hobbystapol Napisano 16 Kwiecień 2025 Napisano 16 Kwiecień 2025 40 minut temu, Krzysztof_k0071 napisał: Myślę, że było by to dobre rozwiązanie. W pewnym filmie aktor powiedział "od myślenia to tylko głowa boli". U nas możliwe są tylko takie rozwiązania bat nad diagnostą , ułatwienie dostępu do zawodu, i gradacja kar tak by właściciel miał stale napływ chłopców do bicia a TDT został bogiem na ziemi dla diagnosty. Cytuj
Krzysztof_k0071 Napisano 16 Kwiecień 2025 Napisano 16 Kwiecień 2025 Jeżeli Wasze podejście do tematu jest takie to nie dziwię się, że BT w Polsce to jedna wielka fikcja. Śmiem twierdzić, że taka sytuacja doskonale wam odpowiada i za żadne skarby nawet nie myślicie o tym żeby to zmienić, więc drodzy diagności nie płaczcie, że traktują was jak śmieci jeżeli sami chcecie żeby was tak traktowano. Cytuj
Solaris Napisano 16 Kwiecień 2025 Napisano 16 Kwiecień 2025 56 minut temu, Ciech_98 napisał: 3. Diagnosta nie może być zatrudniony przez właściciela SKP Może być np. tak że diagnosta na SKP znajduje się w cyklu rotacyjnym czyli zatrudniony na posadzie państwowej przez Nadzór czyli Starostę i aby się nie przyzwyczajał do jednej SKP to mógłby być rotowany co 2 miesiące do różnych SKP na terenie tego Starostwa. I właściciel SKP nie miałby wpływu który diagnosta do niego trafi. Raz dostałby takiego który puszcza więcej a innym razem takiego który mu robi 50 % negatywów ale nie byłby władny się go pozbyć 1 Cytuj
Krzysztofk Napisano 16 Kwiecień 2025 Napisano 16 Kwiecień 2025 Znając realia polskie to zaraz wlasciciele by się dogadali ze starostą i by wysyłali samych dobrych diagnostów co puszczalliby dużo. Moje zdanie jest takie aby zbadać wszystkie cudowne uzdrowienia po N jeśli są te same usterki to kwity do szuflady plus jak drogówka zatrzyma auto za usterki auto przechodzi badanie na poczcie później zatrzymują to samo auto z tymi samymi usterkami sprawa o cofnięcie uprawnień, wzięli by paru diagnosta uprawnienia na rejonie to inni by się sami zdyscyplinowani bez żadnych dodatkowych przepisów. A i by właściciele bardziej pilnowali tego co przechodzi na ich stacjach bo jakby musiał zamknąć stację z braku ludzi to by już tak nie cwaniakowal jak niektórzy Cytuj
Ciech_98 Napisano 16 Kwiecień 2025 Napisano 16 Kwiecień 2025 1 godzinę temu, Krzysztof_k0071 napisał: 1 godzinę temu, Krzysztof_k0071 napisał: Przychodzi szef i rzuca ci 10 DR i mówi masz robotę. To zmień starostwo a nie płaczesz jak panienka. Albo pomyśl, nad zmianą zawodu. Z twoim poziomem wypowiedzi szukałbym gdzieś na jakiejś dyżurce na 1/8 etatu żeby reszta szarych komórek się nie zagotowała o ile jeszcze je masz prostaku. Cytuj
nesiasps Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 12 godzin temu, Krzysztof_k0071 napisał: Przychodzi szef i rzuca ci 10 DR i mówi masz robotę. Do tego rodzaju praktyk potrzeba jeszcze diagnostyka, który się zgadza na takie traktowanie, no ale to musi być albo idiota albo chciwy łotr co też z tego bierze kasę Cytuj
Krzysztof_k0071 Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 Myślę, że komentarz zbędny, W moim starostwie jest SKP gdzie takie auta to chleb powszedni. Cytuj
Paprock Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 To bardzo luźny system, a do jego stosowania przewidziany jest diagnosta. Uzdrawianie należałoby rozpocząc od WK i CEPiK-u, który 90% pomnieszych błędów zawiera. Pierwszym jest systematyczne oznaczanie braku dopalacza katalicznego w pojeździe, drugim niewypełnione rubryki - najczęściej mas przyczep. Trzecim, do którego przyczynili się w dużej mierze diagności, to nieprzeliczone naciski oraz masa własna po unijnemu ustalana. Podsumowując, co pojazd, to Oczywiste Omyłki i ich prostowanie. Już na samą myśl wklikiwania tego do zaświadczenia robi mi się niedobrze. Cytuj
