Skocz do zawartości

pompa do betonu


robson

Rekomendowane odpowiedzi

przykładowa pompogruszka jest zabudowana na podwoziu samochodu ciężarowego homologowanego jako pojazd do zabudowy. Zabudowa została dokonana za granicą i jest oświadczenie, że ,, pojazd specjalny został importowany jako jeden egzemplarz w roku". Jest napisane pojazd specjalny! - odrzuciłem to pismo i uparłem sie przy samochodzie ciężarowym.

Samochód specjalny nie musi mieć tachografu i jakby klienta złapali zieloni i w czasie jazdy mieszałby beton to wpółczuję właścicielowi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    7

  • blakop

    6

  • Psuj

    5

  • CMot

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samochód specjalny nie musi mieć tachografu ...

 

Czy może ktoś potwierdzić przepisami lub innym Urzędowym "papierkiem" że tak jest?

Trochę się pozmieniało w legislacji i nie mogę znaleźć nic oficjalnego na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Potrzebuję pomocy. Przyjechał na okresowy przegląd przed pierwszą rejestracją Mercedes zabudowany samą pompą do betonu.

Na tabliczce ma 26000 a w niemieckim DR 27500. Nie zgadzają się też naciski. Przypuszczam, że firma zabudowująca nowe podwozie miała homologacje na zwiększone parametry ale moim zdaniem powinna być druga tabliczka znamionowa na wyższe wartości. Mimo poszukiwań drugiej tabliczki nie odnaleziono. Miał ktoś już taki przypadek. Może czegoś nie wiem.

PB190360.thumb.JPG.bfec811770ffc58f28bbb829272e757d.JPG

PB190354.thumb.JPG.81add81d456494b3c683b7671deb995f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że powinna być nowa/dodatkowa tabliczka, a dodatkowo u nas odstępstwo. Jakieś bliższe wyjaśnienie tak wysokiego F1 znajduje się na dole w adnotacjach DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zera pozjadałeś.

Już poprawiłem. Dzięki.

Jakieś bliższe wyjaśnienie tak wysokiego F1 znajduje się na dole w adnotacjach DR.

Niestety nie mam tłumaczenia a mój Niemiecki techniczny jest za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole w adnotacjach jest informacja o masie zestawu (że akurat tu jest równy DMC). No jak nic zmienili DR a o TZ zapomnieli... Nic tylko zgubić teraz ;)

 

No ale w sumie tak czy inaczej odstępstwo z takim DMC (co prawda nie wiemy ile ma osi, ale podejrzewam, że nie więcej niż 3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że powinna być nowa/dodatkowa tabliczka, a dodatkowo u nas odstępstwo. Jakieś bliższe wyjaśnienie tak wysokiego F1 znajduje się na dole w adnotacjach DR.

 

A dlaczego od razu odstępstwo :?: Jeśli klient chce zarejestrować na 26 ton to kto mu zabroni.

 

trzyosiowego pojazdu samochodowego - 25 ton albo 26 ton, jeżeli oś napędowa jest wyposażona w opony bliźniacze i zawieszenie pneumatyczne lub równoważne, o którym mowa w §5c, albo jeżeli każda z osi napędowych jest wyposażona w opony bliźniacze, a maksymalny nacisk każdej z tych osi nie przekracza 9,5 tony;

 

A jak chce 27,5 t to oczywiście że zostaje pisać o odstępstwo na DMC.

A co z TDT na pompę do betonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w sumie tak czy inaczej odstępstwo z takim DMC (co prawda nie wiemy ile ma osi, ale podejrzewam, że nie więcej niż 3)

 

L = 3 :cool:

 

A dlaczego od razu odstępstwo :?: Jeśli klient chce zarejestrować na 26 ton to kto mu zabroni.

 

A dlatego, że G = 26330 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek się składa do Pana Ministra

 

Racja ale i tak trafia do niego

 

Na już zarejestrowane. Nowo rejestrowane muszą chyba mieć...

 

Kurde czytałem to ostatnio ale nie pamiętam, wiem że trzeba zgłosić te które się ma do stycznia 2013 ale co z nowo rejestrowanymi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na już zarejestrowane. Nowo rejestrowane muszą chyba mieć...

W rozporządzeni nie ma słowa o noworejestowanych. Ta pompa eksploatowana była od 1999r.

Czyli odstępstwo pewne. Cały czas się zastanawiam co z tabliczką znamionową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam co z tabliczką znamionową?

 

Nie no musi zginąć w ferworze walki :x bo przecież ta pompa w papierach ma G większe niż DMC na TZ.

 

A tak serio może warto przetłumaczyć ten tekst na dole briefu tam są czasem odpowiedzi na nurtujące nas pytania, tylko helmutowy język techniczny trzeba znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no musi zginąć w ferworze walki :x bo przecież ta pompa w papierach ma G większe niż DMC na TZ.

 

Już z tej okazji zważył bym sobie ten pojazd. Może jakąś wskazówkę to da, w którą stronę bliżej do prawdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z tej okazji zważył bym sobie ten pojazd. Może jakąś wskazówkę to da, w którą stronę bliżej do prawdy..

 

Myślisz, że gdyby ważył mniej niż 26000 kg to byłby sens podnoszenia DMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba przetłumaczyć dolne zapisy w dow.rej .niemieckim.Może to dotyczyć niemieckiego odstępstwa.Jednak to nie zmienia zbytnio sprawy i tak trzeba wystąpić do ministra o odstępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dozoru mam coś takiego

 

No właśnie to czytałem i wychodzi mi że powinien mieć dozór no i odstępstwo :-P także rejestracja może się przeciągnąć w czasie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.