wówczas wykonuję BT. Generalnie trwa to góra kilka dni i nie ma zgrzytu z wykonaniem BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adam1501 napisał:

a podstawie własnych doświadczeń, że klient jak dostał pieczątkę to ma "w trąbie" załatwienie sprawy

A czy to Twój problem? Wysyłasz formularz niezgodności, a resztę masz "gdzieś" ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mój ale znudziło mi się tłumaczyć za każdym razem, że tryb awaryjny, CEP - niezgodności.... . Pracuje przy granicy państwa i co rusz jak nie policja to straż graniczna ma problem i robi odwiedziny na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, adam1501 napisał:

Nie mój ale znudziło mi się tłumaczyć

To po co tłumaczysz?

Ale rzeczywiście, jeżeli masz tyle niezgodności to mi by się nie chciało wypisywać tych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radekd2 napisał:

To po co tłumaczysz?

Ludzie są kontrolowani w szczerym lesie niejednokrotnie przy braku zasięgu i oczywiście braku zaświadczenia (bo po co wozić ze sobą) i robi się problem. Służby jak już się w końcu dowiedzą gdzie było przeprowadzane BT, to przyjeżdżają je zweryfikować, że faktycznie się odbyło i wówczas muszę tracić czas na tłumaczenie dlaczego, na co, po co... Więc w końcu zaprzestałem trybu awaryjnego i zacząłem wysyłać ludzi aby załatwili swój pojazd w systemie i wówczas wrócili na BT. Tematy się prostują w zasadzie od ręki a ja mam spokojną głowę i czas.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku pojazdu zarejestrowanego w PL-następnie wywiezionego i zarejestrowanego we Włoszech. Ponowny powrót do rejestracji w Polsce. Auto widnieje w CEPIKu - jako wywiezione poza granice Polski. WK stwierdził aby odesłac po tablice czasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 21.10.2022 o 10:44, adam1501 napisał:

CEP - niezgodności.... .

Ech ten Cep... wczoraj odezwali się w sprawie pojazdu , niezgodności zgłoszonych w listopadzie 2021, (2 miechy temu dali znać co prawda że go rozdzielą...) 

W dniu 21.10.2022 o 07:39, Tomek8340 napisał:

ja kiedyś robiłem w trybie awaryjnym  ale program wymuszał pre rejestracje

dokładnie..

W dniu 21.10.2022 o 07:39, Tomek8340 napisał:

poprawiony

poprawiają , przynajmniej te zgłaszane przez nas, ale czasem to już sie zapomni co to za pojazd czyt: pół roku, rok po zgłoszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w lipcu zgłaszałem niezgodność i dzisiaj dostałem maila zwrotnego :) niezgodność zidentyfikowana, do 1,5 miesiąca mają problem usunąć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
1 godzinę temu, rurek777 napisał:

jeśli  zgłosi się niezgodność to czy potwierdzają przyjęcie zgłoszenia ?

Ja dostałem odpowiedź około 1,5 do 2 miesięcy od wysłania emaila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie potwierdzili po kilku miesiącach :P nie pamiętam dokładnie po ilu... Napisali, że zdiagnozowali problem i do 1,5 miesiąca go rozwiążą ;) aktualnie już wszystko w cepiku jest poprawnie ;) 

Tak, że po wysłaniu nie pozostaje nic innego jak czekać, czekać i czekać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.