Skocz do zawartości

Modernizacja Stacji Kontroli Pojazdów ...


sm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Repezentuję w swojej osobie diagnostę ale zarazem kierownika Stacji Kontroli Pojazdów.

Poruszam nowy temat, który będzie w najbliższym czasie nurtował wiele stacji, które korzystają z zapisu" uważa się za spełniające wymagania do 31.12.2010.r "

Konkretnie chodzi o to że moja Stacja nie spełnia wymogów odnośnie długości kanału przeglądowego oraz stanowiska kontrolnego.

Stacja Podstawowa ABCCTE h długość kanału 16 m, trzeba będzie do końca 2010 roku przedłużyć kanał i stanowisko kontrolne o około 10 m co wiąże sie z poważnym nakładem pracy i kasy.

Czeka mnie :

1.Inwentartzacja stanu istniejącego

2.Projekt techniczny modernizacji Stacji Kontroli Pojazdów

3.Kosztorys

4.Pozwolenie na budowę

5.Procedura znalezienia wykonawcy

6.Ewentualne dofinansowanie z Funduszy Unii Europejskiej

7.Wreszcie sam proces inwestycji

8. Jak to zrobić, żeby nie zamykać Stacji ?

 

Chodzi mi o wymianę doświadczeń jak sobie radzidzicie z tym problemem, kto wam projektował Stację. Ile kosztuje projekt ?

Obecnie prowadzę rozmowy z jedną z firm co reklamuje się że projektuje Stacje Kontroli Pojazdów.

Najchętniej to zaprojektują nową stację, twierdzą że modernizacja będzie kosztowała prawie tyle samo co postawienie nowej.

Z tego co usłyszałem na wstępie to koszt przygotowania dokumentacji ok. 25 000 zł netto, a cała inwestycja ok 450 000 zł netto zakładając że mam wszystkie urządzenia.

Te kwoty trochę mnie przerażają, pomyślałem żeby skorzystać z pomocy Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej.

Jeśli macie doświdczenia w tym temacie lub podobne problemy to bardzo proszę odezwijcie się na mój post.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy, wart promocji - a więc na kilka dni na piedestał (ważne OGŁOSZENIE) :D

 

Zapraszam do dyskusji !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to przed nami. Mamy podstawową z rozszerzeniami. Modernizacja nie wchodzi w rachubę (za krótkie pomieszczenie, brak przelotowości). Robimy stacje od podstaw.

To co najważniejsze: wszelkie projekty trzeba zlecić fachowcom. U nas szef chce zaoszczędzić i projekt robi facet który nigdy nie projektował skp. Efekt jest taki, że ja ten projekt poprawiałem, bo on przykładowo wyciąg do spalin umieścił z prawej strony :lol: .

 

Mielismy projekt sosnowskiego, cytuję:

"Całkowity koszt Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w ramach GLOBAL PROJECT w skład którego wchodzą:

- budynek w/g zakresu wyszczególnionego na stronie 4 oferty,

- wyposażenie OSKP w/g wykazu pkt. 1 do 18 na stronach 5 do 9 oferty

 

Wartość netto PLN 468 000

VAT 102 000

_______________________

Razem BRUTTO PLN 570 000

 

1) Oferta sporządona przy kurcie euro 3,90

2) Oferta ważna do 17.02.2006

3) W ofercie nie ujęto:

- prac drogowych,

- tzw. małej architektury,

- zagospodarowania terenu,

- podłączeń zewnętrznych,

- wykonania kotłowni i ogrzewania hali,

- projektu i wykonania instalacji elektrycznej i oświetlenia hali,

- projektu i wykonania instalacji wodnej i sanitarnej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cieszę się że temat sie rozwija, ja na razie nie wiele powiem bo wła śnie czekam na ofertę od tej firmy.

A propo tej oferty:

W ofercie nie ujęto:

- prac drogowych,

- tzw. małej architektury,

- zagospodarowania terenu,

- podłączeń zewnętrznych,

- wykonania kotłowni i ogrzewania hali,

- projektu i wykonania instalacji elektrycznej i oświetlenia hali,

- projektu i wykonania instalacji wodnej i sanitarnej"

 

Zaoferowali Wam pustą halę i urządzenia a kto zrobi resztę im tylko zależy aby sprzedać urządzenia a ten cały projekt to tylko wabik.

Projekt powinien być zrbiony przez człowieka, który czuje temat Stacji Kontroli Pojazdów, nie żeby diagosta to poprawiał.

No i powinno być zrobione kompleksowo stanowisko kontrolne wraz z całą ifrastrukturą (instalacja elektryczna, sanitarna,wentylacja, ogrzewanie,pomieszcenia socjalne,zagospodarowanie terenu, drogi dojazdowe )

Bez tego nikt nie odbierze Stacji.

Jeśli ktoś zna firmę sprawdzoną, która robi to kompleksowo i solidnie to bardzo proszę o takie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Chciałem rozwinąć temat rozbudowy SKP.

Obecnie mamy uprawnienia ABT/cdefh .Wg DZ.U nr 40 minimalna długość stanowiska stacji nieprzelotowej dla uzyskania rozszerzenia o literę E (dla przyczep) to 12 m.Przed rozbudową w naszym przypadku była długość 11 m szer. 6.3 m wys. 4.0 m . Długość kanału,wymiary stanowiska, posadzka, wentylacje itp. spełnione wymagania , tzn odbiór TDT bez uwag dla uprawnienia ABT/cdefh

Wykonujemy rozbudową stanowiska i długość po rozbudowie tego stanowiska wyniesie 17 m.

