Skocz do zawartości

Ostrzeżenie dla wszystkich diagnostów - jestem ukarany


ArekNJ

Rekomendowane odpowiedzi

a pracuje po 12 godz i zrobienie w tym czasie 20 przeglądów "okresowych" nie stanowi raczej żadnego problemu

Choć takiego dziennego rekordu jeszcze nie miałem, to uważam że jest to możliwe i normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    17

  • S.K.P-POZNAŃ

    17

  • markes30

    15

  • andy68

    10

Kolego Berecik! Ta SKp była czynna 8 godz/dob i uważam że ponad 20 sztuk w tym czasie to za dużo.Bo jesli trzeba uzupełnić cisnienie w ogumieniu,a moze silnik nie rozgrzany przy analizie spalin,a jak przyjeżdżaja ciężarówki z naczepami,pzyczepami i trzeba szukać VIN,na 5 osiach sprawdzać hamulce i gdy nie wychodzi WSH mierzyć pobór ciśnienia na każdym siłowniku podstawiać do wzoru i obliczac WSH(wg DZ.U),a może podregulować światła itp. to chciałbym widzieć jak się wyrabiasz w pół godziny z pojazdem i ile ci wyjdzie wtedy przez 8 godz.Zresztą od tego się zaczęło że wykazywał za dużo badań.

 

[ Dodano: 27-09-2006, 15:43 ]

bolesław, Chcę Panowie zakomunikować ,że i do takich rzeczy sie czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 badań dziennie, ja tyle miesięcznie nie robię.

Chyba 10s na każde.

10 min sztuka to 6 sztuk na godzinę, razy 8 godzin to 48 pojazdów w ciągu 8 godzin pracy, coś chyba pomyliłeś. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje po 12 godz i zrobienie w tym czasie 20 przeglądów "okresowych" nie stanowi raczej żadnego problemu.

ja kiedys zrobilem 18 w tym samym czasie i mysle ze jakbym zagescil ruchy i klienci dopisali to 20 jest mozliwe

ale ryzyko popelnienia bledu mocno wzrasta :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ogólnie przyjęta zasada- badanie techniczne wykonujemy na stanowisku kontrolnym. Wobec tego jak odnieść się do tabeli DZ.U.227 pkt 12.1 [ gaz] - należy dokonać oględziny zewnętrzne instalacji na wolnym powietrzu.......Czy jest to wskazówką że teren na zewnątrz przed stacją też jest stanowiskiem kontrolnym ?. Może tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie ma kumpli w tym "fachu" :(

 

[ Dodano: 13-11-2006, 10:12 ]

http://elblag.policja.gov.pl/index.php?m=1&i=1509'>http://elblag.policja.gov.pl/index.php?m=1&i=1509

 

http://elblag.policja.gov.pl/index.php?m=1&i=1509 :shock:

 

[ Dodano: 13-11-2006, 10:13 ]

http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,48725,2759948.html

 

[ Dodano: 13-11-2006, 12:47 ]

To jest własnie dowód że nie ma "kumpli" w naszej profesji--

"W maju do sądu trafił akt oskarżenia przeciw 32-letniemu diagnoście. Pod koniec marca patrol drogówki zatrzymał do kontroli małego fiata z łysymi oponami. Właściciel pokazał policjantom wpis, z którego wynikało, że chwilę wcześniej samochód przechodził badania w stacji diagnostycznej i - jako zupełnie sprawny - został dopuszczony do dalszej jazdy."

 

[ Dodano: 13-11-2006, 12:47 ]

To jest własnie dowód że nie ma "kumpli" w naszej profesji--

"W maju do sądu trafił akt oskarżenia przeciw 32-letniemu diagnoście. Pod koniec marca patrol drogówki zatrzymał do kontroli małego fiata z łysymi oponami. Właściciel pokazał policjantom wpis, z którego wynikało, że chwilę wcześniej samochód przechodził badania w stacji diagnostycznej i - jako zupełnie sprawny - został dopuszczony do dalszej jazdy."

 

[ Dodano: 13-11-2006, 12:50 ]

ale "cyrki" z wysłaniem postu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Olsztyn: Za łapówki dopuszczał traktory do ruc Olsztyn 23.11.2006

Policjanci ze Szczytna zatrzymali nieuczciwego diagnostę. Mężczyzna w zamian za łapówki poświadczał nieprawdę w dowodach rejestracyjnych ciągników. Traktory, wbrew istniejącej w dokumencie pieczątki dopuszczającej pojazd do dalszej jazdy, w ogóle nie przechodziły przeglądów technicznych.

