Skocz do zawartości

Foto - i nie tylko ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Tomek D

    17

  • Norbert Jezierski

    11

  • Psuj

    7

  • andy68

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tomek - a co Ty tam targasz przy tym koszu? Czyżby radiostacja? Rozumiem, że w tych trudnych i niepewnych czasach chcesz mieć stały kontakt ze swoja ulubioną stacja radiową z Torunia nawet w czasie wycieczki w plener... No chwali się taka wytrwałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Firma Casio przedstawiła na targach IFA 2007 interesujący prototypowy cyfrowy aparat kompaktowy. Urządzenie wyróżnia się dużą szybkością - umożliwia wykonanie 60 zdjęć w ciągu sekundy oraz nagranie filmu VGA z prędkością 300 klatek na sekundę!

 

Aparat zbudowany został w oparciu o superszybką matrycę CMOS ( rozdzielczość efektywna - 6 milionów pikseli, wymiary - 1/1,8 cala ) oraz nowy procesor obrazu LSI. Dzięki nim możliwe jest wykonanie w ciągu sekundy aż... 60 zdjęć ( JPEG ) w pełnej rozdzielczości! Ponadto istnieje możliwość rejestrowania sekwencji wideo ( VGA, AVI ) z prędkością...300 klatek na sekundę.

Pozostałe, ujawnione przez producenta, parametry są następujące:

 

- Obiektyw ( 12 elementów w 9 grupach, F2,7-4,6 ) z 12-krotnym zoomem optycznym w zakresie 35 - 420 mm ( odpowiednik dla formatu 35 mm )

- 2,8-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 230 tysięcy pikseli

- mechaniczna stabilizacja obrazu ( poprzez stabilizację matrycy )

- wymiary: 127,5 x 79,5 x 130 mm

- Waga: 650 gramów ( bez baterii )

casio-b.jpeg.6189f0051d4be5878725acbe26c67392.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jeśli zapomniałeś gdzie zrobiłeś zdjęcie, albo chcesz mieć dokładną mapę wszystkich swoich wakacyjnych ujęć, to warto przyjrzeć się urządzeniu firmy ATP – Photo Finder. Ten miniaturowy odbiornik sygnału GPS dopisze odpowiednie dane do Twoich zdjęć.

 

ATP Photo Finder oblicza i zapisuje w swojej pamięci dokładną pozycję, bazując na sygnale GPS. Rejestruje także dokładny czas swojej pracy, tak aby móc następnie zsynchronizować dane z datą i godziną wykonania zdjęcia. Koniecznym jest oczywiście, aby zarówno Photo Finder, jak i aparat miały ustawioną dokładnie tę samą datę i godzinę.

Po skończonej sesji, podróży, czy też wakacjach wystarczy przełożyć kartę pamięci do tego urządzenia, a nastąpi automatyczna synchronizacja i dodanie do naszych zdjęć danych, o geograficznej pozycji ich wykonania.

 

Tak przygotowane zdjęcia mogą być wykorzystywane z każdym oprogramowaniem obsługującym dane GPS, a także z tak popularnymi stronami jak Gogle Maps, Flickr czy Panoramio. Przykładowo, używając Picasa2, Gogle Earth, albo Gogle Maps, nasze zdjęcia zostaną przedstawione jako dokładna mapa podróży, co znacznie może uatrakcyjnić prezentacje dla znajomych i rodziny. Co ciekawe, nasze własne zdjęcia mogą być użyte także z niektórymi systemami nawigacyjnymi.

 

Cena urządzenia w Europie to około 89 Euro.

 

źródło wp.pl

atp-photofinder-490.jpeg.9fc23225e3ce2edf1461017d08a1d8ea.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawilem sobie w koncu upragnione DSLR, wybor padl na samsunga GX 10 choc pierwotnie chcialem kupic jego blizniaka pentaxa K10D ale skusilem sie na samsunga ocence samitutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
sprawilem sobie w koncu upragnione DSLR, wybor padl na samsunga GX 10 choc pierwotnie chcialem kupic jego blizniaka pentaxa K10D ale skusilem sie na samsunga ocence samitutaj

Możesz napisać - dlaczego ? Przecież to te same aparaty, a cena ich jest wręcz identyczna (w zasadzie K10D można kupić dziś taniej niż GX10).

