Skocz do zawartości

Numer vin - gdzie sprawdzic?


matt

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie moge sprawdzic historie pojazdu wraz z jego parametrami tachnicznymi oraz wlascicielem? Platne strony typu autodna.pl czy inne cos dadza? Czy gdzies w urzedzie miasta lub jakiejkolwiek stacji udziela mi tego typu informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matt napisał:

oraz wlascicielem

Co miał na myśli autor, o sprawdzaniu właściciela ? 

2 godziny temu, matt napisał:

Gdzie moge sprawdzic historie pojazdu wraz z jego parametrami tachnicznymi

A może coś dokładniej ? Jakie parametry, podstawowe, czyli to co DR ? A pojazd zarejestrowany w kraju, czy zagranicą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, matt napisał:

Czy gdzies w urzedzie miasta lub jakiejkolwiek stacji udziela mi tego typu informacji?

Weź! Nik nic nie powie. RODO i podobne sprawy. Prezed RODO dane też były chronione. Chciałbyś, żeby twoje dane wisiały na słupach ogłoszeniowych?

Spytaj w parafialnej kancelarii.

:zzz:

Zarzuć temat na fejsie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podstawowe parametry techniczne jak model, typ nadwozia, pojemnosc silnika itp. oraz jego kilometraz, ubezpieczenia, historie przegladow i ewentualnych napraw. Co do obecnego wlasciciela to chodzilo mi o dane osobowe jak imie i nazwisko, adres oraz numer telefonu. 

Rozumiem, ze nikt takich informacji nie udziela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matt napisał:

Co do obecnego wlasciciela to chodzilo mi o dane osobowe jak imie i nazwisko, adres oraz numer telefonu.

Z Putinlandii się zerwałeś, czy od Kima ? Choć służby by ci pewnie udzieliły, takich informacji, łącznie z datą ostatniego orgazmu delikwenta, w końcu podsłuchują naród (Peasus, a ostatnio nawet policja ma podobne narzędzie).

 

6 godzin temu, matt napisał:

historie przegladow i ewentualnych napraw.

Jeśli masz na myśli przeglądy eksploatacyjne, to tylko serwis, jeśli były u autoryzowanych stacjach robione.

 

6 godzin temu, matt napisał:

podstawowe parametry techniczne jak model, typ nadwozia, pojemnosc silnika itp

jak i okresowe przeglądy techniczne w kraju, a także stan licznika podczas nich, to na  historiapojazdu.gov.pl

7 godzin temu, matt napisał:

ubezpieczenia

Na to też jest strona by dowiedzieć się o ważności polisy https://www.ufg.pl/infoportal/faces/pages_home-page/Page_4d98135c_14e2b8ace27__7ff1/Page_a47c431_14bed81a009__7fdd/Page_a47c431_14bed81a009__7fdc?_afrLoop=9942598351702118&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=2jwujfxrt_46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2023 o 20:27, matt napisał:

Gdzie moge sprawdzic historie pojazdu wraz z jego parametrami tachnicznymi 

za darmo

https://historiapojazdu.gov.pl/

Wpisz numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji pojazdu, który chcesz sprawdzić.

lub tutaj możesz zweryfikować poprawność zapisów w DR
https://www.rokprodukcji.pl/decoder-vin-roku-produkcji

 

Edytowane przez pablos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Slawex napisał:

 Z choinki się urwałeś?

Większość choinek już w piwnicach lub śmietnikach, a tam już trolle i inne stwory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablos napisał:

Wpisz numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji pojazdu, który chcesz sprawdzić.

A możesz wytłumaczyć skąd zainteresowany miałby mieć takie dane?

Według mnie specjalnie są dobrane trzy parametry właśnie aby utrudnić dostęp do danych.

Brakuje tylko podpowiedzi, żeby podskoczył na stację do fajnych chłoptasi, co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Paprock napisał:

A możesz wytłumaczyć skąd zainteresowany miałby mieć takie dane?

Według mnie, sprzedający łachy nie robi podając te dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.