Skocz do zawartości

Wraca pobór


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Wraca pobór - zdrowi 19-latkowie do wojska

 

 

"Dziennik": Ministerstwo Obrony Narodowej szykuje prawdziwą bombę. To nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Zakłada, że każdego roku do armii trafią wszyscy, którzy ukończyli 19. rok życia i są zdrowi.

Koniec odroczeń w zasadniczej służbie wojskowej. Na obowiązkowe szkolenie będą kierowani zarówno studenci, jak i jedyni żywiciele rodzin, którzy osiągnęli wiek poborowy. W sumie 200 tys. mężczyzn rocznie - dowiedziała się gazeta.

 

W jednostkach spędzą jednak nie jak dotychczas dziewięć miesięcy, ale cztery. Pomysłodawca projektu, wiceminister obrony narodowej Aleksander Szczygło tłumaczy: "Przygotowujemy nowelę Ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Chcemy, aby znalazł się w niej zapis, że na obowiązkowe intensywne szkolenie wojskowe będą kierowani wszyscy mężczyźni w wieku poborowym, bez żadnych wyjątków" - mówi.

 

 

Poborowi nie mogą więc liczyć na to, że unikną wojska, idąc na studia. Armia nie będzie już odraczać służby tym, którzy chcą się uczyć albo muszą utrzymać rodzinę.

 

"Kilka miesięcy w wojsku nie zrujnuje nikomu życia czy kariery, za to przyczyni się do tego, że będziemy mieli społeczeństwo przeszkolone na wypadek wojny, zamachów terrorystycznych czy kataklizmów. To bardzo istotne, aby te intensywne szkolenia zaliczyli wszyscy młodzi Polacy, zanim przejdziemy wyłącznie na armię zawodową" - mówi gazecie wiceszef MON gen. Stanisław Koziej.

 

Rozmówca "Dziennika" dodaje: "To leży w interesie nas wszystkich".

 

Nic dodac nic ując -tak jak było 25 lat temu tak jest do dzisiaj z "mysleniem" w armii.

Po czterech miesiącach "młody" do pracy może już nie warcac-to pewnik.

Jedyny żywiciel rodziny idzie do wojska-tego nie było za komuny!

To mozna wymyślec tylko w MON :shock:

Zmieściłem ten post ,bo mam dwóch "orłów" co studiują i pracują.Jak ustawa przyjdzie to wielka D.........

Co o tym sadzicie?[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie pojechał na jakieś "manewry" :) Tylko mnie już nikt nie powoła ... :( A szkoda bym był dobrym "wojakiem" :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się kończy logika, zaczyna się wojsko - ja wam to mówię z doświadczenia.

Kolejny niesamowity pomysł naszego kochanego Ministra Obrony Narodowej i całej reszty, tylko jak on chce to zrobić i za czyje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oni ich nauczą przez 4 miechy. Chyba tylko kible sprzątać. I skąd wojsko weźmie tyle kasy na wypłaty dla tych pracujących. Przecież, za czas służby muszą dostać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...
....

Poborowi nie mogą więc liczyć na to, że unikną wojska, idąc na studia. Armia nie będzie już odraczać służby tym, którzy chcą się uczyć albo muszą utrzymać rodzinę.

...

 

Chore. A co przeszkadza im odroczyć i zrobić wojsko po studiach? Ja po studiach chciałem iść do wojska ale kobitka w WKU: musiałby pan z 6 miesięcy wcześniej dobrze gadać z komendantem.

Było nas trochę co po studiach chcieliśmy. Teraz znowu będzie patologia.

 

 

A co oni ich nauczą przez 4 miechy. Chyba tylko kible sprzątać...

Sprzątać kible i po sobie bo raczej ciut mało na strzelanie z kilku rodzajów broni, kierowanie pojazdami. Po prostu mięso armatnie

 

 

PS: coś robią nasi politycy pod publiczkę bo służba wojskowa powinna wrócić, po wyborach ucichnie. Faktem jest że każdy powinien przejść wojsko jako dodatkową naukę w życiu ale nie koniecznie patologię która w służbach była, jest ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nikita_Bennet - spokojnie :D post do którego się odnosisz jest z 2005 roku. W tym roku MON nieco zwiększył powołania ale tylko rezrwistów na ćwiczenia. Z tego co mi wiadomo nikt nawet przed wyborami nie proponuje powrotu do powszechnego poboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo obecna młodzież która przychodzi do pracy to nadaje się do wszystkiego ale nie do pracy ;)
rodzice sobie nie poradzili to do wojska -żeby później móc powiedzieć, że znęcają się nad bidulą...

 

Szkoła jedna, druga (nie w sensie ich ukończenia) nie dała rady to relegowanie niesfornego ucznia ze szkoły do szkoły, aż dochodzi do tragedii ba młodzież zabija rodziców...

 

Przestańmy szukać "wyrobów czekoladopodobnych" jako rodzice wychowujmy i twórzmy szkielet młodego człowieka, którego wypuścimy z domu, bowiem to on będzie dawał świadectwo o nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.