Skocz do zawartości

Gawkowski stracił samochód.


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski podzielił się w mediach społecznościowych historią, która przytrafiła się jemu i jego żonie. Za 100 tys. kupili samochód, który po pół roku od transakcji okazał się mieć "bliźniaka".

"Mogło to trafić na każdego, trafiło na mnie. Nagłaśniam sprawę i jej nie odpuszczę. Będą pozwy i roszczenia. Bez względu na to, ile będzie trwała sprawa, a zapewne lata, nie może być tak, że obywatel dokonuje zakupu czegokolwiek, sprawdza w dobrej wierze u producenta i na koniec wszyscy mówią to nie moja wina" - zapowiedział Krzysztof Gawkowski.

Wicepremier zadeklarował również, że postara się o odpowiednie zmiany legislacyjne. "Każdy obywatel przed zakupem auta, powinien mieć możliwość potwierdzić czy gdzieś w UE nie jeździ numerowy klon samochodu, które chce nabyć. Wyrządzono mojej rodzinie krzywdę, a w oku zakręciła się łza. Mam jednak nadzieję, że służby państwa zadziałają sprawnie i szybko wykryją przestępców, a oni poniosą zasłużoną karę" - podsumował minister.


Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/polityka/gawkowski-stracil-samochod-wkurzony-oszukany-i-okradziony

 

Cytat

postara się o odpowiednie zmiany legislacyjne.

Czyli chyba miałem rację, że żeby zaczęli działać to musi trafić kogoś "ważnego"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiło na niego to to lament

Godzinę temu, Jacdiag napisał:

Wyrządzono mojej rodzinie krzywdę

Ale gdyby trafiło na zwykłego Kowalskiego to by powiedział

-należy sprawdzać co się kupuje i  kupować u pewnego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacdiag napisał:

sprawdza w dobrej wierze u producenta i na koniec wszyscy mówią to nie moja wina

Ale nikt nie sprawdza w ASO lub SKP czy auto jest kradzione. Jak nie wyskoczy w automagiczny sposób w CEPiKu/Carfax itp. to jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wojteczek napisał:

Ale gdyby trafiło na zwykłego Kowalskiego to by powiedział

-należy sprawdzać co się kupuje i  kupować u pewnego sprzedawcy.

To i tak optymistyczny wariant bo zawsze mogli by go oskarżyć o paserstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z raportu 

Cytat

 

16.02.2023
Pojazd zarejestrowany - Zarejestrowany na osobę fizyczną

Samochód osobowy, Sedan

Kolor Szary
Emisja CO2 114 g/km
Manualna skrzynia biegów
Kraj Francja

 

To może we Francji mają podróbę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 07:35, pablos napisał:

Raport samochodu ministra wraz z zdjęciami pola numerowego i tabliczki.

Nikt nie zauważył, że VIN jest źle nabity 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naklejka chyba w UV powinna świecić i jak pisze aboz coś ten nr VIN jakiś dziwny - nabijany maszynowo ma taką samą głębokość znaków a tutaj coś jest nie tak.
Pytanie czy dla tego rocznika i modelu dobrana jest właściwa czcionka i co jest jakby przemył ten VIN acetonem na początek.
Czy bym to wyłapał kupując auto? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekd2 napisał:

Ja tam nie widzę niczego złego i podczas OBT to normalnie bym puścił.

W sumie masz rację. Sprawdziłem dziś na dwóch krajowych Peugeotach i było tak samo bite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się musze nie zgodzić :P

Co prawda na badaniu raczej ciężkie by to było do wyłapania ale widać że literki w tych dwóch rzędach nie są jedna pod drugą, dla przykładu 5 znak na górze R a na dole liczba 8 są dość mocno rozjechane, widać na oko.

Akurat miałem peugeota sprowadzonego z Niemiec i po przyglądnięciu się widać, ze tam są ładnie jedna pod drugą...

Nawet pomimo tego ze jest 1 w dolnym rzędzie to następny znak jest bity równo pod tym wyżej ;)

peugeot vin zamazany.jpg

Edytowane przez Logen
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2024 o 20:18, Logen napisał:

dla przykładu 5 znak na górze R a na dole liczba 8 są dość mocno rozjechane, widać na oko.

Z drugiej strony, to w numerze, który wrzuciłeś jest duża spacja pomiędzy 1 a 7. Przyznam, że nigdy nie zwracałem uwagi czy numery są idealnie jeden pod drugim (zawsze M i W wydawały się szersze) ale logika podpowiada, że jeśli są wykonywane przy użyciu klasycznego numeratora to wszystkie pola powinny mieć tę sama szerokość. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku numerów wybitych technika igłową gdzie spacje są równe a znaki mają zmienną szerokość.

Dla mnie najbardziej podejrzane w numerze VIN Gawkoskiego jest druga litera M, która jest jak by trochę z ukosa a do tego słabiej wybita niż pozostałe dwa znaki M.

Myślę, że na OBT tego pojazdu numer nie wzbudził by moich podejrzeń.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.