Skocz do zawartości

Zmiana przeznaczenia na van


Ogrodnik

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym nie sprostował niczego na SKP, bo nie mogę. Mógłbym ustalić dane na podstawie oświadczenia producenta i dalej to wydział musi zmienić podrodzaj w CEP , nie diagnosta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafi90 napisał:

A ja bym nie sprostował niczego na SKP, bo nie mogę.

A dlaczego nie możesz podczas identyfikacji ustalić prawidłowego podrodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, IVVO napisał:

Jak najbardziej nasz - bo za rok po pobraniu danych z cep zauważysz błędnie wykonany VAT 

No to wpiszę, iż pojazd nie spełnia warunków na VAT. No i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykam Vat jeśli w CEP nie ma odpowiedniego wpisu - a inni niech robią jak chcą - do pierwszej kontroli skarbowej u właściciela pojazdu 

45 minut temu, michal_k napisał:

ustalić prawidłowego podrodzaju

Ustalić można ale to WK zmienia w CEP nie SKP - nie mamy możliwości edytowania CEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, IVVO napisał:

Nie dotykam Vat jeśli w CEP nie ma odpowiedniego wpisu -

Ja raz dotknąłem, i to mając zaświadczenie w ręce od producenta, to mnie jeden z Sląskich magistratów chciał ciągać po sądach. Nauczka na całe życie, dla siebie i dla kolegów

U siebie to bym się dogadał po ludzku, a "ślązoki" zrobili gównoburze jakbym kogoś zabił. Koniec końców odpuścili bo też trochę dali ciała w innej sprawie

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, IVVO napisał:

Nie dotykam Vat jeśli w CEP nie ma odpowiedniego wpisu

Mam tak samo, z oświadczeniem do WK. Dopiero po zmianie badanie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci było po drodze do Krakowa, to napisz pw. Zrobię dodatkowe VAT z ustaleniem prawidłowego podrodzaju.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, aboz napisał:

Zrobię dodatkowe VAT z ustaleniem prawidłowego podrodzaju.

A co zrobisz jak kolega Ogrodnik nie zgłosi się do WK po wpis w DR, ale będzie odliczał 100% vat  (widzę są i tacy przedsiębiorcy) i dociśnie go skarbowy. Takie sprawy często kończą się w sądzie. Skarbowy mówi że rozliczać  możesz dopiero od chwili kiedy pojawi się adnotacja w DR, sądy biorą często stronę przedsiębiorców. Uważam że podrodzaj powinien być wyjaśniony, i dopiero badanie Vat a nie robienie wszystkiego na jednym zaświadczeniu. Ale to Twoje uprawnienia i Twój czas jeżeli trzeba będzie pisać jakieś wyjaśnienia. Najlepiej gdyby producent się wypowiedział, bo zmian konstr. nie było a podrodzaj się zmienił. Wychodzi na to że diagnosta na okresowym przed 1 rej. dał ciała, może coś w WK komuś się źle napisało, albo jakiś przeszczep.   Do mnie też czasami takie pojazdy z błędnym podrodzajem trafiają i odsyłam do WK w celu wyjaśnienia podrodzaju, a jak ktoś ma z tym problem to druk Vat-26 do skarbowego, zakładamy książkę, i jeżeli pojazd faktycznie jest użytkowany tylko do celów firmowych to też 100% odliczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojteczek napisał:

A co zrobisz jak kolega Ogrodnik nie zgłosi się do WK po wpis w DR, ale będzie odliczał 100% vat  (widzę są i tacy przedsiębiorcy) i dociśnie go skarbowy.

Ale to nie mój problem. To na przedsiębiorcy ciąży obowiązek, którego niespełnienie jest zagrożone karą do 16 mln. zł.

 

5 godzin temu, wojteczek napisał:

Uważam że podrodzaj powinien być wyjaśniony, i dopiero badanie Vat a nie robienie wszystkiego na jednym zaświadczeniu.

I będzie. Tyle tylko, że błąd w dowodzie nie powinien być przeszkodą do wykonania badania VAT, więc skoro pojazd formalnie spełnia wymagania, to trzeba jedynie wyprostować wpis w CEP.

 

5 godzin temu, wojteczek napisał:

bo zmian konstr. nie było a podrodzaj się zmienił.

Ale zmiana podrodzaju to nie ZK. To nawet usterka nie jest, bo dane nie są zawarte w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.