Skocz do zawartości

brak decyzji dozorowej jaką usterkę zastosować?


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

brak decyzji dozorowej jaką usterkę zastosować? 

chodzi o podnośnik koszowy

PORD art. 81 ust.12 mówi 

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baileys1989 napisał:

A co z ustrką 6.5 ?

Michał odpisał o jedynej słusznej decyzji 

Godzinę temu, michal_k napisał:

Nie możesz rozpocząć badania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baileys1989 napisał:

A co z ustrką 6.5 ?

- służy do uświadomienia samemu sobie, że się papierów nie sprawdziło przed badaniem. Taki bicz na własny tyłek  :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak klient zataił informację o LPG i nie dopełnił formalności w WK i wpis nie stoi w dowodzie to co wtedy? Za przeprowadzenie BT bez dokumentu dozorowego publiczna chłosta i spalenie na stosie czy jak?  

Już od dawna wiadomo, że nasze przepisy do najjaśniejszych nie należą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dominik_z napisał:

publiczna chłosta i spalenie na stosie czy jak? 

Nie - cofnięcie uprawnień.

15 minut temu, dominik_z napisał:

nasze przepisy do najjaśniejszych nie należą. 

Więc lepiej dmuchać na zimne i "wycofać się" z badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dominik_z napisał:

A jak klient zataił informację o LPG i nie dopełnił formalności w WK i wpis nie stoi w dowodzie to co wtedy?

Widziałem, jak po czymś podobnym zmieniono rodzaj badania na dodatkowe za 63 i wysłano po wpis do W.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, michal_k napisał:

Nie - cofnięcie uprawnień.

Ciekawa teza, ale nijak w przypadku wystawienia negatywnego badania technicznego nie narusza się Art 84. ust3 pkt 1 i 2- badanie zostało przeprowadzone zgodnie z zakresem oraz wydane zaświadczenie jest zgodne ze stanem faktycznym.  

Natomiast faktycznie narusza się Art. 81 ust 12- ale wydaje mi się, ze ten przepis najbardziej jest skierowany do właściciela/kierowcy przedstawiającej pojazd do badania.
 

36 minut temu, michal_k napisał:

Więc lepiej dmuchać na zimne i "wycofać się" z badania.

Dobrze by było, ale niektóre programy zostawiają ślad w rejestrze badań, a później na  corocznej kontroli są pytania z nadzoru "po co? i dlaczego?" 

Niech mi ktoś powie, że ten kraj nie jest w ruinie prawnej, a wszystkie  akty prawne nie są pisane na kolanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dominik_z napisał:

badanie zostało przeprowadzone zgodnie z zakresem oraz wydane zaświadczenie jest zgodne ze stanem faktycznym

Badanie nie powinno w ogóle zaistnieć  - ustawa PoRD ma pierwszeństwo przed rozporządzeniem - w takim przypadku albo nie rozpoczynasz badania albo je  przerywasz bez wydania wyniku - i nie ma tu znaczenia pozytywne czy negatywne   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

nie sprawdziło przed badaniem

No tak nie do końca, z miesiąc temu przyjechało auto z LPG, w dowodzie adnotacja jest, protokół i decyzja jest, tylko że..... od innej butli i zonk.

To samo dotyczyć może innych urządzeń podlegających dozorowi.

Edytowane przez Slawex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Slawex napisał:

tylko że..... od innej butli i zonk.

Butlę z protokołem sprawdzamy przed rozpoczęciem badania nie w jego trakcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ja święty nie jestem i robię to dopiero jak się upewnię, że ten pojazd na stacji, to ten co w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Slawex napisał:

ja święty nie jestem

I właśnie przez to są takie posty - a wystarczy troszkę zapobiegliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeżeli badanie nie powinno się w ogóle rozpocząć może mi ktoś podać jakiś logiczny argument w jakim celu MI u mieściło w dz.u 776  usterkę tj: 6.5,  10.5.a, 10.5.d ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dominik_z napisał:

logiczny argument

Ja nie podam, ale nie wymagajmy logiki od ustawodawców. Tak ma być, bo tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, IVVO napisał:

Butlę z protokołem sprawdzamy przed rozpoczęciem badania nie w jego trakcie

Ale jak?

Butla jest umieszczona pod podłogą bagażnika. Autem muszę wjechać na kanał aby to sprawdzić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować:
1) ważność protokołu oraz decyzji wydanej przez Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, zwanego dalej „Dyrektorem TDT”, dotyczącej
sprawności zbiornika lub butli do magazynowania gazu na pojeździe;
2) poprawność oznakowania homologacyjnego elementów instalacji zasilania gazem (cecha „E” w kółku) dotyczy instalacji zasilania gazem:
a) LPG dopuszczanej po raz pierwszy do ruchu po dniu 30 maja 1999 r.,
b) CNG dopuszczanej po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2003 r.,
c) LNG w odniesieniu do wysokociśnieniowej części tej instalacji dopuszczanej po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2003 r.
– przed tymi terminami oraz dla niskociśnieniowych elementów instalacji zasilania gazem LNG dopuszcza się inne oznakowanie bezpieczeństwa;
3) zgodność danych identyfikacyjnych zbiornika z danymi zawartymi w protokole wydanym przez Dyrektora TDT;

 

Moim zdaniem słowo klucz "sprawdzenia", nie "badania", ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo "słowo klucz". Skoro badanie polega na sprawdzeniu, to na odwrót można rzec, że sprawdzenie polega na badaniu. W każdym razie dobrze te papiery dozorowe przeglądnąć tam, gdzie się dokonuje sprawdzenia szczelności. Bo coś mi się zdaję, że wjazd na stację z popuszczająca instalacją jest zakazany prawem.

Co to znaczy, że "klient zataił"? Czyżby klient od diagnosty śmiał być cwańszy? Serio, pozwalacie sobie na takie jazdy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , autor zadał pytanie o decyzje dla podnośnik koszowy nie LPG CNG czy LNG 

3 godziny temu, dominik_z napisał:

wszystkie  akty prawne nie są pisane na kolanie

tylko na plecach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kurant2000 napisał:

Panowie , autor zadał pytanie o decyzje dla podnośnik koszowy nie LPG CNG czy LNG 

I @michal_k udzielił na to pytanie odpowiedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kurant2000 napisał:

Panowie , autor zadał pytanie o decyzje dla podnośnik koszowy nie LPG CNG czy LNG 

OK. Zjeżdżamy z tematów - sorrka. Ale ustawa tych sprzętów nie dzieli przecież. Wszystkie do jednego worka wrzucone. Można doszukiwać się podziałów w tabeli usterek, że to, co pod 6,5 nie koniecznie dotyczy gazów, bo te są szczegółowo 10,5 rozebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , ustawa nie dzieli, to po co te podziały w tabeli ? 

11 godzin temu, Paprock napisał:

6,5 nie koniecznie dotyczy gazów

i na tym bym bazował - wlepiam N za brak dozoru przy braku decyzji na kosz czy windę. Natomiast z gazem inna bajka , nie ma dozoru to żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wacek napisał:

może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

5 minut temu, Wacek napisał:

wlepiam N za brak dozoru przy braku decyzji na kosz czy windę

Nie - nie rozpoczynasz badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.