nesiasps Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 Był dzisiaj klient, który ostatnio robił badanie na Słowacji - badanie trwało 1,5 h, termin był umówiony, zapłacił 100 euro i twierdzi, że delikatnie pęknięty klosz eliminował z P, a diagnosta jest nagrywany i obserwowany online bo taką usterkę wychwycą kamery i straci pracę Cytuj
aboz Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 2 minuty temu, nesiasps napisał: zapłacił 100 euro Tylko trzeba pamiętać, że tam badanie jest ważne 2 lata. Podobnie w Czechach, gdzie koszt OBT to ok. 93 euro. Cytuj
Rafi90 Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 (edytowane) 37 minut temu, nesiasps napisał: robił badanie na Słowacji - badanie trwało 1,5 h, termin był umówiony, zapłacił 100 euro i twierdzi, że delikatnie pęknięty klosz eliminował z P, a diagnosta jest nagrywany i obserwowany online bo taką usterkę wychwycą kamery i straci pracę Zgadza się, tak wyglądają tam badania techniczne. U nas gdyby do tego doszło to trzeba by strzelbe przy biurku trzymać, a wierzącym klientom pozostałaby gorliwa modlitwa. Nie wspominając że jeśli miałbym być nagrywany online to za mniej niż 15k na rękę bym w życiu do takiego kołchozu nie poszedł. Edytowane 17 Kwiecień 2025 przez Rafi90 3 Cytuj
IVVO Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 58 minut temu, nesiasps napisał: który ostatnio robił badanie na Słowacji No właśnie ze Słowacji miałem ostatnio dwa autobusy tuż po przeglądzie .... bajki ludzie opowiadają - padaczki które przez miesiąc były remontowane bo pogoniłem za sam wygląd nie mówiąc o stanie technicznym - chyba mają też coś takiego jak "Tryb Awaryjny"😂 Cytuj
Galaxy_13 Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 39 minut temu, nesiasps napisał: że delikatnie pęknięty klosz eliminował z P, a diagnosta jest nagrywany i obserwowany online A u nas chcą żeby diagnosta zdjęcia pojazdów robił i stacja ma je przechowywać przez pięć lat i jak myślicie po co? Żeby potem sprawdzić jak wyglądał pojazd na BTP. Dziś był taki ISUZU z lampą led na dachu, to się pytam co to za rodzaj oświetlenia? A klient, że to osobno jest włączane przyciskiem, oczywiście homo brak Wrotki dostał i pa pa. Cytuj
nesiasps Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 12 minut temu, Rafi90 napisał: to za mniej niż 15k na rękę bym w życiu do takiego kołchozu nie poszedł 1 130 - 1 755 EUR/miesiąc + 20% zmiennego składnika miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego - tak że szału nie ma Cytuj
Rafi90 Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 Doprawdy żenujące. Ale rynek pracy na Słowacji to dno i wodorosty, zresztą Euro im w tym pomogło, więc pewnie dla nich to dużo. Cytuj
hobbystapol Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 (edytowane) 23 godziny temu, Krzysztof_k0071 napisał: że traktują was jak śmieci Jeszcze mi się nie trafił taki "kozak" traktujący mnie jak napisałeś , a to podejście jest podyktowane latami "życia" w naszej ojczyźnie i świadomością tego co potrafią uczynić "dobrego " "elity". Gdybyś śledził propozycję zmian w ustawie PORD to byś wiedział co już szykowali poprzednicy i ci od uśmiechniętej raczej nie zaproponują niczego mądrego co poprawiło by naszą egzystencję. Edytowane 17 Kwiecień 2025 przez hobbystapol Cytuj
