Jaromior Napisano 2 Luty 2023 Napisano 2 Luty 2023 Czesc Wymieniając licznik na nowy w skuterze (00001km) z powodu uszkodzenia muszę z sobą zabrać stary na stacje czy jadę już z nowym płace i diagnosta robi wpis o nowym liczniku i przebiegu. 1)Ile kosztuje taki wpis? 2)Czy diagnosta spisuje coś z licznika prócz przebiegu w sensie jakieś numery 3) Co w razie zatrzymania przez policję jak pojadę na stacje Cytuj
grzegorz70 Napisano 3 Luty 2023 Napisano 3 Luty 2023 50,00 pln Tylko stan licznika Nie bardzo rozumiem, jeżeli w trakcie dojazdu, a przed wymianą, można okazać oświadczenie o wymianie drogomierza, po wymianie, dane będą w systemie, a stacja wyśle (pocztą) informację do wydziału komunikacji. Cytuj
hobbystapol Napisano 3 Luty 2023 Napisano 3 Luty 2023 (edytowane) Na zgłoszenie wymiany licznika masz 14 dni od daty wymiany więc nie powinno być problemów z policją. Edytowane 3 Luty 2023 przez hobbystapol Cytuj
dominik_z Napisano 3 Luty 2023 Napisano 3 Luty 2023 Jak już go zatrzymają- w co wątpię jeśli nie popełni wykroczenia. To po prostu sporządzą notatkę, wezwą na przesłuchanie na które zabierze, ze sobą zaświadczenie z SKP, złoży wyjaśnieni, co poczynił i dlaczego, a tam z powodu tego, że miał na to 14 dni od dnia w którym dokonał wymiany drogomierza- sprawę umorzą - miałem już styczność z dwoma takimi przypadkami Cytuj
Jaromior Napisano 3 Luty 2023 Autor Napisano 3 Luty 2023 Chodzi mi o to iż licznik w skuterku wymienię sam więc rachunku ani nic nie otrzymam. Czyli po prostu nie muszę się przejmować jak coś Cytuj
Mecher Napisano 3 Luty 2023 Napisano 3 Luty 2023 Przed badaniem wypełnić trzeba Cytat OŚWIADCZENIE właściciela lub posiadacza pojazdu o wymianie drogomierza Cytuj
IVVO Napisano 3 Luty 2023 Napisano 3 Luty 2023 Na luzaku - pamiętać o tych 14 dniach - stan licznika nie jest ważny dla SKP - czy nowy czy używany bez znaczenia - wpisujemy ile pokazuje w monecie zgłoszenia Cytuj
Mecher Napisano 3 Luty 2023 Napisano 3 Luty 2023 8 minut temu, IVVO napisał: stan licznika nie jest ważny dla SKP Skoro spisujemy stan licznika, to raczej jest ważny ... Cytuj
IVVO Napisano 3 Luty 2023 Napisano 3 Luty 2023 Teraz, Mecher napisał: to raczej jest ważny Czytaj do końca Cytuj
Mecher Napisano 3 Luty 2023 Napisano 3 Luty 2023 (edytowane) No właśnie czytałem, stan licznika nie jest ważny - ale spisujemy w momencie badania. A chodziło chyba o, nie jest ważny stan licznika z jakim jest on zakładany/założony. Ty wiesz co chciałeś przekazać, ale czy zrozumie tak samo szukający (po)rady ? Edytowane 3 Luty 2023 przez Mecher Cytuj
hobbystapol Napisano 3 Luty 2023 Napisano 3 Luty 2023 4 godziny temu, dominik_z napisał: Jak już go zatrzymają- Ciekawe co w momencie gdy taki pacjent ma fakturę od firmy o wymianie i nie upłynęło 14 dni , wtedy raczej nie powinni robić dochodzenia. Cytuj
dominik_z Napisano 3 Luty 2023 Napisano 3 Luty 2023 3 godziny temu, hobbystapol napisał: ma fakturę A który przepis nakłada na niego obowiązek posiadania faktury za wymianę drogomierza? Jak już to posiadanie wypełnionego oświadczenia które jechał właśnie złożyć na SKP, ale w tym przypadku również nic go nie obliguje do posiadania tego dokumentu po wymianie. jednym słowem, jeśli będzie chciał zrobić wszystko zgodnie z prawem (zgłosić wymianę w ciągu 14 dni) to nie spotkają go żadne konsekwencje 1 Cytuj
Jaromior Napisano 4 Luty 2023 Autor Napisano 4 Luty 2023 (edytowane) Dobra oświadczenie znalazłem. ale czy muszę wymienić licznika jak nie działa prędkościomierz ale dział kilometrów? bo w oświadczeniu pisze ze wymieniam z powodu nie działania licznika kilometrów Edytowane 4 Luty 2023 przez Jaromior Cytuj
