Skocz do zawartości

Ford Mustang GT 2023 EU - brak O1, O2 i F3


HaPe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam Forda Mustanga GT 2023 (wersja na Europę) 5.0 465KM, jednak Ford nie homologował tego pojazdu pod ciągnięcie przyczepy (nawet bardzo lekkiej), stąd w DR są kreski w polach O1, O2 i F3.

Za oceanem jest inaczej, tam nawet sprzedawane są haki pod ten model przez dealerów, ale mówimy o aucie, które fizycznie kupiłem w Polsce od dealera Forda.

Jakie w praktyce mam możliwości by legalnie zamontować hak w tym aucie i przejść badanie techniczne? Rzeczoznawca, który oceni czy jest taka możliwość? Jeśli wyda pozytywną opinię to czy SKP musi to uwzględnić czy mogą odmówić?

Pytałem w Krakowie na dwóch pobliskich SKP, w jednej powiedzieli, że jak homologacji nie ma to nie ma żadnej możliwości zmiany tego, zaś na innej powiedziano mi, że opinia rzeczoznawcy pozwoli to uzupełnić w DR, ale oni przez TDT nie będą ryzykować i muszę znaleźć inną SKP, która podejmie takie ryzyko.

Edytowane przez HaPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HaPe napisał:

Jakie w praktyce mam możliwości by legalnie zamontować hak w tym aucie i przejść badanie techniczne?

Żadnych, bo jak piszesz

4 minuty temu, HaPe napisał:

Ford nie homologował tego pojazdu pod ciągnięcie przyczepy (nawet bardzo lekkiej), stąd w DR są kreski w polach O1, O2 i F3.

 

5 minut temu, HaPe napisał:

Rzeczoznawca, który oceni czy jest taka możliwość? Jeśli wyda pozytywną opinię

Ma poświadczyć nieprawdę ? 

ale skoro wiesz, że 

8 minut temu, HaPe napisał:

zaś na innej powiedziano mi, że opinia rzeczoznawcy pozwoli to uzupełnić w DR,

a jeśli jak twierdzą, opinia rzeczoznawcy pozwoli uzupełnić te dane, to niby dlaczego 

 

9 minut temu, HaPe napisał:

nie będą ryzykować

skoro ma to być według nich legalne ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HaPe napisał:

Za oceanem jest inaczej, tam nawet sprzedawane są haki pod ten model przez dealerów, ale mówimy o aucie, które fizycznie kupiłem w Polsce od dealera Forda.

Ale nie do wersji GT.

 

8 godzin temu, HaPe napisał:

Jakie w praktyce mam możliwości by legalnie zamontować hak w tym aucie i przejść badanie techniczne?

Żadne, bo

 

8 godzin temu, HaPe napisał:

Ford nie homologował tego pojazdu pod ciągnięcie przyczepy

 

8 godzin temu, HaPe napisał:

Pytałem w Krakowie na dwóch pobliskich SKP, w jednej powiedzieli, że jak homologacji nie ma to nie ma żadnej możliwości zmiany tego,

I to jest jedyna poprawna odpowiedź. A żeby Ci uświadomić dlaczego, to porównaj parametry techniczne Twojego GT z np. 2.3 EcoBoost. Większość modeli pony carów i muscle carów we wzmocnionych wersjach nie może ciągnąć przyczep, ze względu na duży moment obrotowy, który może doprowadzić np. do uszkodzenia hamulca najazdowego lub dyszla przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aboz napisał:

ze względu na duży moment obrotowy

Tymczasem Audi SQ8 z fabrycznym momentem 900Nm i przyczepami 3500 kg i 750kg.

Nie ma co dywagować, producent nie przewidział możliwości ciągnięcia przyczepy tym konkretnym pojazdem i żadna opinia rzeczoznawcy tego nie zmieni.

Zostaje sprzedać ten pojazd i kupić taki który przyczepy ciągać może :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, HaPe napisał:

ale mówimy o aucie, które fizycznie kupiłem w Polsce od dealera Forda.

W sensie nowe auto czy używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tymczasem Audi SQ8 z fabrycznym momentem 900Nm i przyczepami 3500 kg i 750kg.


Ale w tym przypadku producent przewidział takie oprogramowanie sterownika skrzyni i silnika, że uwala moment obrotowy i jego przebieg po wykryciu zapięcia czegokolwiek do gniazda haka. Dlatego do SQ8 próżno szukać haka poza salonem. A tu też tylko wersja elektryczna z oryginalnym modułem ISO jest dostępna. I jak w konfiguracji pojazd nie miał zamówionego haka, to trzeba aktywować ciągnięcie przyczepy w sterownikach.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.