 

Wczoraj policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali 52-letniego Dariusza B. uprawnionego diagnostę. Mężczyzna podejrzewany jest o przyjmowanie łapówek w zamian za poświadczanie nieprawdy podczas przeglądu technicznego ciągników. Jak ustalono, 52-letni Dariusz B. 21 sierpnia br. przyjął łapówkę w wysokości 50 złotych od mężczyzny w zamian za wpisanie aktualnego przeglądu ciągnika rolniczego, którego nawet nie widział.

 

Kilka dni później, podczas przeglądu kolejnego ciągnika pomimo, że pojazd był niesprawny podpisał dokumenty poświadczając nieprawdę.

Dariusz B. przyznał się do przedstawianych mu zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz zabezpieczenie majątkowe na nieruchomości.

To kolejny już w tym roku przypadek zatrzymania przez szczycieńskich policjantów nieuczciwego diagnosty.

5 września br. policjanci zatrzymali 59-letniego Eugeniusza T. także uprawnionego diagnostę. Mężczyzna odpowie przed sądem za przyjmowanie łapówek w zamian za poświadczanie nieprawdy podczas dokonywania przeglądów technicznych pojazdów. Jak ustalono, niektóre samochody w ogóle nie wjeżdżały na kanał, a ich właściciele w dowodach rejestracyjnych mieli pieczątki potwierdzające przebyte badania techniczne. Tym samym auto było dopuszczane do dalszej jazdy.

Diagnosta został zatrzymany chwilę po tym, jak wystawił fikcyjne zaświadczenie o dokonanym przeglądzie Opla Astry, za które otrzymał 39 złotych. Z policyjnych ustaleń wynikało, że nie był to pojedynczy przypadek takiego działania Eugeniusza T. Prawdopodobnie łapówki od 30 do 50 złotych w zamian za potwierdzenie fikcyjnego przeglądu technicznego auta przyjmował od innych kierowców.

Dochodzenie prowadzone przez szczycieńskich policjantów trwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty, w których mogą być ślady przestępczej działalności 52-latka.

Zarzut przyjmowania korzyści majątkowych oraz poświadczanie nieprawdy może skutkować karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

Nie mogą spać spokojnie także ci, którzy skorzystali z usług „fachowca”.

 

www.policja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widać nie wszyscy diagności korzystają z ostrzeżeń tu zamieszczonych a pretensje mogą mieć tylko i wyłącznie do SIEBIE!!!

 

Bardzo dobrze łapówkarzom trzeba odbierać uprawnienia i oczyszczać środowisko diagnostów.

 

Wierze, iż forumowicze już dawno to rozumieli i wykonują normalnie badania techniczne.

 

Może się powtórze, ale czytam i też coś o tym wiem.

 

PANOWIE NIE ZNACIE DNIA ANI GODZINY KIEDY JESTEśCIE NAGRYWANI.

 

Ale nie za łapówkę powinni być tacy diagności zamykani, nie za to że dali się złapać, tylko za coś gorszego: za to, że to oni będą winni utraty czyjegoś życia dlatego, że przymknęli oko na stan techniczny pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w panoramie była migawka. we wrocławiu 5 diagnstów zatrzymanych. wszedł gostek i powiedział że jest od romana. diagnosta podał cennik... i posypały się pieczątki. zamiast pieniędzy z kieszeni klient wyciągnął odznakę służbowa. i już po.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław: Zatrzymani za fikcyjne przeglądy

28 listopada 2006

 

Wrocław

Dolnośląscy policjanci zatrzymali pięć osób zamieszanych w korupcję przy "wykonywaniu" przeglądów stanu technicznego pojazdów na jednej z wrocławskich stacji diagnostycznych. Diagnosta potwierdzał przeglądy stanu technicznego nie oglądając samochodów.

 

49-letni mężczyzna przyjmował korzyści majątkowe, w zamian za poświadczanie nieprawdy, co do stanu technicznego pojazdów. Bez badania stanu technicznego podbijał dowody rejestracyjne samochodów, których nawet nie widział. Jak ustalili policjanci proceder na stacji kontroli pojazdów trwał od kilku lat, gdzie w podobny sposób wykonał on kilkadziesiąt takich przeglądów.

 

Zatrzymano również 28-letniego pośrednika oraz trzy osoby, które w ten sposób zdecydowały się wykonać przeglądy swoich samochodów. Wobec 49-letniego diagnosty oraz pozostałych zatrzymanych w tej sprawie zastosowano środki zapobiegawcze-dozory policji, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. Za przestępstwa, jakich się dopuścili grozi im odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 10.

 

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zapowiadają kolejne zatrzymania w sprawie dokonywania fikcyjnych przeglądów samochodów na stacjach diagnostycznych i przypominają, że wszystkie osoby zamieszane w ten proceder mogą dobrowolnie zgłaszać się do policji. W ten sposób unikną zatrzymania i mogą liczyć na łagodniejszy wymiar kary.

