Skocz do zawartości

Jakość badań.


Piotr Barczuk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    14

  • Psuj

    9

  • Piotr Barczuk

    7

  • Tomek D

    5

Poruszałem juz temat czy SKP może robić sprawdzenia aut (np. akcja darmowe spr auta). Nie dowiedziałem się czy jest to dozwolone czy zabronione. Więc zaczynasz sprawdzanie auta na SKP jak np "akcja bądź bezpieczny na drodze-bezpłate sprawdzenie pojazdu" i jeśli coś jest nie tak to informujesz klienta co ma zrobić. A jak zrobi to wtedy może przyjechać na Badanie Techniczne i wtedy zapłaci. Co wy o tym myślicie, bo ja już sam nie wiem. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrecz zachecam do tego ,aby miedzy przegladami okresowymi ,jezeli klient bedzie slyszal niepokojace dzwieki lub wyczuwal jakies luzy lub pojazd cos nie tak trzyma sie drogi to ma przyjechac ,aja postaram sie wszystko wyjasnic, "nasz klient ma czuc sie bezpieczny" to moje motto

 

[ Dodano: 29-06-2005, 16:12 ]

czesto z tej porady korzystaja zwlaszcza kobiety ....i nie myslcie sobie ze tylko ze wzgledu na moj urok osobisty. .....oczywiscie zartuje jestem stary i garbaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem naiwny ale rozwiąznie tego problemu jest banalne:

 

1. Sprawny i dziłający CEPiK.

2. "Na wejscie" kasa + wspis do CEPiK.

3. Jeśli negatyw, to nikt inny w całym kraju nie odwazy mu się dać pozytywa do momentu usuniecia usterki.

 

Powiecie no dobra ale "sąsiad" puszcza wszystkich, ale skoro w krajach o znazcnie młodszym parku jest 30% negatywów to stacje które mają mniej jak 25% dostają "specjalny nadzór" np. tygodniowa kontrolę.

 

Proste ???

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o jednym - sprawnie działający nadzór ! Widzisz, co się dzieje ...

 

Co z tego. że mamy w miarę rozsądny kodeks karny, skoro nikt (mam tu na mysli głównie sądy i prokureturę) nie umie z tego korzystać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kasa powinna być na "wejściu". Tylko, że tak powinno być na wszystkich stacjach a co z tego, że ja będę kasował przed jak nikt do mnie nie przyjedzie tylko do konkurencji. To jest oczywiście kwestia nadzoru przez starostwa, bo jakby kierownik wydziału kategorycznie nakazał nam pobieranie opłat przed, to nie było by problemu. I zostaje jeszcze kwestia wynagradzania diagnostów, Tak długo jak niektórzy będą zarabiać 800 pln, to będzie można "za dopłatą" mieć pozytywa. Ja dostaję sporo więcej i mi się nie opłaca "brać" (a i tak ludzie próbują, rekordzista chciał mi dać 200 za pierwsze bez auta), ale jakbym miał 800 to nie wiem co by było. Takie jest życie, czynsz, utrzymanie auta, kredyt na chatę, żona - o w szczególności żona, to kosztuje. Oboje pracujemy i dzięki Bogu jeszcze nam zostaje, ale są różni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy inaczej: W tym kraju absolutnie nikomu nie zalezy na poprawie sytuacji w tej kwestii.

 

W latach dziewiedziesiątych ITS połozył wielkie zasługi w rozpieprzeniu tego wszystkiego doprowadzając do absurdalnej sytuacji w kwestii wyposazenia i "atestacji", teraz TDT idzie dalej tym tropem zamykając stacje za Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! ne milimetry na podłodze. Ciekaw jest czy chociaż jeden z pracowników TDT zdaje sobie sprawę iż nie ma bsolutnie zadnego związku miedzy wyposazeniem a jakością badań?

 

Piotr

P.S.

 

Podobno diagnosta dekry w Niemczech zarabia 2800 €, czyli jakies 10% passata miesięcznie :) podoba mi się to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szef mówi "twoje małpy ,twój cyrk" podbijasz twoja odpowiedzialność. bez zapłaty w kasie klient nie może wjechć na badanie.Zarządzenie szefa. I cio Wy na to.Na klientów na razie nie narzekamy,a mamy już 103 odebrane dowody.reakcje sa różne jedni zadowoleni z jakości badania ,a drudzy........

