Skocz do zawartości

pompa do betonu


robson

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na pierwszym badaniu pompe do betonu. Tylko jaki podrodzaj wpisać ?

W samochodach specjalnych nie jest uwzględniona.

 

[ Dodano: 21-06-2006, 11:47 ]

Przepraszam że pytam w tym miejscu ale tak sie jakoś tu umieściło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    7

  • blakop

    6

  • Psuj

    5

  • CMot

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kolego Psuj sama pompa. Betoniara to oczywiście jest jako ciężarowy-pojemnik-do przewozu betonu. Ale pompa ? Sądze że najlepiej jako specjalny-inny.a w uwagach adnotacja o tym że to jest pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Pompa do betonu zamontowana na pojeździe jak i wysięgnik nie podlegają UDT ,miałem klilka takich "na pierwszym " i dzwoniłem specjalnie do UDT i powiedzieli ze taki urzadzenie nie pdlega badaniu UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cos z tego tematu: Będę miał pompo-betoniarkę na przeglądze. Jest zamontowana betoniarka i dodatkowo pompa. Jak takie coś zakwalifikować? Stoimy w takim układzie między samochodem ciężarowym a specjalnym. W ośwaidczeniu importera jest napisane, że pojazd specjalny importowany do Polski w jednej sztuce. Czy napewno specjalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałem taki przypadek

gość zrobił sobie badanie właśnie na taki pojazd, jako na samochód specjalny - pompa do betonu, w WK zakwestionowali ten przegląd i wysłali gościa na ponowne badanie.

Przyjechał do mnie i nie niestety dla klijenta nie chciałem potwierdzic tego badania,

wg mnie jest to Samochód ciężarowy -pojemnik - betoniarka, to że ma osprzęt do rozładunku przewożonego przez siebie towaru nie czyni go specjalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że pomyłki w klasyfikacji pojazdu specjalnego ze specjalizowanym wynikają m.in, ze skrótu - często używa się poj. specjal. [ jest to skrót poj. specjalizowanego ] Niektórzy to odczytują jako specjalny , nie zwracając uwagi na tabelę z homolagacji marek i typów , gdzie wyraźnie jest określone jakie pojazdy do danego szeregu należą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj pojazdu - czięzżarowy

Podrodzaj pojazdu - inny

Przeznaczenie pojazdu - inny (pompa do betonu)

Patrz objaśnienia (*) w tabeli klasyikacja pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj pojazdu - czięzżarowy

Podrodzaj pojazdu - inny

 

Stop stop - samochód ciężarowy w/g podziału nie ma podrodzaju inny - znowu jest sprzeczność,

w tabeli pierwszej nie ma innego do ciężarówki (01 - skrzynia, 02 - furgon, 03 - wywrotka, 04 - pojemnik, 05 - cysterna, 06 - skrzynia/żuraw, 07 - furgon/podest, 08 - ciężarowo-osobowy)

a w tabeli drugiej ni z gruszki ni z pietruszki wyrasta podrodzaj 99 - inny

 

Ale i tak dotyczy to przewozów a sama pompa [zaznaczam - SAMA bez betoniarki] nie służy do przewozów i można ją zakwalifikować jako

Rodzaj 07 - samochód specjalny, podrodzaj - bez podziału, przeznaczenie 599 - inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

top stop - samochód ciężarowy w/g podziału nie ma podrodzaju inny - znowu jest sprzeczność,

w tabeli pierwszej nie ma innego do ciężarówki

 

Przyznam, że nie do końca wiem o co Ci chodzi - możesz to rozwinąć? Załącznik nr 4 do Dz.U.Nr 198, poz.1878 z 2003 r. (obecnie tekst jednolity Dz.U. Nr 137, poz. 968 z 2007 r.) zawiera taka pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że ma osprzęt do rozładunku przewożonego przez siebie towaru nie czyni go specjalnym

Prawidłowo

następny przykład skrzynia + żuraw wszystkie są ciężąrowe

Stop stop . . .

jeszcze jest

09 terenowy

10 wielozadaniowy

11 van

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Przecież ktoś już w swoim poście napisał, że chodzi mu o pojazd, będący jeżdżącą pompą do betonu. TYLKO POMPĄ. Czy nikt z Was nie widział takiego "ustrojstwa"? Co tu może powodować jakiekolwiek wątpliwości? Jest to pojazd konstrukcyjnie wyposażony w urządzenie do wykonywania specjalnej funkcji - pompę do podawania betonu w jakieś miejsce docelowe (głównie na jakiejś budowie). NIE MA NA TYM POJEŹDZIE POJEMNIKA NA BETON! Jest to więc pojazd specjalny - w całym majestacie prawa. Tak jak kolega "Psuj" to już napisał.

 

[ Dodano: 24-08-2007, 10:12 ]

No i oczywiście - jeśli będzie to betoniarka z pompą to żaden specjalny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba sprawdzić bo może ma homologację jako pojazd specjalny a jeżeli nie ma

to wszystko w gestii diagnosty, jeśli stwierdzi że jest to ustrojstwo jest pojazdem specjalnym to tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poście pierwotnie było pytanie rzeczywiście o pompę, ale później ktoś odświerzył temat pytając tym razem o "gruszkę" dodatkowo wyposażoną w pompę - a więc mieliśmy tu dwie kwestie do rostrzygnięcia. I tak:

Poma do betonu = specjalny

Betoniarka dodatkowo wyposazona w pompe = ciężarowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poście pierwotnie było pytanie rzeczywiście o pompę, ale później ktoś odświerzył temat pytając tym razem o "gruszkę" dodatkowo wyposażoną w pompę - a więc mieliśmy tu dwie kwestie do rostrzygnięcia. I tak:

Poma do betonu = specjalny

Betoniarka dodatkowo wyposazona w pompe = ciężarowy

 

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.