Skocz do zawartości

Homologacja na folię przyciemniającą szyby.


michu013

Rekomendowane odpowiedzi

Ale,ee to przeciaż miernik(głowice) określają tę prrzpszczalność swietła. Nawet w tym małym oświtleniu, (toć on też przpuszcza światło!) powinna szyba odpowiadać jakości szyby(70%) To po co te mierniki? Dziwne posty o foliach? Mierniki na SKP się naprawdę sprawdzają!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    18

  • jarolud

    12

  • bohdang

    10

  • Kolanko

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Miałem kilka dni temu przypadek /niejako zresztą przez ciekawość sprowokowany przeze mnie, bo auto mojego dobrego znajomego/ z folią fotochromatyczną na szybach bocznych tylnych i tylnej.

Wyniki pomiarów przy świetle dziennym /słoneczny przez chwilę dzień/ i na stanowisku przy wyłączonym oświetleniu nie różniły się od siebie znacząco.

 

ps. Jeśli miałyby się różnić, to powinno być to zawarte w instrukcji urządzenia, prawda? :evil: a nie jest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten głos.Od początku mi się te wypowiedzi nie podobają, dlatego muszę to sprawdzić,,gdyż wiem, że można oszukać oko lecz przyrząd niekoniecznie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałyby się różnić, to powinno być to zawarte w instrukcji urządzenia, prawda?

 

A muszą być ?

oszukać oko lecz przyrząd niekoniecznie,

 

Po to są urządzenia ... Różnice nie są duże ale determinujące uzyskanie wyniku P Statystyka nie działa na moją korzyść bo przypadek był jednostkowy. Zastanawia mnie jeszcze jedno: homo na folie jest homo na szybę też Czy ktoś dał/ da homo na połączenie tego ? W przypadku gdy ma folię na szybie i przechodzi badanie z wynikiem P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze folii z homologacją, co najwyżej z atestem lub certyfikatem, ale dotyczy on samej folii, a nie układu folia+szyba /czasami również tego układu, ale z zastrzeżeniem, że nie dotyczy to szyb przedniej i przednich bocznych/ więc dla diagnosty - w przypadku zbyt małej przepuszczalności światła tego układu - atest ów lub certyfikat żadnego znaczenia nie ma.

 

 

 

[ Dodano: 04-02-2010, 21:31 ]

Jeśli miałyby się różnić, to powinno być to zawarte w instrukcji urządzenia, prawda?

 

A muszą być ?

 

Instrukcje być muszą, a tego typu uwagi dot. ograniczeń w stosowaniu przyrządu powinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze folii z homologacją, co najwyżej z atestem lub certyfikatem

 

tak masz rację

ograniczeń w stosowaniu przyrządu powinny
Poszukam w instrukcji pod tym kątem 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podchodzicie do szyb oklejonych folia lustrzaną? Czasami można spotkać busy blaszaki w których szyby w tylnych drzwiach są oklejone taką folią, ma to zapobiegać przed kradzieżą ładunku, bo nie widać co jest na pace.

Według mnie to N, bo folia taka może powodować refleksy świetlne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że N.

DZ.U.32 pargr.8 ust.5pkt5-nie powinny odbijać światła w sposób powodujący oślepianie innych uczestników ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że N.

Nie inaczej tylko i wyłącznie tak....

Mało tego ostatnio miałem BT /zatrzymany DR/ wlaśnie za folie lustrzane... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja widziałem te lustrzanki, trzeba gościa `wyczyścić` :cool:

poza tym, nigdy wcześniej nie chciałem nawet oglądać tych `certfikatów` na folię bo mnie to śmieszy ale ostatnio zacząłem oglądać i przy okazji patrzyłem na kierowców - dumni z siebie, że nic im nie zrobię :D śmiać mi się chce bo na odwrocie takiego świstka (przynajmniej w moim rejonie) jest reklama instytutu z Krakowa i co słyszę - `Widzi Pan - to wystawił instytut w Krakowie` :evil:

szkoda tylko, że nie mam urządzonka, trzeba pisac `uzasadnione przypuszczenie...`, mandatu nie można sprzedać a taki gość po 2 mieś znowu jeździ na foliach :-x

trzeba poszukać, chętnego do współpracy diagnosty ;) będziemy walić masowo hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a co robimy z szybami fabrycznie założonymi, przód 70% a przednie boczne 65% ???

Jeżeli nie posiada odstępstwa to jak Psuj śmiał zauważyć, krótko acz treściwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie posiada odstępstwa to jak Psuj śmiał zauważyć, krótko acz treściwe

 

Przegląd ma dopiero w czerwcu, ale zdaje mi się , że będzie to pierwszy kolega, którego stracę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, ale boję się, że się nie zmieni,,,

nie wiem nawet skąd to sprowadził, szyby oryginalne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a co robimy z szybami fabrycznie założonymi, przód 70% a przednie boczne 65%
P-po co krzywdzić człowieka który nic nie robił przy szybach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a co robimy z szybami fabrycznie założonymi, przód 70% a przednie boczne 65%
P-po co krzywdzić człowieka który nic nie robił przy szybach.

 

Nigdy nie jestem pewien, czy "człowiek" nic nie robił przy szybach

 

fachowego piecowego - w przeciwieństwie do folii - na pierwszy rzut oka nie poznasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co krzywdzić człowieka który nic nie robił przy szybach.

po co kupił auto nie znając przepisów :?:

szyby oryginalne ,,,
a kto to wie ...

okaże się "w praniu" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a co robimy z szybami fabrycznie założonymi, przód 70% a przednie boczne 65%
P-po co krzywdzić człowieka który nic nie robił przy szybach.

 

Tu człowiek nic nie winny a a-termiczne szyba ciemnieją z czasem i tak powinno się raz na kilka lat wymienić żeby zachować wspomniana normę

 

[ Dodano: 09-02-2010, 20:11 ]

bogusław napisał/a:

ograniczeń w stosowaniu przyrządu powinny

Poszukam w instrukcji pod tym kątem 8)

 

Nic nie znalazłem w instrukcji urządzenia o ograniczeniach użytkowania . 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusław napisał/a:

ograniczeń w stosowaniu przyrządu powinny

Poszukam w instrukcji pod tym kątem 8)

 

Nic nie znalazłem w instrukcji urządzenia o ograniczeniach użytkowania . 8)

 

bo w przedmiotowym zakresie takowych nie ma, przynajmniej w urządzeniach certyfikowanych.

 

[ Dodano: 09-02-2010, 20:20 ]

Dobra, a co robimy z szybami fabrycznie założonymi, przód 70% a przednie boczne 65%
P-po co krzywdzić człowieka który nic nie robił przy szybach.

 

Tu człowiek nic nie winny a a-termiczne szyba ciemnieją z czasem i tak powinno się raz na kilka lat wymienić żeby zachować wspomniana normę

 

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.