Jacek i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Czw Cze 30, 2005 11:41 am ]

A kiedyś babka chciała na mnie napisać skargę do starosty za to, że " złośliwie jej włączyłem przednią i tylną wycieraczkę a nie polałem szyby wodą ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie małomiasteczkowość. My naszczęście mamy coraz więcej klientów którzy się dopytują czy oby napewno im to sprawdzono (np luzy, ustawienie świateł) i to nas podtrzumuje na duchu. ale i są tacy co pierdo... drzwiami i potem jeszcze przyjedzie się pochwalić że w innej stacji mu podstemplowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co tyle "gadac" , jesli na koniec i tak konkluzja jest taka ze:" bylo by ok. ale musieli by wszyscy....... itd itd" a tak naprawde to puty cos sie powaznego nie wydazy na drodze z autem po rejestracji , albo w czasie rejestracji nie wyniknie na jaw jakas "sprawa" to nikogo nie obchodzi co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bydg jest 26 SKP niech jeszcze dojdzie np 10 to te trupy które widać same sie rozpadną na drodze[ drogi same dziury ] bo co mówic o jakosci badań skoro jest tyle stacji , klient teraz jest wybredny, stacje która robi byle jak rozpozna momentalnie, a my jedynie mopem po podłodze z nudów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolicie to też się pożalę, wczoraj próbowałem zarejestrować koleżance samochód z gazem, niestety okazało się że usterek jest za dużo m.in. pęknięta szyba (dość konkretnie) wypracowane amortyzatory w dodatku instalacja gazowa jest przełożona z innego samochodu i brak jakichkolwiek dokumentów(nie wspominając, że rece mi opadły jak zobaczyłem jak jest założona),przykro mi było(bo to dość dobra koleżanka 8) ) ale nieskusiłem się o rejestracje. Dziś koleżanka pokazuje mi dowód oczywiście podbity. Diagnosta coś tam kręcił nosem na szybe, sprawdził oczywiście szczelność instalacji, westchnął i stwierdził że wypadałoby trochę ponaprawiać ten samochód. Dowód podbił i nie wziął żadnych dodatkowych pieniędzy ale kurcze chyba mnie szlak trafia na tą beznadziejną sytuację jaka często ma miejsce...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty -jako prawy obywatel - mając na względzie bezpieczeństwo innych osób - idziesz jutro do prokuratury i zgłaszasz podejrzenie popełnienia przestępstwa przez diagnostę X. SKP zostaje zamknieta, diagnosta - zakaz pracy na 5 lat ...

Możesz iść wcześniej do SP / UM :D

 

Eeee, tak sobie toto napisałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie panie Norbercie...młody jestem i miałem nadzieję że trochę popracuję w tym zawodzie ale jak widzę co się dzieje to ręce opadają i niechciałbym przez to powiedzieć że ja jestem ten najbardziej uczciwy ale moje obserwacjie z pracy innych w moim miasteczku załamują mnie :cry: i raczej niebędę się wychylał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ja sobie wspomnę, jakie miałem plany kończąc studia - i pomyślę, jak mnie życie wyprostowało - to czasami śmiać mi się chce :D

Generalnie staram się iść przez życie nie wadząc nikomu - ale czasami trzeba się opowiedzieć po jednej ze stron. Oby po tej właściwej ...

Sensownie jest chyba jednak robić tak, żeby spokojnie w nocy spać - nawet kosztem tych kilku niezarobionych $ :D A napewno - z głową i tylko przemyślane rzezczy.

Jak iść siedzieć - to wiedząc - za co !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba o której piszecie rozpełzła się po całym kraju a szczególnie tam gdzie diagności są na prowizj i tak naprawdę to oni ryzykują swoim zawodem.CEPIK oile dobrze pamiętam to zaczął wprowadzać gen.Papała i do disiaj niewiele z tego zrealizowano,może to przypadek ,a tak ogólnie to niewiele z tego rozumiem dlaczego w tak pięknym kraju jest taki bajzel. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem moją pracę jako diagnosta też chciałem naprawić Polską motoryzację , ale sie nie udało , niestety to jest Polsaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Są takie SKP w których przepisowo pracujący diagnosta jest wrogiem firmy bo pomniejsza jej dochody i jest zwalniany.Musi się zmienić mętalność właścicieli stacji sami diagności nie wystarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem państwo powinno przejąć cały ten interes ze stacjami ceny urzędowe stacje urzędowe płace diagnostów urzędowe i kończyło by się zamieszanie wokół tego wszystkiego akordy ilości procenty stacje jak warzywniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wybuchnie wielka bomba to jakosc badan pozostanie bez zmian. Znam przypadek stacji, ktora zostala skontrolowana, udowodniono wiele uchybien i .... dziala dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.