Sam noszę się z zamiarem zakupu kadyszki, więc Twoje informacje będą tym bardziej cenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz tez chcialem k10 i wlasciwie szedlem do sklepu z takim zamiarem ale samsung byl wowczas w promocji w tej samej cenie co k10 dostalem dwa obiektywy wiedzac ze to ten sam aparat skusilem sie i na razie nie zaluje, jesli chodzi o sam aparat jedyne zastrzezenia z mojej strony to brak osobnego przycisku do balansu bieli i AF czasami sobie nie radzi w ciemnosciach ale jest podglad glebi wiec mozna samemu skorygowac , czasami tez na bialych jednolitych tlach rowniez ale o tym jest nawet w instrukcji, no i teraz mysle o lepszych szklach, jestem po 700 fotkach a niektore z nich ponizej, moge spokojnie polecic ten aparat k10/gx 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

koledzy pomóżcie wybrać aparat cyfrowy kompakt...cel rodzina,krajobrazy....uniwersalny,cena chyba do 1500 coś można wybrać patrzyłem na canona s 100is,panasonica tz25 i wiele innych i mam mętlik w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z S5 IS Canon. Aparat rewelka. Ale już nie taki kompakt z niego :(

Przed zakupem ze dwa tygodnie internet wertowałem. Z każdym dniem mętlik w głowie był coraz gorszy. Trzeba poprostu iść i kupić. Sprzedawca doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pentaxa K10D - popularnie zwanego kadyszką. Też przewertowałem cały Internet ...

 

Półprofesjonalna lustrzanka, zastępowana obecnie przez nowszy model K20D - a więc coraz tańsza.

Bardzo dobra jakość zdjęć, tanie obiektywy i spory ich wybór.

Fakt - nadal kosztuje troszkę ponad 2.000 zł :(

 

Tańszy - i z delikatnie gorszymi parametrami - jest model K100 (czyli - kasetka) ...

Ale to też już lustrzanka - a nie kompakt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z S5 IS Canon. Aparat rewelka. Ale już nie taki kompakt z niego

 

Potwierdzam i polecam. Może już nie kompakt, ale w sam raz dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jadnak k10, ale body to nie wszystko teraz dopiero beda wydatki hihhi, szkielka ci sie dobre zamarza gwarantuje sam choruje na pare no i jakies oswietlenie by sie przydało :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem - i u nas wówczas cena Samsunga była porównywalna z Pentaxem.

Wybrałem Pentaxa :)

 

Co do dalszych wydatków ? Fachowcy twierdzą, że body to ok. 30% wartości inwestycji.

Zobaczymy - na razie śmigam na kitowym obiektywie. Może troszkę za ciemny jest - ale jestem (w miarę) zadowolony. Różnica w jakości zdjęć jest na tyle zauważalna, że na razie podniecam się kitem :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem - i u nas wówczas cena Samsunga była porównywalna z Pentaxem.

Wybrałem Pentaxa :)

tez tak bym wybrał, ja wymienilem juz moje tele i zastanawiam sie nad sigma 17- 70 f 2.8-4 mysle ze do wakacji sie zdecyduje

no i dobre swiatelko, ale to pozniej

apetyt rosnie w miare jedzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich chyba fotkach masz ustawione ISO 1600.

Przy takiej wartości każda w zasadzie matryca strasznie szumi - rzeczywiście tak masz czy google przekłamują w opisie zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy google przekłamują w opisie zdjęcia ?

program picasy zmniejsza format i "wage" dlatego nie widac szumu ale tez przy krotkich czasach ten szum wcale nie jest taki straszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.