Skocz do zawartości

Awaria komputera-utrata bazy danych


kruhy84

Rekomendowane odpowiedzi

Na OSKP w której pracuję padł komputer, uszkodzony dysk. Na tą chwilę nie udało się odzyskać bazy danych i nie wiadomo czy się uda. Okres od sierpnia zeszłego roku do teraz. Czy w takich przypadkach jest jakiś tryb działania? Starostwo zostało poinformowane. Za tydzień kontrola z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać dysk specjalistycznej firmie w celu odzyskania danych - samemu można spróbować bo jest kilka programów dyskowych z których klika razy korzystałem ale jeśli wiedza na poziomie używacza to nie polecam. Z dysku nic nie ginie tylko czasami się "zawieruszy". A tak z innej beczki - nie macie dysku zewnętrznego lub chmury na kopię. Swoją bazę mam na drugim SSD + pendrive USB + chmura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dysk SSD padł. Był już w jednej firmie i nie dali rady. Informatyk w firmie jest od tego żeby robić kopie. Podobno robił, a jak stał się zonk to okazało się że "teraz trzeba będzie robić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dobry spec odzyska te dane bez problemu. Musicie się postarać bo na kontroli może nie być kolorowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie - Ty jako diagnosta nie masz nic do rejestru i to nie twój problem gdyż zgodnie z przepisami prowadzi go "przedsiębiorca" prowadzący SKP i on za niego odpowiada. To tylko narzędzie twojej pracy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U nas też kiedyś padł. Część danych odzyskałem z kopi z dysku zewnętrznego, część odzyskałem dzięki pomocy z Patronat. Dane zaciągałem wraz z ich informatykiem  z  bazy cep. Długo to trwało ale się udało. 

Edytowane przez Boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Czyli tak jak myślałem że da się to zrobić z przez patronat w razie czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, IVVO napisał:

Z dysku nic nie ginie tylko czasami się "zawieruszy"

Nie wnikając w mało prawdopodobne przypadki to dysk SSD, jak padnie to wszystko ginie.
Ale może tylko padł kontroler i wystarczy przenieść układy pamięci.
Spróbuj z https://www.ontrack.com/pl-pl
Ale tanio nie będzie.

 

10 minut temu, kruhy84 napisał:

patronat

Patronat robi kopię bazy Waszych klientów?

 

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekd2 napisał:

Patronat robi kopię bazy Waszych klientów?

 

9 godzin temu, Boguslaw napisał:

Dane zaciągałem wraz z ich informatykiem  z  bazy cep. Długo to trwało ale się udało. 

Z tego co rozumiem to nie patronat robi kopię a ich informatyk pomógł odtworzyć  część bazy z danych CEP .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yogi1984 napisał:

Patronat robi kopię bazy Waszych klientów

w plikach kopi Patronatu jest kopia bazy kontauto - jeśli o to pytasz..

po ostatnich przygodach z dyskiem wykupiłem Acronis do kopii dysku w czasie rzeczywistym... Patronat nie ma chmury, a w CEPIK to nie wiem czy jest opcja odzyskiwania rejestru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, radekd2 napisał:

to dysk SSD, jak padnie to wszystko ginie.

Kolego na żadnym dysku nic nie ginie - nie mówię tu o firmach odzyskujących dane "po taniości" lecz o laboratoriach specjalistycznych gdzie odzyskanie każdego kilobita boli - dane są odzyskiwane ze zniszczonych celowo dysków - a w tym przypadku podejrzewam wysypanie firmwaru lub sektora rozruchowego i posypanie tabeli partycji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj boli, boli...

Poszedłem do specjaliztów ze swoim popsutym dyskiem zewnętrznym, to mi na dzień dobry dwa tysiące zaśpiewali za samą diagnozę, a potem od dwóch do czterech tysięcy jeszcze jak coś odzyskanę będzie. I tyle miałem elektroniczny album z fotkami. Same wspomnienia pozostały. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yogi1984 napisał:

Z tego co rozumiem to nie patronat robi kopię a ich informatyk pomógł odtworzyć  część bazy z danych CEP .  

Dokładnie tak było. Z Patronatem(ich informatykiem) byłem połączony przez TeamViewer . Potem on zdalnie łączył mój komp z CEP i ściągał dane w paczkach po dwadzieścia badań. Nie wróciło to co nie zostało wysłane (czyli haki). Lepszy rydz niż nic 🙂

15 godzin temu, kruhy84 napisał:

Dzięki za podpowiedź. Czyli tak jak myślałem że da się to zrobić z przez patronat w razie czego. 

Tak z tym że u mnie brakowało około 150, u ciebie od sierpnia zeszłego roku to będzie "grubo", Teraz dodatkowo zapisuję na dysk zewnętrzny podłączony do kompa oraz co 2 tygodnie na pendraiva.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.