Skocz do zawartości

Drugi Etap Homologacji - [STAGE 2]


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

W Mercedesach "osobowych" też często są po dwie tabliczki, a z elektrykami nic wspólnego nie mają. (choć nie pamiętam czy była na tych TZ inna homologacja)

Z dokumentów i historii nie wynika też, by miały jakieś zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem parę ciężarowych to one mają trochę inne tabliczki i w model dopisują TMPL. Tamte tabliczki są podpisane Toyota Motor Poland, tutaj mamy Toyota Motorsport :) może jakieś o zwiększonej mocy :) GR albo cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2023 o 11:21, Logen napisał:

Ostatnio miałem parę ciężarowych to one mają trochę inne tabliczki i w model dopisują TMPL. Tamte tabliczki są podpisane Toyota Motor Poland, tutaj mamy Toyota Motorsport :) może jakieś o zwiększonej mocy :) GR albo cos w tym stylu.

Kolega słusznie zauważył. 

Również w DR bardzo ciekawie jest wpisany marka, typ model. W marce i w modelu znajduje się Toyota. Tylko jak patrzę na stronie producenta C-HR posiadają identyczne silniki co dla podstawowych wersji. Ciekawa sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap 2  Homologacja pojazdu ciężarowego   kategoria N1 

Pierwsza tabliczka z nr Homologacji pierwotnej kategorii M1  pojazd osobowy  wraz z masami pojazdu .

Pojazd po zmianach konstrukcyjnych i zmianie rodzaju a tabliczka  Etap 2 została 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka zmiana rodzaju. Skąd te atrakcje wyczarowujesz? Tak po jednej jak i drugiej homologacji samochód był i jest osobowego rodzaju. Jeżeli rzucasz hasłem "pojazd po zmianach konstrukcyjnych" to bądź uprzejmy wsakazać te zmiany, wyjaśnić te zmiany, wyczarować te konstrukcyjne atrakcje.

Przyjrzałeś się chociaż, mimo słabej jakości fotki, co w dowodzie zostało wpisane?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorsport GmbH to aktualnie Toyota Gazoo Racing coś w stylu AMG w Mercedesie. Ja bym obstawiał na jakieś zmiany typowo sportowe. Zmiany w mapowaniu silnika na bardziej sportowy, może zwiększenie prędkości maksymalnej itd... 

Edytowane przez Logen
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta naklejka świadczy o fabrycznym podrasowaniu pojazdu i wcale nie musi być związana ze sportem wyczynowym - tuning dla Kowalskiego ale wykonany przez Toyotę Motosport - czasami są to pojazdy po testach odsprzedane do cywilnego użytku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, IVVO napisał:

Ta naklejka świadczy o fabrycznym podrasowaniu pojazdu

Jeżeli po podrasowaniu ma 72 kW to boje się myśleć ile to autko miało w wersji cywilnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Miałem kolejną taką Toyotkę C-HR z paliwem P/EE oraz bliźniaczymi tabliczkami i śmiem twierdzić, że drugi etap homologacji dotyczy EE właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic innego tylko chodzi o prąd śmiem sądzić że nas bardziej powinna interesować ta czarna tz

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda! Błąd! Skucha!

Bazujemy na tej tabliczce, której numer w rubryce [K] dowodu rejestracyjnego jest zapodany. Reszta w szczegółowych przepisach, chociażby to, dlaczego tabliczka STAGE 2 nie zawiera danych nacisków i mas.

Warto poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinnienes czasem wykładów dawać bo widzę w każdym temacie wszystkich pouczasz filozof taki 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku uprawnień nie dali nam za ćwiartkę świni tylko za wiedzę którą otrzymaliśmy na kursie i ja akurat zdałem za 1 razem więc coś wiem i nigdy się nie trafiła jakąś skucha więc nie koloruj tematu

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.