michal_k Napisano 4 Luty 2023 Napisano 4 Luty 2023 Art. 81a. Wymiana drogomierza jest dopuszczalna, gdy drogomierz nie odmierza przebiegu pojazdu w sytuacji, w której ze względu na przeznaczenie drogomierza powinien ten przebieg odmierzać lub gdy jest konieczna wymiana elementu pojazdu, z którym drogomierz jest nierozerwalnie związany. Wymiana drogomierza może nastąpić tylko na drogomierz sprawny i właściwy dla danego typu pojazdu. Cytuj
Jaromior Napisano 4 Luty 2023 Autor Napisano 4 Luty 2023 @michal_k okej ale u mnie działa licznik przebiegu a sam prędkościomierz nie działa. To według tego co przytoczyłeś nie musiał bym wymieniać licznika Cytuj
michal_k Napisano 4 Luty 2023 Napisano 4 Luty 2023 2 minuty temu, Jaromior napisał: sam prędkościomierz nie działa. Czy licznik przebiegu jest z nim nierozerwalnie związany? Cytuj
Jaromior Napisano 4 Luty 2023 Autor Napisano 4 Luty 2023 1 godzinę temu, michal_k napisał: Czy licznik przebiegu jest z nim nierozerwalnie związany? No tak działają na jednej lince. I są w jednej obudowie Cytuj
Paprock Napisano 5 Luty 2023 Napisano 5 Luty 2023 Ale po co to rozbierać na drobne skoro jedno i drugie ma działać dobrze, bo jak nie, to N i tyle w temacie! Cytuj
hobbystapol Napisano 5 Luty 2023 Napisano 5 Luty 2023 W dniu 3.02.2023 o 16:26, dominik_z napisał: A który przepis nakłada na niego obowiązek posiadania faktury Przepis mówi że ma na wykonanie badania 14 dni od wymiany , więc policjant nie powinien się czepić jeśli na fakturę z wymiany bo jest ustawowy czas na złożenie oświadczenia. Wypełnione oświadczenie dla policji jest tylko wypełnionym oświadczeniem które można wozić przy sobie i rok czasu. Zasięgnąłem "języka u źródła" i jest tak że bez dowodu typu faktura , rachunek będzie tak jak pisał kolega dominik_z , dochodzenie pewnie potem umorzone ale będzie. Cytuj
danielg539 Napisano 6 Luty 2023 Napisano 6 Luty 2023 21 godzin temu, hobbystapol napisał: Wypełnione oświadczenie dla policji jest tylko wypełnionym oświadczeniem które można wozić przy sobie i rok czasu. Co nie zmienia faktu, że manipulcję trzeba udowodnić. Cytuj
Mecher Napisano 6 Luty 2023 Napisano 6 Luty 2023 Godzinę temu, danielg539 napisał: manipulcję trzeba udowodnić. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny RP i pierwszy szeryf RP w jednym, by się z tym nie zgodził Cytuj
Rafi90 Napisano 6 Luty 2023 Napisano 6 Luty 2023 U nas w okolicy też ktoś naopowiadał o jakichś fakturach i gość od ciągnika rolniczego prawie włosy pogubił jak się dowiedział że nowy licznik z fakturą 3500zł a używka na olx 300. Dobrze że w porę przyjechał do mnie bo był już skłonny kupić ten za 3500 żeby tylko była faktura, bo jakiś baran mu naopowiadał że bez tego mu nie przyjmie oświadczenia o wymianie drogomierza.... Cytuj
IVVO Napisano 6 Luty 2023 Napisano 6 Luty 2023 45 minut temu, Rafi90 napisał: U nas w okolicy też ktoś naopowiadał Ludzie nie słuchają tego co się im tłumaczy tylko tego co wieść gminna niesie i potem jest jak jest Cytuj
Rafi90 Napisano 6 Luty 2023 Napisano 6 Luty 2023 Ale diagności też sami tworzą jakieś teorie zamiast przeczytać dziennik ustaw to się powołują na artykuły z neta przypadkowe... Cytuj
adam1501 Napisano 7 Luty 2023 Napisano 7 Luty 2023 W dniu 6.02.2023 o 15:20, Rafi90 napisał: diagności też sami tworzą jakieś teorie Bo nie ma to jak dobry szeryf Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.