Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
40 minut temu, Krzysztof_k0071 napisał:

Myślę, że było by to dobre rozwiązanie.

W pewnym filmie aktor powiedział "od myślenia to tylko głowa boli". U nas możliwe są tylko takie rozwiązania bat nad diagnostą , ułatwienie dostępu do zawodu, i gradacja kar tak by właściciel miał stale napływ chłopców do bicia a TDT został bogiem na ziemi dla diagnosty. 

Napisano

Jeżeli Wasze podejście do tematu jest takie to nie dziwię się, że BT w Polsce to jedna wielka fikcja. Śmiem twierdzić, że taka sytuacja doskonale wam odpowiada i za żadne skarby nawet nie myślicie o tym żeby to zmienić, więc drodzy diagności nie płaczcie, że traktują was jak śmieci jeżeli sami chcecie żeby was tak traktowano. 

Napisano
56 minut temu, Ciech_98 napisał:

3. Diagnosta nie może być zatrudniony  przez właściciela SKP

Może być np. tak że diagnosta na SKP znajduje się w cyklu rotacyjnym czyli zatrudniony na posadzie państwowej przez Nadzór czyli Starostę i aby się nie przyzwyczajał do jednej SKP to mógłby być rotowany co 2 miesiące do różnych SKP na terenie tego Starostwa. I właściciel SKP nie miałby wpływu który diagnosta do niego trafi. Raz dostałby takiego który puszcza więcej a innym razem takiego który mu robi 50 % negatywów ale nie byłby władny się go pozbyć 

  • Super 1
Napisano

Znając realia polskie to zaraz wlasciciele by się dogadali ze starostą i by wysyłali samych dobrych diagnostów co puszczalliby dużo. Moje zdanie jest takie aby zbadać wszystkie cudowne uzdrowienia po N jeśli są te same usterki to kwity do szuflady plus jak drogówka zatrzyma auto za usterki auto przechodzi badanie na poczcie później zatrzymują to samo auto z tymi samymi usterkami sprawa o cofnięcie uprawnień, wzięli by paru  diagnosta uprawnienia na rejonie to inni by się sami zdyscyplinowani bez żadnych dodatkowych przepisów. A i by właściciele bardziej pilnowali tego co przechodzi na ich stacjach bo jakby musiał zamknąć stację z braku ludzi to by już tak nie cwaniakowal jak niektórzy 

Napisano
1 godzinę temu, Krzysztof_k0071 napisał:
1 godzinę temu, Krzysztof_k0071 napisał:

Przychodzi szef i rzuca ci 10 DR i mówi masz robotę.

To zmień starostwo a nie płaczesz jak panienka.

 

Albo pomyśl, nad zmianą zawodu. Z twoim poziomem wypowiedzi szukałbym gdzieś na jakiejś dyżurce na 1/8 etatu żeby reszta szarych komórek się nie zagotowała o ile jeszcze je masz prostaku. 

 

Napisano
12 godzin temu, Krzysztof_k0071 napisał:

Przychodzi szef i rzuca ci 10 DR i mówi masz robotę.

Do tego rodzaju praktyk potrzeba jeszcze diagnostyka,  który się zgadza na takie traktowanie, no ale to musi być albo idiota albo chciwy łotr co też z tego bierze kasę 

Napisano

Myślę, że komentarz zbędny, W moim starostwie jest SKP gdzie takie auta to chleb powszedni.

Napisano

To bardzo luźny system, a do jego stosowania przewidziany jest diagnosta.

Uzdrawianie należałoby rozpocząc od WK i CEPiK-u, który 90% pomnieszych błędów zawiera. Pierwszym jest systematyczne oznaczanie braku dopalacza katalicznego w pojeździe, drugim niewypełnione rubryki - najczęściej mas przyczep. Trzecim, do którego przyczynili się w dużej mierze diagności, to nieprzeliczone naciski oraz masa własna po unijnemu ustalana. Podsumowując, co pojazd, to Oczywiste Omyłki i ich prostowanie. Już na samą myśl wklikiwania tego do zaświadczenia robi mi się niedobrze.

