Skocz do zawartości

Dbt


Putynek

Rekomendowane odpowiedzi

Co w takim razie wpisujemy w rubrykę termin "następnego badania technicznego" przy DBT Bus100 , gdy badanie okresowe jest nieaktualne? I ta sama sytuacja przy zaświadczeniu ADR. Gdy pojazd ma nieaktualne OBT co wpisujemy w zaświadczeniu DBT ADR?

Edytowane przez Putynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujesz klienta że możesz zrobić mu dodatkowe ADR ale bez ważnego badania okresowego nie załatwi nic w TDT , ważność świadectwa wystawianego przez TDT (czerwonego paska) jest = ważności badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wojteczek napisał:

Informujesz klienta że możesz zrobić mu dodatkowe ADR ale bez ważnego badania okresowego nie załatwi nic w TDT , ważność świadectwa wystawianego przez TDT (czerwonego paska) jest = ważności badania okresowego.

A co wpisać w rubrykę "Termin następnego badania okresowego" ? 

A co w przypadku DBT Bus100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz wpisać jak masz nie ważne badanie, x albo  nieaktualną datę która figuruje w DR ale nie wiem czy program to łyknie. Dawno temu jak zaczynałem to puściłem takiego ADR bez daty okresowego, klient miał PC a wtedy nie było pobierania danych z CEP i klient dopiero sprawę załatwił  w TDT jak WK wstawił w uwagach PC termin następnego badania i ja poprawiłem zaświadczenie. Na drodze takie zaświadczenie z 100 bez ważnego okresowego nie przedstawia żadnej wartości, a w WK nie wiem czy zrobią adnotację BUS 100 bez okresowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak czy inaczej,  gdy klient ma nieważne Obt , a upiera się ze chce tylko Dbt np.: Bus100, VAT1, ADR, Taxi... to musimy zrobić i nie ma podstawy prawnej, aby odmówić lub zmusić go do wykonania również Obt tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Putynek napisał:

upiera się ze chce tylko Dbt

On nie musi się na nic upierać, po prostu przyjeżdża na BDT jak po swoje.

9 godzin temu, Putynek napisał:

to musimy zrobić i nie ma podstawy prawnej, aby odmówić

My nic nie musimy a możemy. Nie ma co wnikać w intencje klienta. Mamy prawo wykonać DBT niezależnie od OBT i tak robimy, co klient z tym zrobi nas to nie interesuje.

10 godzin temu, Putynek napisał:

zmusić go do wykonania również Obt

To klient mówi po co przyjechał i Ty masz wykonać to na co klient przyjechał. Możesz mu zasugerować wykonanie OBT aby DBT miało moc sprawczą np. w przypadku ADR ale nic na siłę. Klient nie musi wykonywać DBT i OBT na tej samej stacji, może u Ciebie wykonać DBT a na OBT pojechać do sąsiada.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Putynek napisał:

nie ma podstawy prawnej, aby odmówić

Nie wiem czy jest podstawa prawna aby mnie zmusić i czy jest podstawa prawna do mojej odmowy. Żaden z nas nie jest alfa i omegą. Jak przyjeżdża jakiś wynalazek i zajęcie się tematem jest kompletnie ekonomicznie nieopłacalne i jeszcze można wpaść na minę to mówię wprost o tym klientowi. Ewentualnie można umówić się na konkretny dzień/godzinne gdzie nie powinno być kolejki. Nigdy żaden nie robił z tego problemu. Są inne SKP, które "ogarniają wszystko".

Akurat powyższy temat DBT nie jest żadną miną i jak piszą koledzy do normalnego ogarnięcia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.