Skocz do zawartości

Nauka jazdy zmiana za osobówkę


Misiek3507

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat i potrzebuję pomocy a mianowicie klient kupił ''L'' zdemontował dodatkowe wyposażenie i chce mieć zwykłą osobówkę, jaki rodzaj badania zrobić; identyfikacja dane czy zmiany konstrukcyjne ??? Jeżeli identyfikacja dane to czy mogę to zrobić na Podstawowej SKP i jak ma wyglądać zaświadczenie ??? Z góry dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do WK i spytaj co im wystarczy - czasem samo oświadczenie w WK klienta, że rezygnuje z L a czasem jak wyżej - dodatkowe nauki jazdy z N za niespełnienie wymagań. Jak ma okresowe to tez czasem okresowe z N za niespełnienie wymagań i poprawkowe po wykreśleniu przez WK

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Misiek3507 napisał:

jaki rodzaj badania zrobić; identyfikacja dane czy zmiany konstrukcyjne ???

Możesz też zrobić badanie dodatkowe "na taxi" z wynikiem N, bo nie spełnia już warunków dla taksówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za upewnienie mnie w pewnych kwestiach jak i ten dodatek z Taxi,  (nesiasps ) poruszył moje obawy z tym wydziałem według mnie właśnie każdy wydział po swojemu jeden chce tak drugi inaczej, ale nic - jak uda się skontaktować akurat z tym to się dopytam jak nie to zrobię to dodatkowe i czekam na ich decyzje.  Dzięki za pomoc :) Miłego dnia :)

A jeszcze jedno a jak ma nie ważne okresowe to robię dodatkowe, potem okresowego z wynikiem P nie mogę zrobić dopóki L nie zostanie wykreślona z dowodu ??? A jak chce oba to okresowe też N...

A jeszcze jedno a jak ma nie ważne okresowe to robię dodatkowe, potem okresowego z wynikiem P nie mogę zrobić dopóki L nie zostanie wykreślona z dowodu ??? A jak chce oba to okresowe też N...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2022 o 18:06, grzegorz70 napisał:

Może i kombinuje, co było i jest widać po tablicach.

Właśnie , najlepiej każdego traktować jako potencjalnego przestępcę i wymyślać dziesiatki bezsensownych przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2022 o 10:27, Tomek D napisał:

A najprościej jak by były oświadczenia klienta w WK , no ale obywatel może kombinować :)

 

W przypadku wykreślenia adnotacji nie zakombinuje za wiele, bo po prostu urząd ją skasuje i tyle w temacie. Gdzieś tam sobie robią śmieszki w wrocławskiego WK, ale ten urząd klientom wykreśla HAKI, eLki, TAXI na podstawie oświadczenia właśnie. (można się śmiać: hihihi, hahaha :zzz: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2022 o 23:38, winerek napisał:

Raczej jako ciekawostka, opinia MI z 2019.

To pismo jest cudownie profesjonalne w kwestiach traktowania wszelkich zmian w DR, dotyczących danych technicznych. Zaraz wysyłam do swoich WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2022 o 23:38, winerek napisał:

Raczej jako ciekawostka, opinia MI z 2019.

Mnie to tam 'rypka' ale wydaje mi się, że deko odpłynął pracownik ministra, bo jak to tak, że wpis [TAXI], [L] do dowodu na podstawie dodatkowego dla taksówki lub dla 'nauki', a wykreślenie po konstrukcyjnych zmianach. Skosowanie [HAKA] tak samo traktować?

Halo! Panie zastępco, a [GAZ], a [VAT] jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Paprock napisał:

wydaje mi się, że deko odpłynął pracownik ministra,

Literalnie pracownik ma rację - jest to demontaż elementów powodujący zmianę danych w DR. Ale jakoś się zmiany w takich przypadkach nie przyjęły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, klient poinformował że dobry Pan diagnosta zrobił mu badanie okresowe gdyż było nie ważne za 99 zł z wynikiem pozytywnym w uwagach napisał, że pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom dla L i tyle. Oczywiście naszych opcji nie brał pod uwagę, wydział również ominął szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Misiek3507 napisał:

Taka ciekawostka, klient poinformował że dobry Pan diagnosta zrobił mu badanie okresowe gdyż było nie ważne za 99 zł z wynikiem pozytywnym w uwagach napisał, że pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom dla L i tyle. Oczywiście naszych opcji nie brał pod uwagę, wydział również ominął szerokim łukiem.

Tak tylko nie wiem czy zauważyłeś, robiąc badanie dodatkowe np. ,,L'' i dajesz klientowi wynik negatywny, ten pojazd nie powinien poruszać się po drodze , bo w Cepiku widnieje jako Negatyw .Zadałem pytanie w czasie kontroli i odpowiedzi nie otrzymałem co z tym fantem dalej zrobić pózniej OBT ?

Edytowane przez jarek1
OMYŁKOWY WPIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.