Skocz do zawartości

Montaż używanej instalacji gazowej w pojeździe sprowadzonym


azot14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów !

Ciekaw jestem Waszej opini w takiej sprawie :

słyszałem że niektórzy klienci po sprowadzeniu pojazdu kupują używaną instalację gazową bez dokumentów ,montują u "domorosłych mechaników " po czym udają się do TDT celem legalizacji zbiornika lub na stację kontroli na pierwsze badanie twierdząc że pojazd był sprowadzony z instalacją gazową .

Co o tym sądzicie ? nie wszystkie dowody rejestracyjne innych krajów posiadają adnotację o montażu instalacji gazowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ale to chyba nie ważne czy pisze, czy też nie, że jest zasilany LPG my mamy sprawdzić poprawność montażu instalacji.

A także czy zbiornik LPG posiada poświadczenie dozoru technicznego, a instalacja posiada odpowiednią homologację. Jak wszystko ok, to w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem ?

W Rozporzadzeniu MI z 28.09.2005 r.

Wykaz przedmiotów wyposazenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko .

- jeden z pkt. " instalacje zasilania gazem silników "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem ?

Problemów jest wiele dlatego tu jesteśmy, a skąd ty niby wiesz, że zbiornik pochodzi z demnontażu. Może posiadać ważne poświadczenie TDT i być z demontażu - co w tedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz widziałem takie pismo rozsyłane prze moje ulubione strostwo :):), że są tacy nieuczciwi klenci to co to se wstawią a mówia ze było wstawione :):)

 

Ot poprostu pies ogrodnika :)

 

Na pocieszenie powiem, że w większości wypadków są to nowe instalacje oprate na nowych elementach, a cały to brak homologacji, VAT i jeszcze pewnie kilka złotych.

 

 

W kazdym razie popieram Krzycha - nam nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie popieram Krzycha - nam nic do tego.

cieszy mnie Piotrze, że podobnie myślisz.

Ze zbiornikami LPG są jeszcze inne problemy - np. Pieczątka okrągła identyfikująca inspektora TDT na poświadczeniu i na zbiorniku powinna być taka sama. Bywają różne, a i jest czasem tak że nie ma jej wcale na zbiorniku. Rozmawiałem z Inspektorem z TDt mówił, że na kązdym zbironiku musi byc taka sma pieczatką jak na poświadczeniu i są firmy produkujące zbiorniki LPG które w celu zmiejszenia kosztów produkcji w ten sposób kombinują. To jest zmora na szczęscie nie ma tego dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Sam, nawet nowy, zbiornik na gaz to jeszcze nie wszystko. Pozostałe elementy są nie mniej ważne.

Na potwierdzenie moich słów poniższa fotka.

5ae1a37b52e38_Poar.thumb.JPG.d41fb0d5ffbe724caf8b731823196249.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem ?

Problemów jest wiele dlatego tu jesteśmy, a skąd ty niby wiesz, że zbiornik pochodzi z demnontażu. Może posiadać ważne poświadczenie TDT i być z demontażu - co w tedy?

 

Witam

Panowie a cos takiego jak homologacja ze zgodnosia montazu nie jest potrzebna??? montujac legalnie taka instalacje cos takiego otrzymujemy.

Podobny przypadek jak szyby przyciemniane. Podczas montazu w firmie co ma homolog. dostajemy zasiadczenie i wklejki pod szybe

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient nie ma obowiązku przywozić homologacji na badanie techniczne. MUSI przywieźć dozór techniczny na zbiornik gazu. Twoim obowiązkiem jest sprawdzić poprawność montażu instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taka homologacja z pewnością będzie potrzebna podczas wizyty w WK, o ile zapis w zagr.DR nie będzie jasno wskazywał, że pojazd był wyposażony w instalacje LPG już w kraju pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.