Skocz do zawartości

termin badania po zmianach konstrukcyjnych


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich starszych kolegów diagnostów. Jestem całkiem dobrze nie opierzonym diagnostą z papierami od lutego. I w związku z tym mam mnóstwo pytań a dopiero teraz zalogowałam się na waszym forum . Przechodze do rzeczy. Pierwsza rejestracja pojazdu 20.06.2003. Pojazd ciężarowy a dokładnie Renault Megane. W 2005 badanie (zmiany konstrukcyjne w pojeździe z ciężarowego na osobowy) . 20.06 2006 klient przyjedża na okresowe badanie. Pytanie polega na tym na jaki termin moge mu to badanie zrobić . Rok czy też dwa lata . Rozmawiałem z kolegami i różnie to wszystko wygląda. Troche mi głupio bo pewnie dla was to żaden problem :oops: Art 81 pkt 4 nic nie mówi o zmianach więc chyba 2 lata . Z góry dziekuje za odpowiedzi i jak bym mógł prosić o podstway prawe [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak "na prędko" - nie ma podstaw prawnych do wyznaczania terminu innego niż ustawowy dla danego rodzaju pojazdu.

Ustawodawca rzeczywiście nie przewiduje odmiennego traktowania pojazdów "po zmianach".

A więc - termin następnego btp - zgodnie z ustawą PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z ciężarowego na osobowy nie ma wpływu na zabranie klientowi prawa do 2 lat.

Poza tym dniu 20-06-2006 klient przyjeżdża na SKP z nowym DR w którym nie ma śladu zmian.

Widzisz datę I-rej 2003-06-20 przyjechał przed upływem 3 lat dajesz na dwa.

 

Witamy na forum. Izapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

A motto tego forum to: "Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi" więc pytaj śmiało napewno pomożemy. ;)

Czasem użyj opcji szukaj by nie powielać tematów.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=944&postdays=0&postorder=asc&highlight=dwa+lata&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żapomniałem dopisać że ten facet miał w dowodzie okrągłą pieczatke z urzędu dlatego dało mi to do myślenia W przeciwnym razie nawet bym nie dyskutował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 7 months later...

A jaki termin wyznaczyć w przypadku kiedy pierwsza rej 12.01.2004 samochód ciężarowy Peugeot 206.

Zostało wykonane badanie technie po trzech latach i następny termin wyznaczony jest do 12.01.2009.

Dnia 27.11.2007 pojawia się na stacji celem wykonania zmian konstrukcyjnych na samochód osobowy.

Czyli w takim układzie wyznaczam następny termin do 27.11.2008?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy podobnie czyli zgodnie z dowodem rej. Ponieważ jest to badanie dodatkowe wskład którego wchodzi zakres badania okresowego czyli nie ustalasz terminu badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to badanie dodatkowe wskład którego wchodzi zakres badania okresowego czyli nie ustalasz terminu badania.

Na wniosek klienta -możesz(w tym wypadku bezsensowne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KANAR ja bym to zrobił tak: termin babania + 1 rok dlatego że musisz w takim

wypadku robić badanie okresowe + po zmianach a gkresowe jest na rok.

A robiąc jak sugerują koledzy do pełnych dwłóch lat krzywdzisz klienta skracając mu

badanie okresowe o pięć miesięcy. Moim zdaniem jest to logiczne i zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.