Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny 14.02.2023 godz 8.00


Kubinio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Przygotowany mocno z autobusów, wylosowałem samochód osobowy z instalacją lpg- pytanie w jaki sposób użyłbym detektora gazu, kiedy przeprowadziłabym badanie szczelności (przed wjazdem na stację itp), jak rozpoznam, że butla nie jest przekręcona z innego auta (numer vin pojazdu na protokole z TDT), do kiedy jest ważna i co z nią zrobić po terminie ważności (w protokole termin następnego badania butli był „zakreskowany” i adnotacja, że dalsza eksploatacja niemożliwa czy coś w ten deseń). Elementy przy silniku - reduktor z elektrozaworem, dlaczego podłączony jest wąż od chłodnicy (by podgrzać gaz, który podczas rozprężania schładza się i mógłby zamarznąć). Element przy samym silniku, który miał etykietę „filters” czyli Filtr fazy lotnej i gdzie w takim wypadku jest filtr fazy ciekłej. Oznaczenia 67r01 znajdujące się na butli i filtrze (regulamin dotyczący instalacji lpg) i dlaczego na filtrze jest tez oznaczony inny regulamin, którego nie ma na butli gazowej (możliwość zastosowania filtra w instalacji CNG i LNG). Padło tez pytanie dlaczego cześć przewodu instalacji zwinięta jest w 3 zwoje (coś z kompensacją, by przewód nie przerwał się podczas drgań i pracy silnika …) Z każdym kolejnym pytaniem coraz gorącej się robiło aczkolwiek pewnie wypełnione zaświadczenie a także szybka odpowiedz związana ze sposobem użycia detektora gazu (główne wylosowane pytania) spowodowały, ż nie byłem skreślony na samym starcie. 
 

Dziękuję za pomoc, tą wiadomość zostawiam bo wiem jak bardzo pomocne jest zostawienie adnotacji w ten sposób po zdanym/ nie zdanym egzaminie ! 
 

Pozdrawiam!

 

 

ps. Po wiadomosci pod moim poprzednim postem o zakładaniu fartucha nagle 3/4 osób było w fartuchach ochronnych 😂😂😱

Edytowane przez Kubinio
  • Polub 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja też zdawałem  14.02 o godz.11 wylosowałem pytanie  zrób badanie dodatkowe ciągnika siodłowego ADR w pytaniu miałem też opowiedzieć o zwalniaczu

generalnie egzaminator bardzo w porządku nie robił mi nic pod górkę zadał jeszcze parę pytań  o EX na tacho  porozmawialiśmy o rodzajach i zasadzie działania zwalniacza wypisałem zaświadczenie i tyle 

egzamin zaliczony więcej było strachu i nerwów ale teraz wiem że nie potrzebnie tam są normalni ludzie jeżeli nasz wiedzę to na pewno ci pomogą pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.