Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Czesc

Wymieniając licznik na nowy w skuterze (00001km) z powodu uszkodzenia muszę z sobą zabrać stary na stacje czy jadę już z nowym płace i diagnosta robi wpis o nowym liczniku i przebiegu.

1)Ile kosztuje taki wpis?

2)Czy diagnosta spisuje coś z licznika prócz przebiegu w sensie jakieś numery 

3) Co w razie zatrzymania przez policję jak pojadę na stacje 

Napisano

50,00 pln

Tylko stan licznika

Nie bardzo rozumiem, jeżeli w trakcie dojazdu, a przed wymianą, można okazać oświadczenie o wymianie drogomierza, po wymianie, dane będą w systemie, a stacja wyśle (pocztą) informację do wydziału komunikacji.

Napisano (edytowane)

Na zgłoszenie wymiany licznika masz 14 dni  od daty wymiany więc nie powinno być problemów z policją. 

Edytowane przez hobbystapol
Napisano

Jak już go zatrzymają- w co wątpię jeśli nie popełni wykroczenia. 
To po prostu sporządzą notatkę, wezwą na przesłuchanie na które zabierze, ze sobą zaświadczenie z SKP, złoży wyjaśnieni, co poczynił i dlaczego, a tam z powodu tego, że miał na to 14 dni  od dnia w którym dokonał wymiany drogomierza- sprawę umorzą :) -  miałem już styczność z dwoma takimi przypadkami

Napisano

Chodzi mi o to iż licznik w skuterku wymienię sam więc rachunku ani nic nie otrzymam. Czyli po prostu nie muszę się przejmować jak coś 

Napisano

Przed badaniem wypełnić trzeba

Cytat

OŚWIADCZENIE
właściciela lub posiadacza pojazdu o wymianie drogomierza

 

Napisano

Na luzaku - pamiętać o tych 14 dniach - stan licznika nie jest ważny dla SKP - czy nowy czy używany bez znaczenia  - wpisujemy ile pokazuje w monecie zgłoszenia  

Napisano
8 minut temu, IVVO napisał:

stan licznika nie jest ważny dla SKP

Skoro spisujemy stan licznika, to raczej jest ważny ...

Napisano
Teraz, Mecher napisał:

to raczej jest ważny

Czytaj do końca

Napisano (edytowane)

No właśnie czytałem, stan licznika nie jest ważny - ale spisujemy w momencie badania.

A chodziło chyba o, nie jest ważny stan licznika z jakim jest on zakładany/założony.

 

Ty wiesz co chciałeś przekazać, ale czy zrozumie tak samo szukający (po)rady ?

 

Edytowane przez Mecher
Napisano
4 godziny temu, dominik_z napisał:

Jak już go zatrzymają-

Ciekawe co w momencie gdy taki pacjent ma fakturę od firmy o wymianie i nie upłynęło 14 dni , wtedy raczej nie powinni robić dochodzenia.

Napisano
3 godziny temu, hobbystapol napisał:

ma fakturę

A który przepis nakłada na niego obowiązek posiadania faktury za wymianę drogomierza? 

Jak już to posiadanie wypełnionego oświadczenia  które jechał właśnie złożyć na SKP, ale w tym przypadku również nic go nie obliguje do  posiadania tego dokumentu  po  wymianie. 
jednym słowem, jeśli  będzie chciał zrobić wszystko zgodnie z prawem  (zgłosić wymianę  w ciągu 14 dni) to nie  spotkają go żadne konsekwencje :) 

 

  • Lubię 1
Napisano (edytowane)

Dobra oświadczenie znalazłem.

ale czy muszę wymienić licznika jak nie działa prędkościomierz ale dział kilometrów?

bo w oświadczeniu pisze ze wymieniam z powodu nie działania licznika kilometrów 

Edytowane przez Jaromior
Napisano

Art. 81a. Wymiana drogomierza jest dopuszczalna, gdy drogomierz nie odmierza przebiegu pojazdu w sytuacji, w której ze względu na przeznaczenie drogomierza powinien ten przebieg odmierzać lub gdy jest konieczna wymiana elementu pojazdu, z którym drogomierz jest nierozerwalnie związany. Wymiana drogomierza może nastąpić tylko na drogomierz sprawny i właściwy dla danego typu pojazdu.

Napisano

@michal_k

okej ale u mnie działa licznik przebiegu a sam prędkościomierz nie działa. To według tego co przytoczyłeś nie musiał bym wymieniać licznika 

Napisano
2 minuty temu, Jaromior napisał:

sam prędkościomierz nie działa.

Czy licznik przebiegu jest z nim nierozerwalnie związany?

Napisano
1 godzinę temu, michal_k napisał:

Czy licznik przebiegu jest z nim nierozerwalnie związany?

No tak działają na jednej lince. I są w jednej obudowie 

Napisano

Ale po co to rozbierać na drobne skoro jedno i drugie ma działać dobrze, bo jak nie, to N i tyle w temacie!

Napisano
W dniu 3.02.2023 o 16:26, dominik_z napisał:

A który przepis nakłada na niego obowiązek posiadania faktury

Przepis mówi że ma na wykonanie badania 14 dni od wymiany , więc policjant  nie powinien się czepić jeśli na fakturę z wymiany bo jest ustawowy czas na złożenie oświadczenia. Wypełnione oświadczenie dla policji jest tylko wypełnionym oświadczeniem które można wozić przy sobie i rok czasu. Zasięgnąłem "języka u źródła" i jest tak że bez dowodu typu faktura , rachunek  będzie tak jak pisał kolega dominik_z , dochodzenie pewnie potem umorzone ale będzie. 

Napisano
21 godzin temu, hobbystapol napisał:

Wypełnione oświadczenie dla policji jest tylko wypełnionym oświadczeniem które można wozić przy sobie i rok czasu.

Co nie zmienia faktu, że manipulcję trzeba udowodnić.

Napisano

 

Godzinę temu, danielg539 napisał:

manipulcję trzeba udowodnić.

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny RP i pierwszy szeryf RP w jednym, by się z tym nie zgodził :yeah:

Napisano

U nas w okolicy też ktoś naopowiadał o jakichś fakturach i gość od ciągnika rolniczego prawie włosy pogubił jak się dowiedział że nowy licznik z fakturą 3500zł a używka na olx 300. Dobrze że w porę przyjechał do mnie bo był już skłonny kupić ten za 3500 żeby tylko była faktura, bo jakiś baran mu naopowiadał że bez tego mu nie przyjmie oświadczenia o wymianie drogomierza....

Napisano
45 minut temu, Rafi90 napisał:

U nas w okolicy też ktoś naopowiadał

Ludzie nie słuchają tego co się im tłumaczy tylko tego co wieść gminna niesie i potem jest jak jest 

Napisano

Ale diagności też sami tworzą jakieś teorie zamiast przeczytać dziennik ustaw to się powołują na artykuły z neta przypadkowe...

Napisano
W dniu 6.02.2023 o 15:20, Rafi90 napisał:

diagności też sami tworzą jakieś teorie

Bo nie ma to jak dobry szeryf :faint:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.