Skocz do zawartości

Coroczna kontrola z WK i TDT


AdrianL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Dostaliśmy na naszą OSKP list z zawiadomieniem o corocznej kontroli. Może miał ktoś u siebie w ostatnim czasie taką kontrolę i podpowie na co zwrócić uwagę, czego się szczególnie czepiali i wymagali? :)
Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą rozmawiałem z kolegą z oskp (druga stacja pryncypała), który przekazał mi info, że wczoraj był insp. z TDT na badaniu swojego pojazdu i przekazał diagnoście, że na rocznej kontroli (październik) będą wymagali przedstawienia certyfikowanego czytnika EOBD dla pojazdów pow. 3,5 t (24V). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

No i jestem dzisiaj po rocznej kontroli, w czasie jej trwania wykonałem 3 badania okresowe, 2 "zwykłe" osobowe i motocykl, osobówki zrobiłem (na przekór wszystkiemu) tak jak zawsze i zeszło mi po 17 min na sztukę, "motór" w 11 min. Uwag nie było. :icon_mrgreen:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cezary napisał:

zeszło mi po 17 min na sztukę

Chylę czoło:pwned:.Mi średnio przy zwykłej osobówce wyszło około 22min(ale przyznam że nie śpieszyłem się za mocno) . Oczywiście również bez uwag,tak ze strony WK jak i TDT-u🙂.

 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, adam1501 napisał:

Biegasz wokół pojazdu

A po co, wprawa wystarczy, OBD ( z nim wyszłoby pewnie 3-4 min dłużej)  nie szukałem bo nie musiałem sprawdzać, pojazdy bez wpisu normy Euro w DR, wystarczyło badanie analizatorem i dymomierzem. Zastosowałem swój zwyczajowy, normalny zakres który zawsze stosowałem i stosuję. Uważam go za wystarczający co się potwierdziło podczas kontroli. :meditate:

Edytowane przez cezary
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezary napisał:

OBD ( z nim wyszłoby pewnie 3-4 min dłużej)  nie szukałem bo nie musiałem sprawdzać, pojazdy bez wpisu normy Euro w DR

Mógłbyś to rozwinąć?

7 minut temu, cezary napisał:

Zastosowałem swój zwyczajowy, normalny zakres który zawsze stosowałem i stosuję. Uważam go za wystarczający co się potwierdziło podczas kontroli.

Wszystko zależy od kontrolującego. U mnie obejście pojazdu dookoła i pocmokanie na analizator by wystarczyło za wystarczający zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, adam1501 napisał:

Mógłbyś to rozwinąć?

A co tu rozwijać, nie świeci się MIL, to robię zgodnie z tym:

 

54 minuty temu, cezary napisał:

Zastosowałem swój zwyczajowy, normalny zakres który zawsze stosowałem i stosuję.

W/g 8.2.1.2 bo mi tak najwygodniej. Amen.

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ogarnął się trochę i nieco zbastował, bo zbliża się granica komentarzy "pięć minut roboty = stówa za nic". Z takim nastawieniem w życiu podwyżek nie będzie jak roboczogodzina wychodzi czterysta złotych brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.