 

 

 

Źródło: http://www.policja.pl/portal/pol/1/4614/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam dawno mnie tutaj nie było, ale to z czystego lenistwa. Widzę, że moje ostrzeżenia niektórym nie pomogły. Ja rozumiem, trzeba się przekonać na własnej skórze. Też się przekonałem. Wszystkim radzę poświęcić na przegląd pojazdu przynajmniej 30 min. . Ostatnio się dowiedziałem, że w Anglii diagnosta nie może dokonać kolejnego wpisu do rejestru po badaniu jeżeli nie upłynie 40 min. od poprzedniego wpisu. Też jakieś rozwiązanie, każdy ma swoje. Narazie nie pracuję jako diagnosta. Zgodnie z wyrokiem sądu (zakaz wykonywania zawodu przez 1 rok) kara minie mi w lutym. Ale nie wiem jak postąpi wydział komunikacji, który cofnął mi uprawnienia. Może to być, aż 5 lat tak jak to jest w prawie o ruchu drogowym. Jednakże nie byłoby to sprawiedliwe. Bo moja stosunkowo niska kara wydana przez sąd i kara wydana przez sąd np. dla innych diagnostów w której sąd wydaje wyrok zakazu wykonywania zawodu przez okres 3 lat, zostałaby zrównana przez prawo o ruchu drogowym które cofa diagnoście uprawnienia na okres 5 lat. Ale w tym kraju wszystko jest możliwe. Jeszcze raz radzę wykonywać przeglądy sumiennie. Mamy w kraju coraz więcej wypadków. W razie stwierdzenia, że po naszym przeglądzie auto było niesprawne, możemy za to drogo zapłacić. I tak diagności są często przesłuchwani po takich wypadkach, nawet jeśli okres po przeglądzie jest odległy. Ludzie pracujący w sądach nie zawsze rozumieją, że po długim okresie od przeglądu z pojazdem mogły się dziać różne rzeczy. Przecież niektóre pojazdy takie jak np. ciągniki samochodowe z naczepami czy samochody przedstawicieli handlowych pokonują ogromne ilości kilometrów i dbanie o ich stan techniczny należy do ich użytkowników. Ale wykonując przegląd powinniśmy wiedzieć, że wypadek może zdarzyć się tuż po naszym przeglądzie a wtedy tłumaczenia nie będzie. Wszystko z reguły dobrze się kończy jeżeli jest to wypadek niegroźny ale gdy w wypadku ktoś ginie wtedy zaczynają się długie dochodzenia - biegli badają pojazd i przyczyny wypadku i czasami może się okazać, że w pojaździe było coś niesprawnego. To może się źle skończyć. Dlatego dla własnego spokoju radzę dobrze prześwietlać pojazdy. Ja szczerze mówiąc mam dość kariery diagnosty - to nie ciekawy zawód którego na dzień dzisiejszy bym nie wybierał. Jesteś pomiędzy młotami a kowadłami, pomiędzy pracodawcą który spogląda na zyski a przepisami, jesteś pomiędzy klientem któremu bezwzględnie zależy na pieczątce w dowodzie a przepisami, do tego dochodzi także wydział komunikacji, policja, inspekcja transportu drogowego, w razie czego sąd oraz własne sumienie. Dlatego nagrywam pracę w innym zawodzie i o wiele większymi płacami. Co prawda wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale od zawodu diagnosty muszę odpocząć. Pozdrawiam wszystkich diagnostów i z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz Nowgo Roku życzę Wam wszystkim oraz pracownikom Norcomu owocnej i spokojnej pracy a przede wszystkim zdrowia i spełnienia marzeń. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pomiędzy młotami a kowadłami, pomiędzy pracodawcą który spogląda na zyski a przepisami, jesteś pomiędzy klientem któremu bezwzględnie zależy na pieczątce w dowodzie a przepisami, do tego dochodzi także wydział komunikacji, policja, inspekcja transportu drogowego, w razie czego sąd oraz własne sumienie.

 

DIAGNOSTA(zatrudniony na SKP)-na dzień dzisiejszy najczęściej "inwigilowany" :( przez odpowiednie 'służby' pracownik w Polsce i karany podwójnie.(przez sąd i WK)

Pokażcie mi tak kontrolowanego pracownika w kraju w innej dziedzinie gospodarki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się dowiedziałem, że w Anglii diagnosta nie może dokonać kolejnego wpisu do rejestru po badaniu jeżeli nie upłynie 40 min. od poprzedniego wpisu

tak to prawda , a nawet wiecej nie wiem tylko czy jest regulacja prawna czy jest to zwyczaj (musze dopytac) klienci zostawiaja swoje autka do przeglądu i odbieraja je najczesciej na drugi dzien o umowionej porze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.