Skocz do zawartości

Data nastepnego badania


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

A na jakiej podstawie nie wiecej niż 5 lat? Ten fragment rozporzadzenia jest zle napisany, poprostu nikt nie wziął pod uwagę ze klient moze zapomnieć o badaniu przez rok czy 18 miescięcy (miałem takiego). I klient ma prawo domagać się dóch lat od daty badania. Wyglada na to ze ta data jest tochę "za szczegułowa".

Np. UDT czy TDT wyznacza przeglady urzadzen z dokładnoscią do miesiąca i myslę,że jest to wystarczająca dokładność.

 

Przy pierwszym tez trudno o logikę:

Bo jesli młodszy niż 3 lata to co ? Do 3 lat czy na 2 lata ? A jak ma 3,5 roku to ile 2 czy 1,5 ? Stoję na stanowisku, że ustawodawca dał nam dwie możliwości 1 lub 2 lata i tylko takie terminy mozemy wyznaczać. W przecinym wypadku dlaczego nie wyznaczyć terminu za 6 miesięcy jesli stan samochodu wskazuje na to ze za 6 bedzie już z nim nieciekawie ?

No i koło się zamyka.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie -jedno prawo -ilu diagnostów tyle wykładni tego samego przepisu.,dlatego potrzebne są spoykania z nadzorem i jednolite stanowiska w całej Polsce. może w tej sprawie wypowie się PISKP :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje na stanowisku, że wszystko co robimy powinno być jak najprostrze ! Cennik o połowe mniej pozycji, zakres skrócić.! Nie ważne czy usterka czy nie albo sprawny albo nie ! To klient niech zadba o swój pojazd ponieważ zawsze przy zatrzymaniu powinno być okresowe i nie doszukiwać się "co by było jagby było". Im więcej furtek tym więcej gdybania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą z SKP Poznań.

Mam natomiast pytanie gdzie jest napisane, że skracamy termin badania po trzech latach

jeżeli klient nie zgłosi się w terminie.O ile może się spóźnić aby otrzymać przegląd na dwa

lata - miesiąc,pół roku ,rok.

Z Dz U wynika, że niezależnie od terminu przybycia do SKP należy mu się dwa lata./ art 81/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi, ale u mnie jest 3 i 2 a wyjściem jest data pierwszej rejestracji. Nie róbmy paradoksów bo jak zapomni 10 lat to też mu dasz na 2 lata ? Nie szukajcie dziury w całym. Dla aut z zagranicy też tak podchodzisz ? To moim zdaniem jesteś w błędzie !
mam nadzieję że dobrze cytuję

tan facet ma recję

i faktycznie to nie jest określone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, ciągnika rolniczego, motocykla lub przyczepy przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem 2 lat od dnia przeprowadzenia badania i następnie corocznie.

 

Ustawa prawo o ruchu drogowym podaje wyrażnie -następne przed upływem 2 lat

od dnia przeprowadzania badania ,a nie pierwszej rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale takim podejściem sami prowadzimy do absurdów. Musimy coś przyjąć i sami czasami pogłówkować ! Mam w domu WSK z 1976r i nie była na drugim badaniu , to teraz dasz mi na 2 lata? Ja przyjmuje ciągłość tych "czasookresów", oczywiście "wolność Tomku w swoim domku" tak jak w STAROSTWACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przykład widze idzie z góry :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszamy się w oprach absurdu, a problem jest w tym, że w tym całym ustawodastwie brakuje sprzęzenia zwrotnego. Chłopaki uchwalą jakąś bzdurę a my staramy się grać ładnie w/g fałszywych nut. A wiele tych głupot wynika z nieswiadomosci autorów.

Tak naprawdę to nikt nie reprezentuje racji SKP ani ITS ani magiczne stowarzyszenie. Nie wiem ilu jest nas na tym forum ale stacji jest jakies 3000 wiec jakby tak z 10% wystosowało oficjalne zapytanie lub sugestię zmiany to moze przy kolejnej "poprawce do poprawki" ktoś byś się puknął w czoło i zastnowił nad tym co ustanawia?

 

Piotr Barczuk

 

P.S.

 

Postuluję utworzenie wątku "najwieksze abusurdy ustawodawcze na SKP"

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie TDT niechaj dołączy do spisu wymaganych przepisów kilka pozycji Gombrowicza ewentualnie innych mistrzów absurdu.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeśli auto jest niesprawne to mam pytanie jakie 14 dni ? Chyba tylko jeśli chodzi o badanie i kase, ale poruszać się nie może :!:
a jeżeli wynik negatywny z poodu oznakowania pl to też nie może się poruszać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.