Skocz do zawartości

Lewe tablice rejestracyjne + kodeks karny


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawa z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw  https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220002600 

Data wejścia w życie: 2023-03-14


Art. 306c. § 1. Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiającej dopuszczenie tego pojazdu do ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, albo taką tablicę podrabia lub przerabia,
 podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


§ 2. Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej, o której mowa w § 1, nieprzypisanej do tego pojazdu, podrobionej albo przerobionej, jeżeli może to uniemożliwić albo utrudnić identyfikację tego pojazdu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jacdiag napisał:

jeżeli może to uniemożliwić albo utrudnić identyfikację tego pojazdu

Nic nie pisze o tablicach kolekcjonerskich używanych np. do bagażników rowerowych które nie utrudniają identyfikacji  pojazdu i wyglądają jak oryginały. Może, można ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Krzysztof plus napisał:

Nic nie pisze o tablicach kolekcjonerskich używanych np. do bagażników rowerowych

To po co WK wydają takie tablice ? 

Idąc tym tokiem, to i ta flamastrem nie utrudnia identyfikacji, jeśli numer jest identyczny jak na pojeżdzie.

I przecież to ani podrobiona tablica, ani przerobiona, ani nawet nie jest tablicą rejestracyjną. Za to tą niby z kolekcjonerską, to może różnie zakwalifikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof plus napisał:

Nic nie pisze o tablicach kolekcjonerskich używanych np. do bagażników rowerowych które nie utrudniają identyfikacji  pojazdu i wyglądają jak oryginały. Może, można ...?

Mógłbyś ciut jaśniej, bo się trochę zmotałem tym końcowym zdaniem: "Może, można...?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

Mógłbyś ciut jaśniej,

Tysiące osób z różnych względów (łatwizny zakupu, pandemii, awersji do latania po urzędach) dokupiło sobie prawie identyczną tablicę na bagażnik rowerowy. I teraz ten kto nie usłyszy o zmianie prawa będzie mieć zarzuty i do 5 lat odsiadki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Może jeszcze z powodu pandemii drukować sobie pieniądze bo mam uczulenie na władzę.

No ja pierrr... :silent: O co kaman? :razz:

Auto-handel prowadzisz z hasłem "MOZNA WRACAĆ NA KOŁACH"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzysztof plus napisał:

I teraz ten kto nie usłyszy o zmianie prawa będzie mieć zarzuty i do 5 lat odsiadki .

Ignorantia iuris nocet Nieznajomość prawa szkodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Auto-handel prowadzisz z hasłem "MOZNA WRACAĆ NA KOŁACH"???

Musisz tak wrzeszczeć? Nie rozumiem twojego ataku, ja jedynie raz do roku przewoziłem rower na bagażniku hakowym i jakoś przy kontroli drogowej nikomu to nie  przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden wrzask, tylko cytat. Wyraźnie cudzysłów widać. Poza tym również nie pojmuję wywodu na temat lewych tablic przedstawionego, jak by nie było, na fachowym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jacdiag napisał:

 jeżeli może to uniemożliwić albo utrudnić identyfikację tego pojazdu.

 

 

Czyli jeśli numer będzie umożliwiał identyfikację to taka tablica mimo iż nie ma nalepki to nie przeszkadza.

W motocyklach często widuje tablice jakieś takie mniejsze od oryginalnych. Ciekawe jakby do tego OKRD podeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzysztof plus napisał:

tablicach kolekcjonerskich

 

17 godzin temu, Mecher napisał:

To po co WK wydają takie tablice ?

a wiesz ze kolega o czym innym pisał (prawdopodobnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafi90 napisał:

Czyli jeśli numer będzie umożliwiał identyfikację to taka tablica mimo iż nie ma nalepki to nie przeszkadza. 

Wtedy czytaj § 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.