Skocz do zawartości

Ile macie badań rocznie ?


Norbert Jezierski

Ile mamy badań rocznie ?  

131 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

08/15 może źle sprecyzowałem wypowiedź, ale jeśli chodzi o ekspansję miałem na myśli PZM i inne organizacje, a nie DEKRA.

Nie wiem czy działa na innych zasadach ale tak jak PZM działają w takiej samej dziedzinie.

Dekrze zależy na kasie bo ma bardzo dużo umów z leasingami, robią oceny serwisów, opinie techniczne, zajmują się badaniami chłodni oraz wiele innymi rzeczami ponadto mają młodą kadrę. Oprócz tego mają potężne zaplecze techniczne. A w PZM jedyne co wzrasta to tylko średnia wieku ich rzeczoznawców i członków zarządu czy jak im tam. I jak tak dalej pójdzie to Dekra będzie jedną z największych (jak już nie jest) uznawanych i często wymaganych instytucji w Europie. ( nic nie mam do ludzi starszych, ale powinni też wpuszczać młodą krew i dzielić się doświadczeniem z innymi).

Polskie zaś tego typu instytucje miały kiedyś tylko u nas prestiż a dziś on coraz bardziej słabnie i nad tym ubolewam. I myślę, że jeśli struktura się tego nie zmieni to w Polsce nie będzie jeszcze trochę żadnej tego typu organizacji świadczącej usługi na podobnym poziomie co konkurencja z zachodu i z naszymi organizacjami mało kto się będzie liczył nawet na własnym podwórku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    10

  • krzycho

    8

  • andrzejkamin

    5

  • mirek.g

    5

nic nie mam do ludzi starszych, ale powinni też wpuszczać młodą krew i dzielić się doświadczeniem z innymi

 

A u nas ztym jest ciężko... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w PZM jedyne co wzrasta to tylko średnia wieku ich rzeczoznawców i członków zarządu czy jak im tam.

Coś na ten temat wiem, ale pomysł organizacji, która zajmowała by się nie tylko badaniami jest nie głupi, uważam, że razem z rzeczoznawcami moglibyśmy stworzyś silną grupę zawodową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce myśli się tylko o własnej d.. a nie o ogólnym dobru. Najlepiej to widać w polityce.

Sam bym tego ładniej nie napisał :D

 

Dlatego moim zdaniem w szumnie nazywanych badaniach technicznych pojazdów na pierwszym miejscu stoi kasa na drugim kasa a na trzecim starania poszczególnych diagnostów by nie dać się przyłapać.

J/w - niestety.

 

Dekra ma już 200 stacji pod patronatem

Jak poprosisz o adresy, to pewnie okaże się, że nabiorą wody w usta :D

Ja też mam 1600, które działają na naszym programie. Oooo, przepraszam, ta jedynka z przodu pojawiła się przypadkowo. Ale tych prawie 600 jest u nas na www wyraźnie zaznaczonych, z podaniem (mam nadzieję, że aktualnych) numerów telefonów.

Reklama dźwignią handlu - nawet ta mniej uczciwa.

Powiem w skrócie - uwierzę, jak zobaczę.

 

Pozatym Dekara w każdym możliwym wystąpieniu medialnym podkreśla, że na stacjach dekry obowiązuje specjalny system jakości co zwiększa jakość badan

:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprosisz o adresy, to pewnie okaże się, że nabiorą wody w usta

Możliwe, bardziej chodzi mi o to, że my jako diagnosci, a takze stacje jesteśmy mało silni bo rozproszeni. A ktoś może to wykorzystać ( oby nie Dkera ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze stacje jesteśmy mało silni bo rozproszeni

Bo się wszyscy zabierają do tego jednoczenia zdecydowanie od niewłaściwej strony. A jak nie wiadomo o co chodzi ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba to zrobić po poznańsku ? Jest to do zrobienia ...

Komuś musi się chcieć - ot co. Trzeba mieć pomysł, kapitał (niekoniecznie finansowy), "odrobinę" wolnego czasu i potwornie dużo samozaparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Napisz mi jak może opłacać się biznes prowadząc OSKP i zarobić na 1460 badaniach.Chyba że sam właściciel z żoną wykonują badania.Ale czym prędzej niech

sprzedają te maszyny i urządzenia.Większy procent dadzą mu w banku. :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSKPw małej mieścinie obok miasto 80 tys. i 9stacji za 2007 1460 badań.

 

No to ja nie mam źle... Pierwszy pełny rok istnienia stacji (w 2006 tylko jeden miesiąc), stacja podstawowa bez rozszerzeń - w mieście jesteśmy 14 stacją (trzy okręgowe i reszta podstawowe z rozszerzeniami, tylko my nie mamy :( ) i mam 595 wpisy w rejestr z czego 578 badań okresowych (w tym poprawki) i z tego 66 badań negatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 595 wpisy

Jeszcze raz dopytam-to jest ilośc badań rocznie czy miesięcznie?

No bo jak rocznie to..........to nie wiem co :sad: /ok 2 dziennie

595 x100zł=59500-20%-wypłata Psuja(najwazniejszy człon)-podatki-legalizacje-opłaty-naprawy=????

Ciekawy interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy interes

 

Powtarzam - pierwszy rok pracy w mieście dużo mniejszym niż poznań i z dużą konkurencją, nie zawsze uczciwą... Czy w pierwszym roku działania stacji na której pracujesz miałeś tyle badań co teraz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ktoś" zaznaczył ponad 20 000 :shock: to dopiero jest przerób,

ponad 56 badań w każdym dniu roku

a przy 5-dniowym tygodnu pracy wychodzi ponad 64 na dzień

:shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ktoś" zaznaczył ponad 20 000 :shock: to dopiero jest przerób,

ponad 56 badań w każdym dniu roku

a przy 5-dniowym tygodnu pracy wychodzi ponad 64 na dzień

:shock::shock::shock:

Są i takie stacje, są i takie ...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy interes

 

Czy w pierwszym roku działania stacji na której pracujesz miałeś tyle badań co teraz???

Z ręką na sercu :D -sprawdzałem archiwa połowę mniej,ale.....było to naście lat temu i było mniej samochodow i mniej SKP.

W tym roku lekka tendencja spadkowa ,ale wydaje mi sie że nie jest źle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jak może opłacać się biznes prowadząc OSKP i zarobić na 1460 badaniach.Chyba że sam właściciel z żoną wykonują badania.Ale czym prędzej niech

sprzedają te maszyny i urządzenia.Większy procent dadzą mu w banku. :lol::lol::lol:

właściciel emeryt jego żona księgowa emerytka moj zmiennik emeryt 3/4 etatu i rurek nie emeryt 3/4 etatu przelizc czy się nie wyżyje nikt nie mówił że będzie lekko :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.