Skocz do zawartości

Inny Vin niż w dowodzie


mcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio chciałem zgłosić do WK nabycie Ursusa c-355. (Spadek po dziadku). Zgłosiłem online a wczoraj dostałem info od WK, że pod tym nr rejestracyjnym widniej inny VIN a ten "mój" jest przypisany do innego. Czy ma ktoś możliwość weryfikacji tych nr? Wiem, że bez wizyty w WK się nie obędzie ale może komuś udało by się coś dowiedzieć wcześniej. LUP3654 VIN 175249  1973r. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2022 o 10:57, mcz napisał:

Ursusa c-355

jesteś pewien modelu ?

bo pod tym nr rej

W dniu 6.11.2022 o 10:57, mcz napisał:

LUP3654

 

jest

W dniu 7.11.2022 o 07:51, Mecher napisał:

C-328

 

który teoretycznie nie powinien mieć takiej daty produkcji

W dniu 6.11.2022 o 10:57, mcz napisał:

1973r

 

Patrząc w katalogu 6 cyfrowy nr pasuje na c355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tak wiekowego pojazdu jego tożsamość dodatkowo będzie można potwierdzić sprawdzając numer silnika. Nawet gdy brak go w DR to w WK w teczce pojazdu zapewne będzie jakiś dokument zawierający ten numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to 355 . W dowodzie jest nr silnika, który zgadza się z tym na tabliczce na bloku silnika. Także mam nadzieję że nie będą stwarzać wielkich problemów w WK

Edytowane przez mcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mcz napisał:

W dowodzie jest nr silnika, który zgadza się z tym na tabliczce na bloku silnika

To zdecydowanie pomoże w identyfikacji ciągnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie jest VIN , taki numer może się powtarzać , może go mieć i ciągnik i autobus i przyczepa i cokolwiek z tamtych lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Udało mi się złożyć wniosek o nabyciu pojazdu, z WK odesłali mnie do Kancelarii ogólnej w Starostwie żebym tam zostawił dokumenty w celu wyjaśnienia bo sami nie ogarniali tematu, mieli przyjrzeć archiwum. Po jakimś czasie zadzwoniłem do WK czy sie coś wyjaśniło, Pan mi powiedział że jest ok udało się zgłosić nabycie. Dziś patrzę na gov.pl mój pojazd i widzę coś takiego:IMG_20221207_174641_1.thumb.jpg.48a4e5d2e107dd2eedb6f805ffdccc3e.jpg

A to jest na stronie historiapojazdu.gov.plIMG_20221207_174821.thumb.jpg.784b53a5e6f51eb8f0bdf1c4ed2bb948.jpg Jedyne co się zgadza to nr rejestracyjny. 

Edytowane przez mcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejestrach maja nie pełnym numer RAMY dlatego nie wpisali innego bo nie mogą. W procesie rejestracji bedzie należało przedstawić dokumenty z odczytanym pełnym numerem identyfikacyjnym wraz z pozostałymi danymi. Swoją drogą troche przesadzili z tym rokiem produkcji. Chyba ich poniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, LimonQ napisał:

W rejestrach maja nie pełnym numer RAMY dlatego nie wpisali innego bo nie mogą.

Dlaczego uważasz, że numer jest niepełny? Ursusy miały takie krótkie numery. Być może numer poprzedzony jest cyfrą "0", bo zwykle były to numery złożone z 6 znaków ale nie było to regułą zwłaszcza, że ciągnik zapewne pochodzi z lat '70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 7.12.2022 o 20:27, mcz napisał:

Udało mi się złożyć wniosek o nabyciu pojazdu, z WK odesłali mnie do Kancelarii ogólnej w Starostwie żebym tam zostawił dokumenty w celu wyjaśnienia bo sami nie ogarniali tematu, mieli przyjrzeć archiwum. Po jakimś czasie zadzwoniłem do WK czy sie coś wyjaśniło, Pan mi powiedział że jest ok udało się zgłosić nabycie. Dziś patrzę na gov.pl mój pojazd i widzę coś takiego:IMG_20221207_174641_1.thumb.jpg.48a4e5d2e107dd2eedb6f805ffdccc3e.jpg

 

Na jakiej stronie masz widoczne nabycie. Bo sam zgłosiłem pojazd a nabycie nigdzie nie widzę. Nie wiem czemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.