Skocz do zawartości

Wymiana analizatora spalin SUN DGA 1500 czy BOSCH BEA 950 S1


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przymierzamy się do wymiany zestawu do kontroli analizy spalin / zadymienia / obd2.

Wstępie zastanawiamy się między wyborem :  SUN DGA 1500 Combi lub BOSCH BEA 950 S1

Jakie są wasze opinie , co lepiej wybrać Sun - a czy Bosch - a ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

Capelec lub Maha.

Jakieś konkretne modele ?

I dlaczego - jak byś mógł rozwinąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bratus2000 napisał:

Capelec lub Maha.

Capelec jest trochę upierdliwy jeśli chodzi o wykonywanie testu szczelności.

Mahę wspominam bardzo dobrze, bo była zintegrowana z linia diagnostyczną i nie było z nia żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, danielg539 napisał:

Capelec jest trochę upierdliwy jeśli chodzi o wykonywanie testu szczelności.

No może jak go się tym kapturkiem robi. Ja zawsze zaginałem, załamywałem węża identycznie jak ogrodowego żeby nie psikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza ale tam jest jeszcze drugi test szczelności wyjścia gazów czego inne analizatory nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 11:44, danielg539 napisał:

Capelec jest trochę upierdliwy jeśli chodzi o wykonywanie testu szczelności.

Capelec i DGA, to w zasadzie te same urządzenia pod innymi nazwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 11:44, danielg539 napisał:

Mahę wspominam bardzo dobrze, bo była zintegrowana z linia diagnostyczną i nie było z nia żadnych problemów.

Maha ma jedną wadę. Nie zrobi uśrednionego pomiaru jeśli dymomierz pracuje w trybie ciągłym. Musisz drukować każdy pojedynczy pomiar, a urzędowy nie jest dostosowany do wartości zadymienia z TZ. Też ją lubię za łatwość wykonywania pomiarów i ustawień początkowych, ale mocno mi przeszkadza brak tego, o czym wspomniałem na początku. Capelec też niby nie uśrednia, ale klikam drukuj nie przerywając procedury i mam na jednym świstku wszystko. W Maha musisz zatrzymać pomiar, wysiąść z pojazdu, wydrukować, wsiąść ponownie, uruchomić pomiar i apiać od nowa. I wszystkie wydruki na A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zainteresowaniem przeczytałem wasze opinie na temat analizatorów spalin i chciałbym dodać kilka słów na temat modelu, który oferujemy w naszej firmie.

Capelec 3201, podobnie jak SUN 1500 DGA, jest niezawodnym i intuicyjnym w obsłudze urządzeniem. Co więcej, jest to model nowszej generacji, oferujący jeszcze lepszą komunikację z urządzeniami peryferyjnymi, co na pewno ułatwi codzienną pracę w waszych warsztatach. Producent jest gotowy na wszelkie wymogi i potencjalne zmiany Unijne w innych krajach od początku, przez co na rynku Polskim produkt posiada wszelkie certyfikaty na czas, np. ostatnie EOBD 12/24V CAPELEC CAP4350.

Zachęcam do zapoznania się z dokładnym porównaniem parametrów modelu Capelec 3201 i SUN 1500 DGA na naszej stronie internetowej: https://cartec-polska.pl/#analizatory-spalin-i-dymomierze

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Capelca bo jest łatwy w użytkowaniu, co nie znaczy że nie ma wad. Może i nasz model nie jest już nowy ale uszczelnienie tej maszyny to jakieś 15, 20 minut nerwów, codziennie !! Dodatkowo nie przypominam sobie żeby któryś czujnik tlenu wytrzymał dłużej niż rok :P 

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.