Skocz do zawartości

Światła - kierunkowskazy


michu013

Rekomendowane odpowiedzi

kolejne pytanko.

Czy w naszym kraju dopuszcza sie do ruchu pojazd przy którym kierunki przednie świeca przez cały czas przy włączonych światłach postojowych czy mijania, a podczas uruchomienia jeden świeci 2 mruga. Jest to dopuszczalne czy nie? Z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam.

Młody jestem i mam jeszcze dużo pytań bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanko.

Czy w naszym kraju dopuszcza sie do ruchu pojazd przy którym kierunki przednie świeca przez cały czas przy włączonych światłach postojowych czy mijania, a podczas uruchomienia jeden świeci 2 mruga. Jest to dopuszczalne czy nie? Z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam.

Młody jestem i mam jeszcze dużo pytań bez odpowiedzi.

 

Kierunkowskazy powinny mrugać z częstotliwością 90 +- 30 cykli/min nie mogą świeciś się przez czały czas .

Zawarte jest to w Dz. U 32 w tabeli załącznika 6 parag.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w amerykańcu takie żółte światła (jest to kolor żółty samochodowy) są jednocześnie postojówkami, a u nas dopuszczalne są białe lub żółte selektywne jeśli są połączone z mijania żółtymi selektywnymi. Przy sprowadzeniu takiego auta powinny zostać przerobione na zgodne z przepisami, tak samo jak tylne czerwone kierunkowskazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Co do samochodu to auto kupione w Polsce w salonie Nissan 200SX. I do zabrania DR przechodził przeglady jakimś cudem. i to kilka ich było - tyle że miejsce w DR sie skończyło. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Co do samochodu to auto kupione w Polsce w salonie Nissan 200SX. I do zabrania DR przechodził przeglady jakimś cudem. i to kilka ich było - tyle że miejsce w DR sie skończyło. pozdrawiam.

Mogło być kupione w salonie ale najprawdopodobniej jako sprowadzone, bo inaczej nie uzyskał by z takimi światłami homologacji. A co do badań to ja w iminiu swoim piszę że jest mi źle, jak widzę, że koledzy po fachu dopuszczają takie cuda do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnych czerwonych kierunkowskazów i przednich białych liczy się data pierwszej

rejestracji

2. Do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1984 r. wyposażonego w kierunkowskazy barwy białej świecące do przodu i barwy czerwonej świecące do tyłu nie stosuje się przepisu § 2 lp. 3a kol. 7 i lp. 3b kol. 7 załącznika nr 6 do rozporządzenia- z rozp. o warunkach technicznych pojazdów - a ja mam takie pojazdy i trzymam się tego punktu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnych czerwonych kierunkowskazów i przednich białych liczy się data pierwszej

rejestracji

2. Do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1984 r. wyposażonego w kierunkowskazy barwy białej świecące do przodu i barwy czerwonej świecące do tyłu nie stosuje się przepisu § 2 lp. 3a kol. 7 i lp. 3b kol. 7 załącznika nr 6 do rozporządzenia- z rozp. o warunkach technicznych pojazdów - a ja mam takie pojazdy i trzymam się tego punktu .

 

Auto rocznik 1998 więc nie łapie się kierunki z przodu żółte.

 

Mogło być kupione w salonie ale najprawdopodobniej jako sprowadzone, bo inaczej nie uzyskał by z takimi światłami homologacji. A co do badań to ja w iminiu swoim piszę że jest mi źle, jak widzę, że koledzy po fachu dopuszczają takie cuda do ruchu.

 

A jednak. Sprawdziłem kupione w salonie Nissana w Katowicach, puźniej przyjechało w moje strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kupione w salonie Nissana w Katowicach

 

Wychodzi zasada "Co wolno wojewodzie to nie tobie ...". A potem klienci się wyżywają na nas, "bo przecież nówka z salonu to musi być w porządku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi zasada "Co wolno wojewodzie to nie tobie ...". A potem klienci się wyżywają na nas, "bo przecież nówka z salonu to musi być w porządku

Dokładnie, "a diagnosta coś wymyśla" - mało tego dobrze jak się skończy bez skargi u szefa, a ten znowu powie, że się "znowu czepiamy się szczegółów" - a szkoda gadać! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja takich amerykanów gonie i tyle a jak ma styki to sam ide do szefa i mówie -sprawdzam pisze a szef podpisze ?? i mam loz z takimi wiedzą o tym w okolicy i nie przyjadą

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z forumowiczów pewnie robi tak zdecydowana większość.

Niestety nie wszyscy diagności to forumowicze.

masz rację no, bo takie pojazdy jeżdża po drogach, a ktoś ( diagnosta ) dopuścił - smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem policyjny motocykl w którym palą się cały czas kierunkowskazy :!: I stanę teraz w obronie tego motocykla! Gdzie jest napisane, że nie mogą się palić cały czas kierunkowskazy :?: Moim zdaniem mogą, gdyz tak jak napisał

Kierunkowskazy powinny mrugać z częstotliwością 90 +- 30 cykli/min
Zawarte jest to w Dz. U 32 w tabeli załącznika 6 parag.2

 

Kierunkowskazy powinny mrugać! W przypadku tego motocykla kierunkowskazy świecą mocniejszym światłem niż to które cały czas się świeci. Czyli kierunkowskaz się rozjaśnia z częstotliwością 90+-30 cykli/min - czyli mruga

 

A tak dla humoru: Na studiach wykładowca chciał błysnąć i się nas zapytał ile cykli na minute powinien migać kierunkowskaz? Odpowiedziałem od 60 do 120 cykli na minutę i usłyszałem odpowiedź że źle! Zdębiałem! Powiedział, że 90+-30. Uświadomił mnie również, że to nie jest to samo. Usiadłem w ławce i przestałem go słuchać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego motocykla kierunkowskazy świecą mocniejszym światłem niż to które cały czas się świeci.

No tak ale cały czas się świeci - a świecić się cały czas mogę tylko postojówki mijania, drogowe, przeciwmgłowe a te nie moga miec barwy żółtej samochodwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale cały czas się świeci - a świecić się cały czas mogę tylko postojówki mijania, drogowe, przeciwmgłowe a te nie moga miec barwy żółtej samochodwej.

 

No właściwie przyznaję rację. Ale ten motocykl był taki od momentu zakupu, czyli niezłego babola zrobili.

 

Zły dzień pewnie facet miał

Nie spodziewał się, że ktoś bez problemu odpowie na to pytanie :D

Był zaskoczony. Ja się dalej nie odzywałem, gdyż jeżeli białe nie jest białe to nie ma co faceta słuchać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Jedyna rozsądna odpowiedź, to taka, że jest to niezgodne z przepisami - wynik N.

Które kierunkowskazy migaja na przemian? Czy to te z tyłu umieszczone na górze z tymi umieszczonymi na dole migaja na przemian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rozsądna odpowiedź, to taka, że jest to niezgodne z przepisami - wynik N.

W dalszym ciągu podtrzymuję swoja tezę.

Czy ten autobus ma europejska homologację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie są to używane (po remoncie) autobusy miejskie

 

Może to efekt inwencji twórczej osób remontujących te pojazdy. Jeżeli to starszy pojazd, to dosyc prawdopodobne, że tych górnych kierunkowskazów nie miał zamontowanych fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.