Solaris Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 Może SKP powinny powrócić do działalności regulowanej i otwarcie ich wymagałoby zezwolenia tak jak apteki powróciły do działalności regulowanej. Plus taki że nie mogłoby być na danym terenie za dużo SKP a jedynie tyle ile wychodzi z zarejestrowanych pojazdów w konkretnym starostwie przyjmując odpowiednią średnią roczną badań na każdą SKP aby było rentownie. Każdy kolejny który by chciał otworzyć SKP spotykał by się z odmową a każdy odstrzelony przez Nadzór za przekręty z góry wie że na jego miejsce wskakuje inny przedsiębiorca który uzyska zezwolenie na danym terenie bo liczba SKP właśnie zmniejszyła się o jeden. Cytuj
Rafi90 Napisano 17 Kwiecień 2025 Napisano 17 Kwiecień 2025 No na Słowacji np nie pójdziesz sobie od tak że chcesz otworzyć SKP i masz. Wystarczy sie przejechać i zobaczyć ile tych stacji tam jest. Nie stoją co dwie ulice jak u nas Cytuj
Paprock Napisano 18 Kwiecień 2025 Napisano 18 Kwiecień 2025 14 godzin temu, Solaris napisał: Może SKP powinny powrócić do działalności regulowanej i otwarcie ich wymagałoby zezwolenia tak jak apteki powróciły do działalności regulowanej. Nie rozumiem o co chodzi. Przecież SKP jest regulowaną formą działalności. Cytuj
radekd2 Napisano 18 Kwiecień 2025 Napisano 18 Kwiecień 2025 Apteki - na ileś mieszkańców może być jedna apteka. Czy jakoś tak. Cytuj
Solaris Napisano 18 Kwiecień 2025 Napisano 18 Kwiecień 2025 (edytowane) 19 minut temu, Paprock napisał: Nie rozumiem o co chodzi. Przecież SKP jest regulowaną formą działalności. Bez przesady, chodzi o konkretne restrykcje aby nie każdy mógł otworzyć SKP. Zobaczcie co się stało z aptekami po zmianie przepisów. Już nie ma ich na każdym kroku. I zobaczcie jak to wygląda teraz u nich Zezwolenie wydaje się, jeżeli na dzień złożenia wniosku o wydanie zezwolenia, liczba mieszkańców w danej gminie, w przeliczeniu na jedną aptekę ogólnodostępną, wynosi co najmniej 3000 osób i odległość od miejsca planowanej lokalizacji apteki do najbliższej funkcjonującej apteki ogólnodostępnej, liczona pomiędzy wejściami do izb ekspedycyjnych aptek w linii prostej, wynosi co najmniej 500 metrów. Mi chodzi dokładnie o to samo. Aby nie każdy kto ma pieniądze, kto zbudował stacje i ją wyposażył, mógł ją otworzyć jeśli się okaże że akurat jest ich za dużo Edytowane 18 Kwiecień 2025 przez Solaris Cytuj
Paprock Napisano 18 Kwiecień 2025 Napisano 18 Kwiecień 2025 W odległości niespełna 75 metrów od siebie: https://www.google.com/maps/@51.1198023,16.9979932,204m/data=!3m1!1e3?authuser=0&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDQxNC4xIKXMDSoJLDEwMjExNDU1SAFQAw%3D%3D W odległości 300 metrów od siebie: https://www.google.com/maps/@51.1216753,16.9860675,290m/data=!3m1!1e3?authuser=0&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDQxNC4xIKXMDSoJLDEwMjExNDU1SAFQAw%3D%3D Cztery stacje na odcinku półtora kilometra: https://www.google.com/maps/@51.1597865,17.0196937,2750m/data=!3m1!1e3?authuser=0&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDQxNC4xIKXMDSoJLDEwMjExNDU1SAFQAw%3D%3D I każda żyje i każda pracuje i żaden z szefów nie skacze, że drugi podbiera mu klientów. Jaki powód, żeby jedną zamknąć a drugą zostawić? Cytuj
hobbystapol Napisano 18 Kwiecień 2025 Napisano 18 Kwiecień 2025 49 minut temu, Solaris napisał: Już nie ma ich na każdym kroku. Wprost przeciwnie , zamknęła się jedna fajna prowadzona przez rodzinę apteka są w jej miejsce trzy nowe sieciowe. Faktycznie jest różnica. Cytuj
Solaris Napisano 18 Kwiecień 2025 Napisano 18 Kwiecień 2025 To zgłoście, że jest za dużo aptek. Obowiązuje ich konkretny przepis. u mnie nie widzę na każdym kroku jak kiedyś Cytuj
hobbystapol Napisano 18 Kwiecień 2025 Napisano 18 Kwiecień 2025 Pomyłka są cztery w tym dwie od siebie jakieś 150 w linii prostej. Widziałem jak kiedyś mierzono odległość by otworzyć sklep z wódą w sąsiedztwie przedszkola, tak mierzyli że sklep istnieje po dziś dzień! Nie ważna odległość ważne kto trzyma miarę:) Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.