Skocz do zawartości

Dz.U. 2023 poz. 1047 - PoRD jednolity 01.06.2023


adamos

Rekomendowane odpowiedzi

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20230001047 

D20231047.pdf

Tekst obejmuje więc obecnie część zmian, które wprowadziły:

  • ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw;
  • ustawa z dnia 2 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw;
  • ustawa z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z rozwojem publicznych systemów teleinformatycznych;
  • ustawa z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw;
  • ustawa z dnia 5 sierpnia 2022 r. o zmianie ustawy o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg oraz niektórych innych ustaw;
  • ustawa z dnia 5 sierpnia 2022 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw;
  • ustawa z dnia 4 listopada 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami;
  • ustawa z dnia 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Wizowym Systemie Informacyjnym oraz niektórych innych ustaw;
  • ustawa z dnia 14 kwietnia 2023 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw.
  • Polub 1
  • Piwo 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, radekd2 napisał:

95% diagnostów w Polsce nigdy nie zaglądnęło do tej Ustawy.

na 90% stacji nie ma w ogóle dziennika ustaw żadnego. Zdarza się że leży gdzieś jakieś zaolejone "Vademecum" z 2015 roku i to tyle. Jak był u nas na odbiorze z TDT to mówił że na wszystkich stacjach w których robił odbiór w ostatnich miesiącach, to papier z ustawą jeszcze gorący był, a w sumie sami diagności nie bardzo wiedzieli które jest które...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafi90 napisał:

to papier z ustawą jeszcze gorący był,

Przepisy [...] stacja kontroli pojazdów powinna posiadać w postaci zbiorów Dzienników Ustaw, ich kopii lub elektronicznych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było ani tego ani tego . Znaczy papier był, wydrukowany 2 godziny przed wizytą. Zresztą jak na kilku stacjach byłem choćby przejazdem to było tak jak pisałem wyżej. Czasem stare Vademecum i to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

na 90% stacji nie ma w ogóle dziennika ustaw żadnego

Napisz proszę wykaz tych tylko 10% na których są. Bo rozumiem,że są to sprawdzone wiarygodne wiadomości. No chyba,że jeździłeś osobiście po Polsce i sprawdzałaś SKP. Jak coś zapraszam na kawę bo u mnie jeszcze nie byłeś. Apeluję,że zanim się coś napisze kilka razy zastanowić się czy to aby nie jest pomówienie....

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jesteś w tych 10%. Myślę że właśnie te 10% zaglądaa na to forum, interesuje się i w przepisach jest na bieżąco.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz Łódź napisał:

Napisz proszę wykaz tych tylko 10% na których są. Bo rozumiem,że są to sprawdzone wiarygodne wiadomości. No chyba,że jeździłeś osobiście po Polsce i sprawdzałaś SKP. Jak coś zapraszam na kawę bo u mnie jeszcze nie byłeś. Apeluję,że zanim się coś napisze kilka razy zastanowić się czy to aby nie jest pomówienie....

Dokładnie Grzegorz, najpierw trzeba by było w swój ogródek zajrzeć a pożniej sie wypowiadać o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też widać nie był. Powiem więcej, na każdej na jakiej pracowałem było, czy to w wersji papierowej czy elektronicznej. częściej elektronicznej (uaktualniałem sam)

Co ciekawe, to bardziej sprawdza to u mnie starostwo niż TDT. 

 

Że tak zapytam, zaglądasz na stacjach do "kompów", i tak pozwalają byś stwierdził, czy mają ?  No chyba, iż rozmawiamy o kimś kto kontroluje ? B|

Bo jeśli nie, ja bym od razu takiemu powiedział po "wężowemu", czyli sp...  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mecher napisał:

 No chyba, iż rozmawiamy o kimś kto kontroluje ? B|

 

Tak. Z tej strony Służba Techniczna TDT 😅 Robię rozeznanie kogo by tu przyjąć na etat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.