Skocz do zawartości

Omyłkowo wysłany rodzaj badania do CEPiK


nesiasps

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie, przerabiał temat - pojazd przyjeżdza na VAT ja wysyłam do Cepik ale zamiast w rodzaju VAT idzie okresowe z terminem na rok - orientuję się i robię korektę ale w CEPiK pozostaje temin badania ten który ustaliłem omyłkowo i się nie zmienia pomimo wymazania/wstawiania X-ów itp. Klient miał jeszcze dwa lata zapasu i jak to prawidłowo zrobić żeby zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że o tym iż nie zmieniło po korekcie terminu badania dowiedział ię klient od Policji za brak badań (pomimo wbitego  w DR trzyletniego terminu - niezgodnosc z Cepik) Jak to poprawić w CEPiK żeby anulować ten omyłkowy termin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, lokalnie na badaniu po korekcie widzę zmianę, ale jak wchodzę w nowe badanie to cały czas widać ten niezgodny termin

Do tego jakoś trzeba odblokować DR - pozostaje chyba nowe badanie na mój koszt bo to lekko chory system żeby poprawić błąd - mamy być chyba nieomylni

wygląda na to że badaniem VAT nie zmienię w CEPiKu terminu badania i nie skoryguję tej omyłki - możliwe ze tak to jest ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wycofać badanie z Cepiku całkowicie. Zadzwoń do dostawcy programu to pomogą. Potem doślesz jeszcze raz to badanie ale już z właściwym tytułem

Edytowane przez Solaris
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolega wyżej, miałem też problem z omyłkową wysyłką. Można całe badanie skasować w cepiku i dosłać nowe.  Przynajmniej w patronacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuluj badanie w cepik, popraw rodzaj badania VAT i bez terminu wyślij do cepik, reszta do uzgodnienia z wk gdzie i jest zarejestrowany pojazd jak odblokowac pojazd, jaki to program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można prościej?.Spróbować wysłać BT Dodatkowe tylko zamiast XXX wstawić date NBT z DR? Oczywiście opisac to ładnie skąd ta data się znalazła,by nikt wątpliwości nie miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz kiedyś cepik nie przyjmował dbt z terminem badania, ale kto nie spróbuje ten nie będzie wiedział, tak wiec zainteresowany ma kilka rozwiązań i może działać .Zacząłbym od tego 

3 godziny temu, yogi1984 napisał:

Spróbować wysłać BT Dodatkowe tylko zamiast XXX wstawić date NBT z DR?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może gdybym sie zorientował wcześmniej, że to w CEPiK się nie skorygowało to bym zadziałał jak radzicie - ale, że to miało rok po czasie i do tego DR został zablokowany to już to tak nie pójdzie - dodatkowego z terminem nie da rady zrobić z Patronatu i pozostaje okresowe, w miedzy czasie klient założył LPG ale zapomiał mi to przekazać - brak adnotacji w DR bo po co - nie wiedział, tego Vatu też nie wbił mu leasing - nie wiedział że ma być, namieszałem z okresowym raz jeszcze..... szkoda gadać - nauczka żebym sprawdzał trzy razy zanim dam "wyślij"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.