Skocz do zawartości

Informacja dla klienta po UP


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo i co słuchałem na wszelkich spotkaniach, seminariach, szkoleniach, to diagności chcieliby aby rozszerzyć możliwości decyzji dla poszczególnych usterek, np. luz w zawieszeniu od UD poprzez UP do USZ. Z jednej strony wymaga się od nas szkoły, doświadczenia, szkoleń, egzaminów abyśmy byli fachowcami w dziedzinie a z drugiej strony traktuje się nas jak chłopków pańszczyźnianych z pieczątką, którzy nie mając pojęcia o tym co robią muszą słuchać ministerialnych wypocin, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, adam1501 napisał:

Z tego co mi wiadomo i co słuchałem na wszelkich spotkaniach, seminariach, szkoleniach, to diagności chcieliby aby rozszerzyć możliwości decyzji

  

50 minut temu, radekd2 napisał:

środowisko diagnostów nie chciało aby był wybór pomiędzy rodzajem usterek

Ja chyba czytałem to pod jakimś wyjaśnieniem/objaśnieniem przyczyn zmian w proponowanej ustawie. Gdzieś to było na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radekd2 napisał:

Jeżeli rzeczywiście tak to się interpretuje to nie pozostaje nic innego jak w przypadku usterek poważnych wpisywać w uwagach "zakaz dalszej jazdy". No chyba, że ktoś chce od razu walić usterki niebezpieczne i bawić się w wysyłkę DR do WK.

Oczywiście jak usterka bezwzględnie podpina się pod niebezpieczną to zatrzymanie DR.

W przypadku UP nie możesz zakazać dalszej jazdy. UP jak stoi w przepisie daje podstawę do ograniczeń w używaniu i do określenia warunków używania. Jak stwierdzisz, że pojazd nie może się poruszać po drodze to walisz UN i zabierasz dowód. Logiczny ciąg przyczynowo skutkowy. Nie ma dowodu nie może jeździć. Za to policjant przy zatrzymaniu DR może zezwolić na używanie pojazdu. Takie moje zdanie. I jak dla mnie jest to czytelne. Pozdrawiam.

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lokiec3 napisał:

Jak stwierdzisz, że pojazd nie może się poruszać po drodze to walisz UN i zabierasz dowód

Pojazd nie mieści się w normie spalin - zatruwa środowisko - nie powinien poruszać się po drodze - jak wyczarować USZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak @Paprockczęsto (?) proponuje "z ręki "dopisać : diametralnie zatruwa środowisko -

  • 2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.