Napisano

Był dzisiaj klient, który ostatnio robił badanie na Słowacji - badanie trwało 1,5 h, termin był umówiony, zapłacił 100 euro i twierdzi, że delikatnie pęknięty klosz eliminował z P, a diagnosta jest nagrywany i obserwowany online bo taką usterkę wychwycą kamery i straci pracę

Napisano
2 minuty temu, nesiasps napisał:

zapłacił 100 euro

Tylko trzeba pamiętać, że tam badanie jest ważne 2 lata. Podobnie w Czechach, gdzie koszt OBT to ok. 93 euro.

Napisano (edytowane)
37 minut temu, nesiasps napisał:

 robił badanie na Słowacji - badanie trwało 1,5 h, termin był umówiony, zapłacił 100 euro i twierdzi, że delikatnie pęknięty klosz eliminował z P, a diagnosta jest nagrywany i obserwowany online bo taką usterkę wychwycą kamery i straci pracę

Zgadza się, tak wyglądają tam badania techniczne. U nas gdyby do tego doszło to trzeba by strzelbe przy biurku trzymać, a wierzącym klientom pozostałaby gorliwa modlitwa. Nie wspominając że jeśli miałbym być nagrywany online to za mniej niż 15k na rękę bym w życiu do takiego kołchozu nie poszedł.

Edytowane przez Rafi90
  • Haha 3
Napisano
58 minut temu, nesiasps napisał:

który ostatnio robił badanie na Słowacji

No właśnie ze Słowacji miałem ostatnio dwa autobusy tuż po przeglądzie .... bajki ludzie opowiadają - padaczki które przez miesiąc były remontowane bo pogoniłem za sam wygląd nie mówiąc o stanie technicznym - chyba mają też coś takiego jak "Tryb Awaryjny"😂

Napisano
39 minut temu, nesiasps napisał:

że delikatnie pęknięty klosz eliminował z P, a diagnosta jest nagrywany i obserwowany online

A u nas chcą żeby diagnosta zdjęcia pojazdów robił i stacja ma je przechowywać przez pięć lat i jak myślicie po co? Żeby potem sprawdzić jak wyglądał pojazd na BTP.

Dziś był taki ISUZU z lampą led na dachu, to się pytam co to za rodzaj oświetlenia? A klient, że to osobno jest włączane przyciskiem, oczywiście homo brak :) Wrotki dostał i pa pa.

Napisano
12 minut temu, Rafi90 napisał:

to za mniej niż 15k na rękę bym w życiu do takiego kołchozu nie poszedł

1 130 - 1 755 EUR/miesiąc + 20% zmiennego składnika miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego - tak że szału nie ma

Napisano

Doprawdy żenujące. Ale rynek pracy na Słowacji to dno i wodorosty, zresztą Euro im w tym pomogło, więc pewnie dla nich to dużo.

Napisano (edytowane)
23 godziny temu, Krzysztof_k0071 napisał:

że traktują was jak śmieci

Jeszcze mi się nie trafił taki "kozak" traktujący mnie jak napisałeś , a to podejście jest podyktowane latami "życia" w naszej ojczyźnie i świadomością tego co potrafią uczynić "dobrego " "elity". Gdybyś śledził propozycję zmian w ustawie PORD to byś wiedział co już szykowali poprzednicy i ci od uśmiechniętej raczej nie zaproponują niczego mądrego co poprawiło by naszą egzystencję. 

Edytowane przez hobbystapol
Napisano

Może SKP powinny powrócić do działalności regulowanej i otwarcie ich wymagałoby zezwolenia tak jak apteki powróciły do działalności regulowanej.

