Skocz do zawartości

Informacja dla klienta po UP


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Jak informujecie klienta po usterce poważnej ,oczywiście owe 14 dni na poprawkę, ale idzie o to czy może jeżdzić w tym czasie ,czy nie? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pojazd z wynikiem N może się poruszać? Te czternaście dni, to termin pomiędzy klientem a stacją na ponowne sprawdzenie w obrębie stwierdzonych usterek a nie możliwość poruszania się pojazdem bez ważnego badania technicznego przez dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko informuję klienta, iż auto nie otrzymało przeglądu i decyzja czy będzie się nim poruszał należy do niego. Wspominam też o konsekwencjach w postaci mandatu i braku auto casco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterki poważne – usterki mogące zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego lub naruszać wymagania ochrony środowiska albo inne istotne nieprawidłowości, które dają podstawę do ograniczenia dalszego używania pojazdu oraz określenia warunków tego używania;

Z definicji usterki poważnej wynika że można używać pojazd i na szkoleniu twierdzili ze jeśli pojazd ma ważne badanie to może się poruszać, ja na pytanie czy można się tym pojazdem poruszać odpowiadam ze ma pan zaświadczenie ze pojazd był na badaniu i stwierdzono usterki  a co na to policja to nie wiem ale na logikę to raczej niesprawny pojazdem to chyba nie bardzo i decyzja należy do pana/pani        

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mirek.g napisał:

czy może jeżdzić w tym czasie ,czy nie?

Nie jest dopuszczony do ruchu, bo nie spełnia art. 66 PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, smaug napisał:

jeśli pojazd ma ważne badanie to może się poruszać

Pełna zgoda, jeżeli ma ważne badanie a po negatywie już go nie ma więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie można się poruszać takim pojazdem bo jak wspomniał Michał nie spełnia art.66 pord. Nie pokusił bym się o określenie warunków odnośnie przemieszczania bo zakres to przewiduje a ustawa , czyli akt wyższy już nie. Coś zaczęli ale nie skończyli więc przepis trochę pusty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michal_k napisał:

A najlepiej nie "doradzać". Niech sobie właściciel robi co chce.

Oki , tylko często pada pytanie : i co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mirek.g napisał:

i co teraz ?

Odpowiedź jest prosta - pojazd nie jest dopuszczony do ruchu, zapraszam na poprawkę i zamykam bramę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mechanicy bez przeglądu nie jadą na badanie tylko wiozą pojazd na lawecie za dodatkowe 150PLN - a jak klient nie chce zapłacić za lawetę to niech jedzie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy wszyscy na ustęp czwarty całościowo, pogrubiłem co istotniejsze:

b) ust. 4 otrzymuje brzmienie:

„4. Stwierdzone w trakcie badania technicznego usterki dzieli się na trzy grupy:

1) usterki drobne – usterki niemające istotnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego i ochrony środowiska, które nie powodują ograniczenia w dalszym używaniu pojazdu;  - sprawa prosta

2) usterki poważne – usterki mogące zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego lub naruszać wymagania ochrony środowiska albo inne istotne nieprawidłowości,

które dają podstawę do ograniczenia dalszego używania pojazdu oraz określenia warunków tego używania; - istotne to co pogrubione, nie ma nic o całkowitym zakazie poruszania się, a tylko o ograniczeniach

3) usterki niebezpieczne – usterki powodujące bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego lub naruszające wymagania ochrony środowiska,

w stopniu uniemożliwiającym używanie pojazdu w ruchu drogowym, które powodują niedopuszczenie do dalszego używania pojazdu.”;  - istotne to co pogrubione,

PS dlatego w pk-cie 3 zatrzymuje się dowód rejestracyjny.

Rozmawiałem ostatnio z radcą miejscowego urzędu, w takiej  luźnej dyskusji, jeśli chodzi o pkt 2 jego zdaniem pojazd może się poruszać, w przeciwnym przypadku pkt 3 byłby zbędny. Problemem jest niedoprecyzowanie jak długo i ni groma nie mogliśmy znaleźć jakiś wskazówek. 14 dni dotyczy tylko badania poprawkowego i opłaty.

PS można śmiało wpisać ograniczenia, co z resztą jest wyszczególnione w przypisach na stronie B zaświadczenia z BTP.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mirek.g napisał:

Jakaś logika w tym piśmie jest

Ja nie widzę żadnej, ponieważ każda usterka P to zagrożenie porządku ruchu lub środowiska czy bezpieczeństwa a w każdym przypadku pojawienia się takowej usterki sierżant ma obowiązek zatrzymać DR.

6 minut temu, lokiec3 napisał:

Rozmawiałem ostatnio z radcą miejscowego urzędu, w takiej  luźnej dyskusji, jeśli chodzi o pkt 2 jego zdaniem pojazd może się poruszać, w przeciwnym przypadku pkt 3 byłby zbędny

Ja bym go zmienił i nie wdawał się w dalsze dyskusje, ponieważ opis do zaświadczenia brzmi:

"...ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin..."

skoro nie dostał zezwolenia to jakim cudem może się poruszać? Natomiast jak wspomniałem powyżej każda usterka poważna, to co najmniej zagrożenie bezpieczeństwa lub porządkowi ruchu a wówczas zgodnie z ustawą DR zostanie przez policję zatrzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem pracę na skp to było W,czyli warunkowe dopuszczenie do ruchu z różnymi ograniczeniami i tam można było zapisać rożne rzeczy,ale to historia już.Mnie standardowo nie interesuje jak auto po negatywie odjedzie i jak się pojawi na poprawce.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, krzysieknowak napisał:

to było W,czyli warunkowe dopuszczenie do ruchu

Teraz też jest i nazywa się UD.

1 minutę temu, mirek.g napisał:

co mówicie klientowi na słynne " co teraz ?

Nic, ma Pan/Pani wynik negatywny czyli brak badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy warunek to był dzisiejszy negatyw i klient mógł legalnie się autem poruszać a teraz nie,a i tak większość jeżdzi.Ale jak to poprzedni szef powiedział:dzwonili klienci że byłem niemiły bo N wyłapali.A teraz ma ktoś sam pracować po 12h i na umowie zleceniu i będzie pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zasięgnąć języka u źródeł czyli jakie wytyczne mają dziś policjanci w takich przypadkach bo raczej pewnikiem jest że muszą je posiadać. Osobiście miałem przypadek klienta z wynikiem N ruszył w kraj i zatrzymali mu dowód na pokwitowaniu przyczyna brak ważnych badań i dojazd do najbliższej skp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.