Skocz do zawartości

Zmiany na SKP w 2023


Jaromior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Internet mówi i tak i nie wiec nie wiem w co wierzyć.

Czy od dzisiaj (01.01.2023) zmieniły się przepisy na temat PT to znaczy.

1)Kara za spóźnienie 30 dni po przeglądzie 

2)Szybszy przyjazd na BT 30 dni przed terminem i wtedy nie traci się dni względem poprzedniego BT

3)Zdjęcia pojazdu i licznika z BT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitermlody, daj sobie już człowieku siana, z jednym i tym samym cytatem. Teraz to już się stało nudne.

 

Nie lepiej zająć się żoną kolegi, tą która miała informacje z pewnego żródła, chyba to ciekawsze zajęcie ? 

Oczywiście do czasu, póki ten kolega się o tym nie dowie  :icon_mrgreen:

Edytowane przez Mecher
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakie licho zakładacie plotkarskie tematy! Są ludzie światli, spostrzegawczy, odpowiedzialni i na bank dadzą cynk jak coś rządzący wprowadzą! 

A tu, na branżowym forum, jak ogłoszenia na fejsie: "halo do ktorej zabka cynna ktos cos". A rusz D i sam zobacz!

No ludzie bądźcie poważni.

  • Piwo 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie być za przejęciem nadzoru i szkolenia przez TDT - jeśli diagnosta nie wie co robi i sobie wymyśla - bo -  słyszał .. widział 

Kiedyś był taki żart jak to Jasiu narysował pipke na desce ...... 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, IVVO napisał:

jeśli diagnosta nie wie co robi

Ja też dziś sprawdziłem czy diagności wiedzą o zmianach i rano wysłałem smsa do 5 znajomych diagnostów, że dziś pierwszy dzień pracy według nowych warunków technicznych i Uwaga nie robić zmian konstrukcyjnych po staremu.  To każdy zadzwonił spytać się co się zmienia 😀

Więc tak to bywa, przychodzisz do pracy rano, nie znasz zmian i możesz władować się na minę. A czasu było mało na zapoznanie się. Jakieś 3 dni😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie komentarze pod spodem. Np. takie:

"Podwyżka badań to przesada. Jak będą padać stacje to inne będą miały więcej badań. To nie przychodnie że muszą być rozmieszczone co 500 metrów":D

Taka świadomość klientów odnośnie sytuacji SKP i tego co się dzieje od 19 lat z podwyżkami cen badań

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty, na ich miejscu pisałbyś inaczej ?

Że dobrze, niech będą podwyżki za badania ? :evil:

 

Edytowane przez Mecher
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sytuacji to nie zabieram głosu wogóle.

A ludzie według zasady - nie wiem ale się wypowiem 

I są klienci na SKP co rozumieją że podwyżki powinny być bo wszystko zdrożało

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 17:04, Solaris napisał:

dziś sprawdziłem czy diagności wiedzą o zmianach

Bo takie jest ich podejście do obowiązków i do zmian w przepisach, ale jak by były podwyżki cennika, pierwsi by o to pytali.

Dla jednych ważniejsze są zmiany w systemie badań, dla innych zmiany w cenniku. Niby dziwne ? Wcale ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżki cen badań mogą poprawić wynagrodzenia wszystkich, niezależnie od ich wiedzy, ale zmiany (jak np. zdjęcia) ułatwiłyby pracę diagnostom ( nie byłoby tego: Pan nie widział nie było - założę jutro, czy żarówka świeciła - spaliła się za bramą itp,itd.). Diagnostykom te wszystkie zmiany (łącznie z cennikiem) są zbędne - bez zdjęć i tak dostaną swoje prywatne 20 PLN od badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Solaris napisał:

I są klienci na SKP co rozumieją że podwyżki powinny być bo wszystko zdrożało

Mówią tak przy nas. W rzeczywistości napewno cieszą się że nie ma zmian.  No może parę wyjątków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale to widać na klientach co pięknie mówią jakie to bezpieczeństwo najważniejsze, a następnie lecą kur* bo negatyw, a przecież tak pięknie mówiłem że bezpieczeństwo najważniejsze.

  • Polub 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, w zeszłym roku było dziękowanie za zauważenie krzywego wahacza, bo linkę holowniczą zaczepili za niego i oponę zjadło, a w tym pojechał na inną stację bo w zeszłym roku tamten (ja) się panie tak czepiał! Nie wiedząc że trafił na dobrego kolegę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać iż kampania medialna w pewnym stopniu dotarła do klientów- rzadkość to jakiś parch do przeglądu a i jakość pojazdów  lepsza - wiele po przeglądzie u mechanika lub serwisie - coś się zawsze trafi ale ogólnie pozytywnie    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko pozazdrościć lokalizacji i ludzi tam mieszkających. U mnie wschodnia wieś i jest z miesiąca na miesiąc gorzej, a ludzie coraz bardziej podli, zawistni i roszczeniowi. Niestety zbyt bardzo ten okręg jest rozpieszczony przez "kolegów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej89 napisał:

To tylko pozazdrościć lokalizacji i ludzi tam mieszkających.

