Skocz do zawartości

Odzyskanie numeru homologacji do nowej naklejki znamionowej.


Koszal

Rekomendowane odpowiedzi

Witm.

 Zakupiłem Renault Mastera z 1999 roku i ma nieczytelna naklejkę znamionową. Chcę zakupić nową taką naklejkę ale jest nieczytelny numer Homologacji. Jak mogę go odzyskać? gdzie znaleźć? w dowodzie Rejestracyjnym nie ma. Proszę o pomoc? 

Edytowane przez Koszal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U przedstawiciela producenta! Czyli najbliższy autoryzowany dealer może w twoim imieniu o legalną tabliczkę znamionową wystąpić. Może, nie musi.

Jest jeszcze druga sprawa, a mianowicie o którą tabliczkę chodzi, bo auto mogło być homologowane wieloetapowo.

Także konkrety, konkrety, konkrety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję naklejkę znamionową która jest na słupku przy prawym do pasażera. Nie wiem czy auto było homologowane wieloetapowo. Jestem nowy na forum i laikiem w tych sprawach, chcę mieć czytelną naklejkę znamionową by nie mieć problemów przy przeglądzie lub kontroli policji. Czy np. po numerach Vin jest możliwość odzyskania numeru homologacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koszal napisał:

chcę mieć czytelną naklejkę znamionową by nie mieć problemów przy przeglądzie lub kontroli policji.

Zawsze możesz zawnioskować o zastępczą tabliczkę znamionową w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koszal napisał:

Nie wiem czy auto było homologowane wieloetapowo. Jestem nowy na forum i laikiem w tych sprawach, chcę mieć czytelną naklejkę znamionową by nie mieć problemów przy przeglądzie lub kontroli policji.

No to trzeba opisać czy to zwykły blaszak, wywrotka lub skrzynia. Osobowy, a może ciężarowy. A może karetka, karawan lub kampingowy. No skąd forum ma takie rzeczy wiedzieć?

Tak jak pisałem. Po wtórnik/duplikat, żeby było jak oryginał, to tylko do przedstawiciela producenta. Cały czas mowa o tabliczce Made in Renault, tej na słupku pod zamka ryglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły blaszak. Ok, a macie może namiary gdzie można zapukać do przedstawiciela z taka prośbą ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy NAWROT nie robi kłopotów. Warunek - pojazd przez jego sieć dystrybuowany. Gorzej z autami na własną rękę pościąganymi z zagranicy.

Ale tak szczerze, to wątpię aby ktoś robił pod górkę z powodu nieczytelnego numeru homologacji. Można poprosić o fotkę tej tabliczki znamionowej.

Z tamtych lat to większość aut nie miała numeru homo rozpisanego na tabliczce i nie ma do tej pory. No ale jak ktoś chce i ma ku temu powody to może o wtórnik wystąpić. Sposób pierwszy to kontakt z Renault Polska. Sposób drugi to wkraść się w łaski najbiższego dealera marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.