Skocz do zawartości

Odbiór nowej SKP, pomocy


chinek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jak TDT bedzie odbierał nam nową stacje kontroli pojazdów na co mam sie przygotwac? Czytalem sporo o certyfikacjach stacji przez TDT czy oni bedą sprawdzac to samo i u nas na nowej SKP? Czy wystarczy miec wszystko wg tego http://www.norcom.com.pl/download/stacja2000/inne/NORCOM_karta_pomiarow_i_kontroli_SKP.pdf i bedzie ok? Prosze o pomoc bo nie chce zeby z byle powodu przedluzyl sie odbiór, a ja jak i szef chcialby miec wszystko przygotowane na wizyte. Wszystkie wskazówki mile widziane. Pozdrawaim i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ma ktos aktualny cennik i skrót czynosci ktore nalezy wykonac na skp do powieszenia na tablice? Bo z xero z dziennika ustaw zajmnie dosc sporo miejsca a forum wyczytalem ze cos takiego istnieje tylko tego pliku nie bylo juz. A do pana Norberta Jezierskiego czy bardzo sie zmienilo? Czy chodzi tylko o te dlugosci kanałów, powierzchnie zmywalne? Bo z urzadzen nic sie bardzo nie zmieniło chyba? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinek spokojnie. Nie ucz się przepisów na pamięć bo za chwilę znowu się zmienią.

 

Pierwsza rada: podjedź na istniejącą stację i przypatrz się jakie są urządzenia i jak jest oznakowana, poukładaj dokładnie wszystkie atesty i deklaracje zgodności CE w osobnych teczkach na każde urządzenie,

 

Druga rada zwróć się do swoich regionalnych przedstawicieli TDT z prośbą o wstępną certyfikacje kończącą się postanowieniem a nie decyzją. Jeśli inspektorzy TDT uznają, że coś masz do uzupełnienia wówczas zapiszą to w protokole i możesz to uzupełnić i poprosić ich następnie już o właściwą certyfikację kończącą się decyzją.

 

Trzecia rada: zapoznaj się z informacjami zawartymi na stronach TDT www.tdt.pl oraz wspomnianym protokołem i punkt po punkcie musisz spełnić (zmiany są we wspomnianym Dz. Nr 40).

 

Ponieważ jesteś nową stacją możesz otrzymać podstawowy zakres badań ABCCCDTE czyli pojazdu motocyklowe, osobowe, ciężarowe, autobusy w zależności jaką masz stację, do 3,5T czy powyżej 3,5T i autobusy lub pojazdy z przyczepami wtedy stacja musi być przelotowa. Jeśli starosta wyrazi Tobie zgodę możesz dodatkowo prosić o zgodę na rozszerzenie w ramach literki "h" nabijanie nowej cechy identyfikacyjnej.

Odnośnie wymiarów moja wiedza jest czysto teoretyczna i nie jestem praktykiem w tej dziedzinie.

 

Natomiast po uzyskaniu certyfikatu TDT starasz się o wpis do ewidencji działalności regulowanej. I tu służę radami praktycznymi.

 

Wstępnie zapoznaj się z procedurą wpisu do rejestru działalności regulowanej przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów (kod PKD 74.30.Z) oraz z wzorami wniosków: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=533#533

Powodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia juz są wszystkie praktycznie, teraz musze xerowac instrukcje i poukladac przy urzadzeniach, no i teczki tez musze zalozyć. Stacja ma być okregowa. Ja nie jestem wlascicielem tylko pracownikiem ale chce pomoc szefowi zeby nie przedluzac otwarcia. Stacja jest zbudowna pod aktualne wymogi wiec z jej budową nie bedzie chyba problemu zeby zatwierdzil TDT. A mam jeszcze dwa pytania

1. Czy miarka 20metrówa musi miec znak CE?

2. średnicówka, jaka to ma być ta średnicówka bo slyszalem ze TDT tego wymaga?

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 13-06-2006, 17:27 ]

A mam jeszcze jedno pytanie? Czy potrzebne sa ksiazki Auto Data albo cos w tym stylu? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.