Moje pytanie do Kolegów czy musimy zastosować ściankę działową o wys. 2m poprzeczną na tym rozbudowanym (przedłużonym) stanowisku diagnostycznym czyli jego podział na 12 i 5 m czy też nie trzeba takiej ścianki wykonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie do Kolegów czy musimy zastosować ściankę działową o wys. 2m poprzeczną na tym rozbudowanym (przedłużonym) stanowisku diagnostycznym czyli jego podział na 12 i 5 m czy też nie trzeba takiej ścianki wykonywać.

 

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy sobie na inne zaj........ście ważne pytanie: Czy nastąpi zmiana stanu faktycznego?

Na protokole TDT był zapis poświadczenie jest ważne do ....... chyba że nastąpi zmiana stanu faktycznego, dla którego zostało wydane.

 

Na to pytanie władny jest odpowiedzieć jedynie twój Starosta gdyż jest to w jego gestii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez czeka przeprowadzka. Bedzie budowana nowa hala w ktorej ma sie miescic nowa skp. Planow na razie nie widzialem. Zajmuje sie tym jakas firma z Wroclawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planow na razie nie widzialem. Zajmuje sie tym jakas firma z Wroclawia.

Chciałoby się rzec - a gdzie uzgodnienia społeczne ?

Bardzo serio do tego podchodząc - kto jest najbardziej zorientowany w materii zwanej Stacją Kontroli Pojazdów ? Diagnosta ...

I diagnosta nie widzi planów budowanego nowego obiektu ? Absurd, po trzykroć absurd ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert to moje slowa, moze sie zle wyrazilem. W tej fazie powstaje plan calej hali, ktorej czescia bedzie stacja. Jak sprawa zacznie szczegolowo dotyczyc skp to mam nadzieje ze bede mial wglad w szczegoly mimo ze nie jestem szefem skp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cieszę się że temat sie rozwija, ja na razie nie wiele powiem bo wła śnie czekam na ofertę od tej firmy.

 

Projekt powinien być zrbiony przez człowieka, który czuje temat Stacji Kontroli Pojazdów, nie żeby diagosta to poprawiał.

No i powinno być zrobione kompleksowo stanowisko kontrolne wraz z całą ifrastrukturą (instalacja elektryczna, sanitarna,wentylacja, ogrzewanie,pomieszcenia socjalne,zagospodarowanie terenu, drogi dojazdowe )

Bez tego nikt nie odbierze Stacji.

Jeśli ktoś zna firmę sprawdzoną, która robi to kompleksowo i solidnie to bardzo proszę o takie informacje.

Myślę, że taką firmę będzie trudno znaleźć.

Z własnego doświadczenia wiem, że dobrze jest przed wykonaniem projektu, odbyć kilka a nawet kilkanaści konsultacji diagnosty lub osoby czujacej temat SKP z architektem.

Udało mi dzięki takiej współpracy uniknąć wielu błędów które później utruniałby pracę.

Gdybyś miał jakiś problem lub pytanie zapraszam! :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto odwiedzić kilka SKP i zobaczyć ja to wygłąda. Moim zdaniem to najważniejszą sprawą jast odpowiednie pomierzenie i wypoziomowanie ławy pomiarowej. Wszystko inne można zawsze poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

podbijam temat, mam zamiar budować PSKP, pozwolenie na budowę już mam, czekam tylko na ustawę dającą rozszerzenia , może macie jakąś sprawdzoną firmę z regionu śląskiego , mającą doświadczenia w kwestii technologi skp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie do Kolegów czy musimy zastosować ściankę działową o wys. 2m poprzeczną na tym rozbudowanym (przedłużonym) stanowisku diagnostycznym czyli jego podział na 12 i 5 m czy też nie trzeba takiej ścianki wykonywać.

 

witam

odpowiedź znajdziesz w dz.u.nr.40 poz.275 z 2006r. par.3

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat, mam zamiar budować PSKP, pozwolenie na budowę już mam, czekam tylko na ustawę dającą rozszerzenia , może macie jakąś sprawdzoną firmę z regionu śląskiego , mającą doświadczenia w kwestii technologi skp

 

generalnie szukam firmy , która ma doświadczenia w zakresie wybudowania kanału wraz z infrastrukturą,a tak na marginesie napiszcie czy budował ktoś ostatnio PSKP :> :> :> :papa::papa::papa::papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po odbiorze PSKP pomyślnym przez TDT.Czas przygotowania dokumentacji budowlanej to około 3 miesiące,budowa i wyposażenie 5 miesięcy,odbiór budowlany( straż ,sanepid,PIP),UDT oraz TDT to prawie 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 2 weeks later...

Witam Panów, mam pytanie odnośnie pomieszczenia biurowego. Cz istnieją jakieś przepisy którymi mogę się podeprzeć aby wymusić na inwestorze wygospodarowanie pomieszczenia biurowego dla obsługi SKP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, mam pytanie odnośnie pomieszczenia biurowego. Cz istnieją jakieś przepisy którymi mogę się podeprzeć aby wymusić na inwestorze wygospodarowanie pomieszczenia biurowego dla obsługi SKP ?

 

w przepisach o stacji jako tako nie ma, jeśli uda Ci się zaopiniować projekt pod względem sanitaranym i bhp bez takiego pomieszczenia to nie musisz go budować. Biurko diagnosty jako jego stanowisko pracy może stać na hali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.