Skocz do zawartości

Wymagania i zalecenia dotyczące SKP by UNIMETAL


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Znam pana SItka osobiście i słyszałem ,że już nie pracuje w Unimetalu . Jeszcze jako pan

pułkownik wykładał w szkole oficerskiej w Pile , jest typowym teoretykiem z różnymi wizjami

dotyczącymi diagnostyki i strasznie twardy i nie dostępny przy egzaminowaniu -zdawałem u niego dwa egzaminy diagnostyczne z tych dodatkowych . Czy on napisał coś nowego -jak zwykle zebrał do kupy dane i już myśli ,że odkrył amerykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic nowego nie napisał. Zainteresował mnie tylko fragment o wentylacji

 

 

oraz mechaniczną nawiewno-wywiewną zapewniającą dodatkową awaryjną wymianę powietrza (z nawiewem górnym i wyciągiem dolnym).

 

Musi być nawiew górny i wyciąg dolny??? Jest to uregulowane??? Może podpowie ktoś kto miał niedawno odbiór??? Czy tdt to sprawdza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być nawiew górny i wyciąg dolny??? Jest to uregulowane??? Może podpowie ktoś kto miał niedawno odbiór??? Czy tdt to sprawdza???

 

§ 13. 3. Kanał przeglądowy powinien posiadać odprowadzenie ścieków do studzienki bezodpływowej lub do instalacji technologicznej oraz mieć zapewnioną co najmniej wentylację nawiewną - nawiew czołowy lub boczny przy kanale długości do 6 m, nawiewy boczne - przy kanałach dłuższych

§ 15.

4) wentylację naturalną oraz mechaniczną nawiewno-wywiewną, zapewniającą dodatkową awaryjną wymianę powietrza, przy czym stanowisko kontrolne powinno być wyposażone w alarmowy czujnik niedopuszczalnego poziomu stężenia tlenku węgla, który automatycznie uruchamia tryb awaryjny wentylacji;

 

5) indywidualne wyciągi spalin z końcówkami na rury wydechowe, o wydajności dostosowanej do rodzajów badanych pojazdów;

 

Tyle przepisy nic nie mówia o tym czy na górze czy na dolema być wentylator nawiewowy . (jedynie w instrukcji montażu wentylatorów może być taki wymóg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nowej okręgówce ( odebranej 6mieś temu) mam zatynkowany otwór po dolnym wentylatorze a zostały tylko nawiewowy górny i wyciągowy górny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

dolny, górny, boczny a co to za różnica . jesli projektant zaprojektuje, rzeczoznawca zaopiniuje, wykonawca wykona, a PINB odbierze, to nikt więcej nie może się tego doczepić ... . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj może bo sprawę regulują przepisy przytoczone przez Markesa. Nigdy nie wiadomo czy projektant zaprojektuje zgodnie z obowiązującymi przepisami dla SKP. A wykonawca wykona to co projektant zaprojektuje i okaże w nadzorze budowlanym i urbanistyce.

 

Swoją droga nie wiedziałem, że tam pojawia się rzeczoznawca. Ile to człowiek się dowiaduje.

 

Podam przykład kiedyś tlenek węgla mógł uruchamiać wentylacje a za 4 lata musi uruchamiać wentylacje. I co z tego że wszyscy święci zatwierdzili budowe SKP, był czas na dostosowanie zmian i TDT ma prawo zakwestionować nie zrealizowanie np. tego wymogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Jest gdzies opisane jaka ma byc wydajnosc wentylatora nawiewowego w SKP? Czy wszystko robione jest na zasadzie 'skutecznej wymiany powietrza'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w przepisach budowlanych. Z tego co pamiętam w przypadkach awaryjnych wentylacja musi zapewnić sześciokrotną wymianę powietrza na godzinę. Dobiera wentylatory projektant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi zapewnić sześciokrotną wymianę powietrza na godzinę.

było to w poprzednich warunkach dla SKP

po nowelizacji zniknęło

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było to w poprzednich warunkach dla SKP

po nowelizacji zniknęło

Naszych tak ale zostało w budowlanych. Nie widziałem lecz mi tak inspektor od wentylacji tłumaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.