Nie jest tak różowo - krążowników i pytaczy jest pierdyliard - zapisuję sobie ich NR i za pewien czas sprawdzam w CEP - porażka - bez jakiejkolwiek usterki przeszli - przykre  - region i lokalizacja nie ma tu żadnego wpływu/znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2023 o 21:50, GRP70 napisał:

Podwyżki cen badań mogą poprawić wynagrodzenia wszystkich, niezależnie od ich wiedzy, ale zmiany (jak np. zdjęcia) ułatwiłyby pracę diagnostom ( nie byłoby tego: Pan nie widział nie było - założę jutro, czy żarówka świeciła - spaliła się za bramą itp,itd.). Diagnostykom te wszystkie zmiany (łącznie z cennikiem) są zbędne - bez zdjęć i tak dostaną swoje prywatne 20 PLN od badania.

Jestem diagnostą i zdjęcia na pewno nie ułatwią mi pracy a powiem ci kolego przedłużą czas badania,dodadzą mega dodatkowej roboty i dojdą następne koszty oby to nigdy nie weszło .

Zdjęcia to wprowadzenie jakiejś paranoi teraz zdjęcia póżniej może kamery i co jeszcze kolego opanuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pitermlody napisał:

Jestem diagnostą

I właścicielem stacji też, dlatego nie pasuje ci 

 

36 minut temu, pitermlody napisał:

zdjęcia na pewno nie ułatwią mi pracy a powiem ci kolego przedłużą czas badania,dodadzą mega dodatkowej roboty i dojdą następne koszty oby to nigdy nie weszło .

Zdjęcia to wprowadzenie jakiejś paranoi ...

jako właścicielowi ci nie pasuje, nie jako diagnoście. 

 

Więc po co ta hipokryzja ?

Te twoje wypociny naprawdę stały się nudne.

Edytowane przez Mecher
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Andrzej89 napisał:

U mnie wschodnia wieś i jest z miesiąca na miesiąc gorzej, a ludzie coraz bardziej podli, zawistni i roszczeniowi. Niestety zbyt bardzo ten okręg jest rozpieszczony przez "kolegów".

Niestety, ale myślę, że o ile 3 lata temu można było marudzić, że ludzie rzeczywiście mają gdzieś stan swojego samochodu, to teraz faktycznie należy się zastanowić czy mają za co go utrzymać. Od jakiegoś czasu prowadzę spis wydatków i od ~czerwca zeszłego roku widzę ich wyraźny wzrost, a co za tym idzie spadek stopy życiowej. Te 2 lata temu, gdy jeszcze się szarpałem na SKP (nawiasem jedynej gdzie widziałem "normalne" pieniądze), nie licząc rachunków, dało się przeżyć i dojeżdżać do pracy za mniej niż 2k. Obecnie byłoby to mało realne. 

12 godzin temu, IVVO napisał:

porażka - bez jakiejkolwiek usterki przeszli - przykre  - region i lokalizacja nie ma tu żadnego wpływu/znaczenia

I teraz wracamy do pkt. wyjścia. Niby należy pisać UD, ale czy dla własnego bezpieczeństwa należy to robić? W kraju z g***a i kartonu nigdy nic nie wiadomo. Rozmawiając z kilkoma już nie "kolegami" po fachu słyszałem, że lepiej nic nie wpisywać bo np. w razie wypadku nikt nie będzie się przy***ł czy wpisana usterka na pewno kwalifikowała się jako UD, a nie UN...

W dniu 5.01.2023 o 17:30, Rafi90 napisał:

czym gorzej wykonujesz swoją pracę, tym bardziej ludzie Cię mają za Boga

To jest właśnie pokłosie bylejakości i załatwiania z czasów PRL. Nie było wtedy takiej rzeczy, której nie dało się jakoś "załatwić". I tataj to samo, wg klientów diagnosta, który podbija jakąś wydumkę umie ominąć przepisy i wszystko jest "full legal", a ten który daje N jest lebiodą, która nie wie co i jak ma robić.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że na temat podwyżek cen badań zawiązał się jakiś dziwny układ 2-3 forumowiczów, którzy udają świętych i jeden, który już diagnostą nie jest. U nas w okolicy jest tragedia. Aktualnie już 8 diagnostów dostało wypowiedzenia. Na większości stacji pracuje już tylko jeden diagnosta po 10 godzin /dziennie, bez urlopu i chorobowego. Do tego 20 letnie urządzenia naprawiane na "trytyki". Jest dramat !!! Jeśli ktoś chciał uwalić stacje to właśnie trwa dożynanie. W pierwszej kolejności odbija się na diagnostach. Napiszcie jak brak podwyżek odbija się faktycznie na was i na waszych SKP. Jak będziecie milczeć to padniemy wszyscy. 

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.