Skocz do zawartości

VAT-2 a dozór na winde


baileys1989

Rekomendowane odpowiedzi

Według PORD należy wymagać, zgodnie z art 81 ust 12.

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

 

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapytam gdzie to wpisać w zaświadczeniu na vat ?

bo w zapisie jest tylko po przedstawieniu dokumentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uwagach. Ja wpisuje date ważności UDT, numer fabryczny i ewentualnie datę wydania. Numeru protokołu/decyzji na UDT nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baileys1989 napisał:

Czy przy badaniu dodatkowym

 

Godzinę temu, Bartek24 napisał:

Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ

 

Godzinę temu, Tomek8340 napisał:

a zapytam gdzie to wpisać w zaświadczeniu na vat ?

A legendę do zaświadczenia to czytał?

Za 1787 z 2019:

"...UwagiJ)

...

J) .... informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji  dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak robiłem pierwszy raz na taksówkę pojazd to wpisałem wszystko ładnie do gazu lpg a w wydziale komunikacji po co ja to pisałem to mnie nie powinno interesować:) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomek8340 napisał:

w wydziale komunikacji

...pracował ktoś, kto nie zna wzoru zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu i opisu rubryk :(

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tomek8340 napisał:

w wydziale komunikacji po co ja to pisałem to mnie nie powinno interesować:) 

Urząd niech się zajmie swoją robotą i nie zabiera głosu w temacie o którym nie ma zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko potwierdzenie montażu haka nie wymaga wpisania protokołu urządzenia dozorowego, bo de facto jest to inna czynność, natomiast wszystkie inne badania tego wymagają.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd, nie błąd. Ustawa też wspomina o badaniu. A może błędem właśnie jest "inna czynność", co?

Ale to już tyle razy było przerabiane, że nie widzę sensu dalej o tym samym klepać pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielg539 napisał:

Tylko potwierdzenie montażu haka nie wymaga wpisania protokołu urządzenia dozorowego, bo de facto jest to inna czynność,

Ustawa mówi o badaniu, więc jest to badanie i nazywanie tego przez CEP albo program "inną czynnością" tego nie zmieni.

Inna kwestia - czy któryś przepis różnicuje wzór zaświadczenia i wypełniania pola "Uwagi" w zależności od tego czy wykonywane jest badanie czy nie?

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nadzór prezentuje inny punkt widzenia, ale poniekąd badanie jakiekolwiek by nie było to badanie i da się obronić tę tezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liście dodatkowych badań go nie ma więc jedna wzmianka nie do końca chyba czyni go badaniem. Można to przeciągnąć na dwie strony w zależności od sporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, markes30 napisał:

Badanie haka to to badanie techniczne:  Ustawa PORD Art 71 ust 4.

Wpisu WK może dokonać na podstawie OBT, więc to jedyne badanie z katalogu z art. 81, które zawiera w swoim zakresie sprawdzenie haka. Mało tego, co wielokrotnie powtarzałem, zapis art. 71 ust. 4 odnosi się do czynności organów rejestrujących, a nie SKP, więc on nie dotyczy badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aboz napisał:

więc to jedyne badanie z katalogu z art. 81, które zawiera w swoim zakresie sprawdzenie haka

Literalnie na dzień dzisiejszy właśnie tak powinno to badanie przebiegać. Klient montuje hak i czeka lub przyjeżdża na OBT otrzymuje sagana za brak adnotacji i potwierdzenie spełnienia wymagań dla HAKa, wycieczka do WK po adnotację i wraca na repetę badania. Niestety prawo sobie a życie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adam1501 napisał:

Literalnie na dzień dzisiejszy

to wszystkie wpisy hak w DR zostały dokonane z naruszeniem prawa, jeśli nie były oparte o OBT z negatywnym wynikiem. Sprawdzenie haka nie jest badaniem w myśl art. 81, a art. 71 ust. 4 daje możliwość dokonania wpisu wyłącznie na podstawie BT. Ale czym się tu przejmować, skoro do dnia dzisiejszego nie uregulowano kwestii, że badanie techniczne nie jest dopuszczeniem do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.