Skocz do zawartości

Przyczepa lekka poprzednio zarejestrowana w PL ustalenie danych do rejestracji i DIP!


partacz1

Rekomendowane odpowiedzi

Odczep się od tej przyczepy nie o to mi chodzi

19 minut temu, Jacdiag napisał:

A czy został zarejestrowany :?:

Jeżeli NIE - to nadal należy mu się badanie "przed rejestracją", a jako ułatwienie będziesz miał DIP-a "gotowca", o ile wszystko jest prawidłowo ustalone.

Badanie okresowe czy okresowe przed pierwszą rejestracją , przecież już w cepiku siedzi

Jeśli jest zarejestrowany to po problemie a jak nie to jeszcze raz robić prerejestracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rurek777 napisał:

przecież już w cepiku siedzi

To nie wysyłasz go ponownie do CEP jako następny "świeży" wpis prerejestracji,

tylko wyszukujesz wg VIN i na znalezionych danych wykonujesz kolejny raz OBT przed rejestracją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rurek777 napisał:

Badanie okresowe czy okresowe przed pierwszą rejestracją , przecież już w cepiku siedzi

W takim przypadku dla mnie sprawa jasna.

 

3 godziny temu, Jacdiag napisał:

na znalezionych danych wykonujesz kolejny raz OBT przed rejestracją

Bardziej zagadkowe moim zdaniem jest co w przypadku kiedy klient w pierwszej kolejności uderzy do WK i na stacji pojawia się z PC. Jakie badanie? Okresowe przed 1 rej. no do tego wiadomo DIP? Przecież zarejestrowany, więc literalnie powinno być okresowe i ewentualnie ustalenie danych. Nie do końca wiem jak traktować wydanie czasowych tablic i PC. Rejestracja, czy może faktycznie jako czasowe dopuszczenie do ruchu, może pojazd z jakiegoś powodu nie zostanie zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko potoczne nazewnictwo okresowe przed pierwszą rejestracją bo w przepisach jest jako okresowe i nie ważne czy robimy przed pierwszą rejestracją czy coroczne badanie to nazywa się tak samo jako OKRESOWE. Różnica jest tylko taka czy wciskamy w programie przycisk Prerejestracja czy nie i czy wystawiamy DIP czy nie. 

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2023 o 19:05, wojteczek napisał:

Bardziej zagadkowe moim zdaniem jest co w przypadku kiedy klient w pierwszej kolejności uderzy do WK i na stacji pojawia się z PC. Jakie badanie? Okresowe przed 1 rej. no do tego wiadomo DIP? Przecież zarejestrowany, więc literalnie powinno być okresowe i ewentualnie ustalenie danych. Nie do końca wiem jak traktować

Trzeba rozszyfrować jaka była podstawa wydania PC. Generalnie to jak do PC dołączone sa czerwone tablice to pojazd traktujemy jako nie zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 09:31, danielg539 napisał:

Generalnie to jak do PC dołączone sa czerwone tablice to pojazd traktujemy jako nie zarejestrowany.

Choć najczęściej w takim PC widnieje data pierwszej rejestracji... :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

Choć najczęściej w takim PC widnieje data pierwszej rejestracji.

Data pierwszej rejestracji może pomóc diagnoście w odniesieniu się chociażby do emisji spalin gdzie są podane normy przedziałami w zależności właśnie od daty pierwszej rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Solaris napisał:

Data pierwszej rejestracji może pomóc diagnoście w odniesieniu się chociażby do emisji spalin

Nie dopisałem ale miałem na myśli datę pierwszej rejestracji w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.