Skocz do zawartości

Iveco Daily 35s14 pomoc w ustaleniu DMC przyczepy z hamulcem.


Pedzels

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Daily z pustą druga pozycją na tabliczce i bez określonego O1, O2 i F3 z zamontowanym hakiem jak twierdzi klient "od zawsze" Potrzebuję masę przyczepy z hamulcem. Podaje numer vin ZCFC35A400D276675 blaszak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większość danych, z zufitu, zaiste.

Poza tym, to jest odwieczny problem Mecedesa, a przynajmniej był, bo poprawili się ostatnio. 

Iveco, to sporadyczny przypadek choć potrafi nieźle mieszać masami.

3 godziny temu, Pedzels napisał:

z zamontowanym hakiem jak twierdzi klient "od zawsze"

No bardzo ciekawe, czy ten "hak od zawsze" ma chociaż tabliczkę znamionową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marekmuza napisał:

Producent, najwyrażniej nie przewidział możliwości ciągania przyczep.

Faktycznie może tak być, ale bywa, że nawet jak masy zespołów nie ma na TZ to producent twierdzi, że tan konkretny pojazd może ciągnąć przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pedzels napisał:

zamontowanym hakiem jak twierdzi klient "od zawsze"

To wyślij go na SKP która "od zawsze" nie widziała haka a stemplowali 

Inna sprawa to taka iż pojazd mógł być BDF-em i producent zabudowy wydał taką TZ - więc pytanie do IVECO jest nie na miejscu bo stwierdzą iż może ciągnąć przyczepy bo tak wychodzi z pierwotnej homologacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli z tymi zabudowami, bo to zwykły blaszak jak podano w pierwszym poście:

21 godzin temu, Pedzels napisał:

Podaje numer vin ZCFC35A400D276675 blaszak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon do Iveco to jest 5 minut i sprawa jest jasna. Szukanie na siłę, i naciąganie jakichś danych może się kiedyś odwdzięczyć w zły sposób. Jeśli przedstawimy że dane dla SKP potrzebne do badania, to nikt nigdy mi nie odmówił, ani roku produkcji ani danych, jeśli tylko dało się je uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Telefon do Iveco to jest 5 minut i sprawa jest jasna. Szukanie na siłę, i naciąganie jakichś danych może się kiedyś odwdzięczyć w zły sposób. Jeśli przedstawimy że dane dla SKP potrzebne do badania, to nikt nigdy mi nie odmówił, ani roku produkcji ani danych, jeśli tylko dało się je uzyskać

Do Iveco dzwoniłem i to do kilku miejsc. Za każdym razem jest odpowiedz, że przez telefon ani email nie udzielają takich informacji bo RODO...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2019/621 z dnia 17 kwietnia 2019 r.

1.Producent udostępnia informacje techniczne w oparciu o numer identyfikacyjny pojazdu w otwartym i ustrukturyzowanym formacie danych:

b) stacjom kontroli pojazdów i właściwym organom za pomocą rozwiązania internetowego. Przy korzystaniu z rozwiązań internetowych informacje techniczne, które producent musi dostarczyć w tym samym czasie jako część informacji dotyczących naprawy i konserwacji na stronie internetowej, udostępnia się w tym samym formacie danych. Inne informacje techniczne dotyczące pojazdu udostępnia się w formacie danych, który jest wykorzystywany do przekazywania podobnych informacji.

 

1.Informacje techniczne dotyczące pojazdu określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia udostępnia się stacjom kontroli pojazdów i odpowiednim właściwym organom w sposób niedyskryminacyjny, łatwo dostępny, nieograniczony, terminowy i spójny.

2.Informacje techniczne należy udostępnić nie później niż 6 miesięcy po rejestracji lub dopuszczeniu pojazdu do ruchu. Jednakże w przypadku pojazdów, które zostały zarejestrowane lub dopuszczone do ruchu w okresie od dnia 20 maja 2018 r. do dnia 20 listopada 2019 r., informacje te są udostępniane w dniu 20 maja 2020 r.

3.W drodze wyjątku od ust. 2, w przypadkach określonych w art. 5 ust. 4 tiret pierwsze, drugie i piąte dyrektywy 2014/45/UE, producent przekazuje informacje techniczne stacji kontroli pojazdów i odpowiedniemu właściwemu organowi na ich wniosek i bez zwłoki.

4.Producent przekazuje stacjom kontroli pojazdów i odpowiednim właściwym organom późniejsze zmiany i uzupełnienia informacji technicznych, o których mowa w ust. 1, w tym samym momencie, w którym udostępniane są zmiany i uzupełnienia informacji dotyczących naprawy i konserwacji pojazdu.

5.Informacje techniczne są udostępniane w języku lub językach urzędowych państwa członkowskiego stacji kontroli pojazdów lub w jakimkolwiek innym języku uzgodnionym przez właściwy organ danego państwa członkowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś w tym jest. Przy DIP-ie zawsze ustalam rok produkcji opierając się na informacji z ASO. I nigdy nie mam z tym problemu. W ciągu 1-2 dni dostaje odpowiedź na email.

Jednakże, gdy przyjedzie do mnie auto z pustym wpisem na TZ przy F3 to nie mam zamiaru dociekać co i jak. Haka ma nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, radekd2 napisał:

gdy przyjedzie do mnie auto z pustym wpisem na TZ przy F3 to nie mam zamiaru dociekać co i jak. Haka ma nie mieć.

To możesz się kiedyś zdziwić, że jednak producent przewidział możliwość ciągnięcia przyczepy - jak np. w starych Mercedesach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.