Plus taki że nie mogłoby być na danym terenie za dużo SKP a jedynie tyle ile wychodzi z zarejestrowanych pojazdów w konkretnym starostwie przyjmując odpowiednią średnią roczną badań na każdą SKP aby było rentownie. Każdy kolejny który by chciał otworzyć SKP spotykał by się z odmową a każdy odstrzelony przez Nadzór za przekręty z góry wie że na jego miejsce wskakuje inny przedsiębiorca który uzyska zezwolenie na danym terenie bo liczba SKP właśnie zmniejszyła się o jeden. 

Napisano

No na Słowacji np nie pójdziesz sobie od tak że chcesz otworzyć SKP i masz. Wystarczy sie przejechać i zobaczyć ile tych stacji tam jest. Nie stoją co dwie ulice jak u nas

Napisano
14 godzin temu, Solaris napisał:

Może SKP powinny powrócić do działalności regulowanej i otwarcie ich wymagałoby zezwolenia tak jak apteki powróciły do działalności regulowanej.

Nie rozumiem o co chodzi. Przecież SKP jest regulowaną formą działalności.

Napisano

Apteki - na ileś mieszkańców może być jedna apteka. Czy jakoś tak.

Napisano (edytowane)
19 minut temu, Paprock napisał:

Nie rozumiem o co chodzi. Przecież SKP jest regulowaną formą działalności.

Bez przesady, chodzi o konkretne restrykcje aby nie każdy mógł otworzyć SKP. Zobaczcie co się stało z aptekami po zmianie przepisów. Już nie ma ich na każdym kroku. I zobaczcie jak to wygląda teraz u nich

Zezwolenie wydaje się, jeżeli na dzień złożenia wniosku o wydanie zezwolenia, liczba mieszkańców w danej gminie, w przeliczeniu na jedną aptekę ogólnodostępną, wynosi co najmniej 3000 osób i odległość od miejsca planowanej lokalizacji apteki do najbliższej funkcjonującej apteki ogólnodostępnej, liczona pomiędzy wejściami do izb ekspedycyjnych aptek w linii prostej, wynosi co najmniej 500 metrów.

 

Mi chodzi dokładnie o to samo. Aby nie każdy kto ma pieniądze, kto zbudował stacje i ją wyposażył, mógł ją otworzyć jeśli się okaże że akurat jest ich za dużo

Edytowane przez Solaris
Napisano

W odległości niespełna 75 metrów od siebie:

https://www.google.com/maps/@51.1198023,16.9979932,204m/data=!3m1!1e3?authuser=0&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDQxNC4xIKXMDSoJLDEwMjExNDU1SAFQAw%3D%3D

 

W odległości 300 metrów od siebie:

https://www.google.com/maps/@51.1216753,16.9860675,290m/data=!3m1!1e3?authuser=0&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDQxNC4xIKXMDSoJLDEwMjExNDU1SAFQAw%3D%3D

 

Cztery stacje na odcinku półtora kilometra:

https://www.google.com/maps/@51.1597865,17.0196937,2750m/data=!3m1!1e3?authuser=0&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDQxNC4xIKXMDSoJLDEwMjExNDU1SAFQAw%3D%3D

 

I każda żyje i każda pracuje i żaden z szefów nie skacze, że drugi podbiera mu klientów.

Jaki powód, żeby jedną zamknąć a drugą zostawić?

Napisano
49 minut temu, Solaris napisał:

Już nie ma ich na każdym kroku.

Wprost przeciwnie , zamknęła się jedna fajna prowadzona przez rodzinę apteka są w jej miejsce trzy nowe sieciowe. Faktycznie jest różnica.

Napisano

To zgłoście, że jest za dużo aptek. Obowiązuje ich konkretny przepis. 

u mnie nie widzę na każdym kroku jak kiedyś

Napisano

Pomyłka są cztery w tym dwie od siebie jakieś 150 w linii prostej.  Widziałem jak kiedyś mierzono odległość by otworzyć sklep z wódą w sąsiedztwie przedszkola, tak mierzyli że sklep istnieje po dziś dzień! Nie ważna odległość ważne kto trzyma miarę:)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.