Skocz do zawartości

Zakup pojazdu a problem z ciąglością


Blusik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Zakupiłem WSK od Pana do remontu dość czas temu. Nie sprawdziłem czy jest w cepiku sam pojazd tablicy nie miał a jak się okazało Pan jest któryś posiadaczem z kolei.

Cały happy z umowa poszedłem do WK zgłosić nabycie ale Pan pokiwał głową iż ten pojazd ma innego właściciela i widnieje w cepik i nie przyjął mojego wniosku bo chce ciągłość umów aby zgłosić nabycie.

Znajomy diagnosta sprawdził iż pojazd jest zarejestrowany w Krakowie od 1979 na czarnych tablicach. Widnieje jako duch brak OC i BT.

Czy mogę ten pojazd jakoś legalnie posiąść naprzykład poprzez rejestracje na zabytek? Zasiedzenie sądowe. Czy tylko pociąć i kupić inna ramę.

Wszak mogę nadal żyć w przekonaniu iż pojazd kupiłem od prawowitego właściciela. 
 

lub powiedzieć iż znalazłem go w stodole u zmarłego wujka a on ja miał od 92 i stała w krzakach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Blusik napisał:

Czy mogę ten pojazd jakoś legalnie posiąść

Ja bym tam wolał kobietę, no ale co kto lubi. Ja tam nikomu do alkowy zaglądał nie będę.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blusik napisał:

Czy mogę ten pojazd jakoś legalnie

Znaczy spisałeś umowę z inną osobą niż widnieje w dowodzie rejestracyjnym tej Wieśki, i nie miało to dla Ciebie znaczenia że pojazd ma papier na Adama a sprzedaje Romek? Czy może motór nie ma zupełnie żadnych papierów z wyjątkiem tej umowy? Rozmawiaj ze sprzedającym może wskaże od kogo kupił i po nitce do kłębka, ale jak znam życie to będzie: nie pamiętam, ten co sprzedał zmarł, itd.  Gratulujemy zakupu, a że prosiłeś się o kłopoty to kombinuj sam jak je rozwiązać a nie szukasz porady jak obejść  prawo i zalegalizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag locked this temat

  

Gubisz się w zeznaniach

21 godzin temu, Blusik napisał:

sam pojazd tablicy nie miał

Cytat

mam tylko tablice z pojazdu

 

Cytat

Dz. U. z 2007r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.
§ 4. 1. Dowodem  własności  pojazdu  lub  jego  pojedynczych  zespołów  jest  w  szczególności  jeden  z następujących dokumentów:
1)  umowa sprzedaży;
2)  umowa zamiany;
3)  umowa darowizny;
4)  umowa o dożywocie;
5)   faktura VAT potwierdzająca nabycie pojazdu;
6)  prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności.
2. W  przypadku  gdy  dane  odnoszące  się  do  zbywcy  pojazdu  zawarte  w  dowodzie  własności  pojazdu dołączonym do wniosku o rejestrację są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie  pojazdu,  jeżeli  była  wydana,  jako  dowód  własności  wymagany  do  rejestracji  rozumie  się  wszystkie dokumenty potwierdzające fakt przeniesienia prawa własności pojazdu.

I jeszcze jedna dodatkowa porada:

Od dnia nabycia musisz mieć OC na ten pojazd

brakOC.png.f8b23bd37fe888b0690b99d3f34e823c.png

https://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page259.jspx?_afrLoop=10364443299643242&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=lbbzjti3c_42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.